Bursa'daki Kazada Dikkat Çeken Detay: Okuduğu Kitaba Kimse Dokunamadı! - Son Dakika

Bursa'daki Kazada Dikkat Çeken Detay: Okuduğu Kitaba Kimse Dokunamadı!

07.03.2017 18:31

7 kişinin öldüğü 39 kişinin de yaralandığı Bursa'daki kazada hayatını kaybeden Güleydan Sezer'in okuduğu 'Sen ölünce kim ağlar' adlı kitap yola savrulmuştu ve kitaba kimse dokunamadı.

Bursa'nın İnegöl İlçesi yakınlarında bu sabah meydana gelen kazada, Ankara'daki Kadın İşçileri 22. Büyük Kurultayı'na katılmak üzere Ankara'ya giden kadın işçilerden 7'si öldü, 39'u da yaralandı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi meydana gelen bu kaza Bursa'yı yasa boğdu. Yaşanan kazada bir detay gözlerden kaçmadı. Olayda hayatını kaybeden işçilerden Güleydan Sezer'in okuduğu Robin Sharma'nın 'Sen ölünce kim ağlar' adlı kitap dikkat çekti.

ÖLMEDEN ÖNCE, 'SEN ÖLÜNCE KİM AĞLAR' KİTABINI OKUYORDU

Can pazarının yaşandığı kaza yerinde, yaşamını yitiren işçilerden Güleydan Sezer'in cesedinin yanında kapağı açık halde duran kitaba kimse dokunamadı. Kitabın adı da görenlerin dikkatini çekti. Robin Sharma'nın 'Sen ölünce kim ağlar' adlı kitabından satırlar okurken kazada can veren Güleydan Sezer'in cansız bedeni morga götürülürken, kitabı kaza yerinde kaldı.

Bursa'daki Kazada Dikkat Çeken Detay: Okuduğu Kitaba Kimse Dokunamadı!
'ARKADANIZDA BIRAKACAĞINIZ İMZA NE OLACAK'

Robin Sharma'nın 2006 yılında yayınladığı ve ikinci baskısı yeni yapılan kitabı, 'kişisel gelişim' kategorisinde yer alıyor. Sunumunda ise Sharma kitabın içeriğini şu cümlelerle anlatılıyor:

"Gençlik yıllarımda, babam bana asla unutmayacağım bir şey söylemişti; 'Oğlum, doğduğunda bütün dünya sevinirken sen ağlıyordun. Öyle bir yaşam sür ki öldüğünde sen sevinirken bütün dünya ağlasın.' Hayatın anlamını unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz. Bir insanı kolaylıkla Ay'a gönderebiliyoruz, ancak karşı dairemize yeni taşınan komşumuzu ziyaret etmekte güçlük çekiyoruz. George Bernard Shaw'a ölüm döşeğinde, 'Hayatınızı yeni baştan yaşama fırsatınız olsaydı, ne yapardınız'7 diye sorulmuş. Shaw biraz düşünmüş ve sonra derin bir iç çekişle, 'Olabileceğim, ama asla olmadığım kişi olmak isterdim' demiş. Aynı şeyin sizin başınıza da gelmemesi için bu kitabı yazdım. O halde siz bu kitaba başlarken, size soruyorum; Siz öldüğünüzde ardınızdan kim ağlayacak? Bu gezegenden gitme ayrıcalığına ulaştığınız zaman kaç yaşamı etkileyeceksiniz? Sizi takip eden nesiller üzerinde nasıl bir etki bırakacaksınız?

Son nefesinizi vermeden önce arkanızda bırakacağınız imza ne olacak?"

Bursa'daki Kazada Dikkat Çeken Detay: Okuduğu Kitaba Kimse Dokunamadı!

İnegöl'de 'Ekonomi ve Dış Politikada Neler Oluyor' semineri İnegöl'de 'Ekonomi ve Dış Politikada Neler Oluyor' semineri Kiraz toplayan vatandaşların bulduğu yaralı yavru ceylan tedaviye alındı Kiraz toplayan vatandaşların bulduğu yaralı yavru ceylan tedaviye alındı Yüzme şenliğinde alt yapı sporcuları madalyalarına kavuştu Yüzme şenliğinde alt yapı sporcuları madalyalarına kavuştu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bursa'daki Kazada Dikkat Çeken Detay: Okuduğu Kitaba Kimse Dokunamadı! - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement