Kahramanmaraş'ta 30 Çift İçin Sevgililer Günü'ne Özel Nikah Töreni - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta 30 Çift İçin Sevgililer Günü'ne Özel Nikah Töreni

KAHRAMANMARAŞ'ın merkez Onikişubat Belediyesi'nin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle düzenlenen toplu nikah töreninde Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 30 çiftin nikahını kıydı.

KAHRAMANMARAŞ'ın merkez Onikişubat Belediyesi'nin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle düzenlenen toplu nikah töreninde Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 30 çiftin nikahını kıydı. Evlenen çiftler ise özel bir günde evlenebilmelerini Mehmetçiğe borçlu olduklarını ifade ederek Afrin'deki Mehmetçiğe selam gönderdi.


Atatürk Parkı'ndaki nikah salonunda gerçekleştirilen toplu nikah töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 14 Şubat'ın çiftler için önemli bir gün olduğu için toplu nikah töreni düzenlediklerini söyledi. Mahçiçek, şöyle konuştu:


"Evlilik bizim inancımız açısından çok önemli bir müessese Diyor ki Peygamber efendimiz, 'Evlenen insan, dininin yarısını tamamlamış demektir' diyor. İşte bu kutsiyeti bilerek yola çıkarsak yani dinimizin yarısını tamamladığı bu evlilikle birleştirmek, bu evlilikle yürütmek istediğimiz de işin kutsiyeti ortaya çıkar. Evliliklerin en önemli can alıcı odak noktalarından bir tanesi de karşılıklı sevgi ve sadakat içinde olmamız. Karşılıklı sevgi, sadakat ve hoşgörü içerisinde olursak inşallah evliliklerimiz daha güzel yürüyecek."


Konuşmanın ardından Hanefi Mahçiçek, aralarında Suriyeli Ala Elasaf ve Rim Elali çiftinin de bulunduğu 30 çiftin nikahını kıydı. Nikahtan sonra çiftlere Türk bayrağı ve evlilik hayatıyla ilgili kitaplar hediye edildi.


AFRİN'DEKİ MEHMETÇİĞE SELAM


14 Şubat'ta evlenen çiftler ise çok mutlu olduklarını söyledi. Bu çiftlerden biri olan Mikail Ateş ve Duygu İmalı çifti, bu özel günde evlenebilmelerini Mehmetçiğe borçlu olduklarını söyledi. Afrin'deki Mehmetçiğe selam gönderen çiftten Duygu İmalı, "Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Bugünü ve günlük yaşantımıza devam etmemizi askerlerimize borçluyuz, onlara minnettarız, kalplerimiz onlarla. Çok teşekkür deriz hepsine, Allah'ım hepsini korusun başımızdan eksik etmesin. Afrin'deki Mehmetçiklerimize çok teşekkür ederi Allah'ım hepsini korusun, minnettarız onlara" diye konuştu. - Kahramanmaraş

Son Dakika

17:44 Hercai'nin yıldızı Ebru Şahin, bikinili pozlarıyla nefes kesti 16:44 Vaka sayısı arttığı için Bakan Koca'nın uyardığı Gaziantep'te düğünlerde kolluk kuvvetleri görev alacak 16:42 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgını açısından en riskli meslek gruplarını paylaştı 16:08 65 yaşındaki adam hayvan otlatırken yorgun merminin isabet etmesi sonucu öldü 15:18 Hindistanlı iş adamı koronavirüse karşı altın maske takıyor 15:12 Erdoğan canlı yayında Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamı yapayım 14:58 Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı 14:55 Cristiano Ronaldo, 1960/61 sezonundan beri Juventus'ta bir sezonda 25 gol atan ilk futbolcu oldu 14:52 Malatya'da bir kayısının üzerinde Arapça "Allah" yazısı 14:29 ABD'de "Black Panther" isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın 13:50 Sıla'nın Karanfil şarkısına "sigara" yasağı! Klip yayından kaldırıldı 13:47 Canlı yayına girdikten 6 saniye sonra gelen feci kazada, kadın kendi ölümünü kaydetti 13:35 Altın rekor kırarken uzman isimden net mesaj: Bu dönemlerde gümüşün kazancı altından daha fazla 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti