Kanseri Yendi Şarkısını Yazdı - Son Dakika

Kanseri Yendi Şarkısını Yazdı

06.04.2016 12:01
Kanseri Yendi Şarkısını Yazdı

ISPARTA (İHA) – Isparta’da 1 yıl önce lisede okurken yakalandığı kemik kanseri ile hayatı bir anda değişen 20 yaşındaki Ali Bünyamin Yalvaç, kanseri yenmeyi başardı.

ISPARTA (İHA) – Isparta'da 1 yıl önce lisede okurken yakalandığı kemik kanseri ile hayatı bir anda değişen 20 yaşındaki Ali Bünyamin Yalvaç, kanseri yenmeyi başardı. Kanser tedavisi sürecinde yaşadıklarını 'Umudunu Kaybetme' başlığıyla yazıya döküp, bunu rap müzikle taçlandıran Yalvaç, "Bu hastalığı ölümsüzleştirmek istedim" dedi.

1 yıldan bu yana kanserle mücadele eden ve radyoterapi, kemoterapi ve cerrahi tedavi süreci sonrası ailesinin ve arkadaşlarının da desteğiyle hastalığı yenen Ali Yalvaç, süreci ve duygularını anlattı.

Umudunu hiçbir zaman kaybetmediğini belirten Yalvaç, "Kanseri grip gibi görün ve ona göre muamele yapın. Ben yendim, herkes yenebilir" diye konuştu.

"ŞANSLIYDIM"

Hasta olduğunu öğrendiğinde çok etkilendiğini dile getiren Yalvaç, "Moral olarak birkaç gün kendime gelemedim. Çevremden ciddi anlamda destek gördüm. Arkadaşlarım ve ailem yanımdaydı. Bu hastalığı yendiysem onların büyük payı var. Moral çok önemli ama çevrendeki insanlar senin hastalığı yeneceğini düşünüyorsa 1-0 önde başlıyorsun. Ben şanslıydım, çevremde bana inanan insanlar vardı. Benim şansım vardı. Ben basketbol oynarken aldığım darbe sonucu hastalığım fark edildi. Erken teşhis oldu. Bu nedenle tedavim çabuk bitti. Radyoterapi, kemoterapi ve ameliyat olarak tedavi gördüm. Kemoterapi çok kötü bir şey. İçtiğiniz suyun bile tadı yoktu. Sanki damağınıza toplu iğne batırıyorlarmış gibi hissediyorsunuz. Hiçbir şeyden zevk almıyorum. Yediğim yemekten, attığım adımdan bile zevk almıyordum. Kötü bir süreçti" dedi.

"RAP MÜZİK YAPTI"

Rap müzik aşığı olduğunu belirten Yalvaç "Bu hastalığı ölümsüzleştirmek istedim. Ne yaşadıysam hepsini bir kağıda döktüm. Daha sonra hoşuma gitti. Şarkı yapmak istedim. Müziğini ayarladım, sözlerini müziğe uyarladım. Çok beklemediğim tepkiler aldım. Ama bu kadarını hayal etmemiştim. Şarkımda da dediğim gibi umutlarını kaybetmesinler. Bu hastalıkta her zaman bir umut var. Artık grip gibi hastalık. İlk başta ölüm geliyor akla. Ama bilinçlendikten sonra üstesinden gelinebiliyor. Yenemeyeceğiniz bir şey değil. Ben yendim, başkaları da yenebilir. Tedavi alırken kendime verdiğim bir sözüm var. İleride iyi bir gelirim olursa bu hastalıkla mücadele etmek istiyorum. İnsanların tedavilerini üstlenmeyi düşünüyorum" ifadelerini kaydetti.

"ALLAH'IM ONU BİZE BAĞIŞLADI"

Ali'nin annesi Ayşegül Yalvaç da "Allah kimseye evladının imtihanını vermesin. Kocan, annen, baban farklı ama evlat daha farklı. O yaşadığımız süreçte Ali'nin gözlerine bakmaya korkardım. Her gün sabah direkt Ali'nin odasına girip, nefes alıyor mu diye bakıyordum. Allah'ıma binlerce şükür. evladımı bize bağışladı. Herkese sabır diliyorum, isyan etmesinler" dedi.

"ARKADAŞLARININ DESTEĞİNİ HEP HİSSETTİ"

Ali'nin hastalığında hiç yalnız bırakmayan arkadaşlarından Cemal Eker "Hastalığı ilk duyduğumuzda zor bir süreç olduğunu anlamıştım. 'İnşallah atlatacağız' dedik. Ailesi her zaman yanındaydı. Biz daha çok onu güldürmek, eğlendirmek için uğraştık. Aktiviteler organize ettik. Fikirler geliştirdik. Arkadaşlığa dostluğa ihtiyacı vardı. Hep yanında olmaya çalıştık. Her zaman da yanındayız" diye konuştu. - ISPARTA

Kanseri Yendi Şarkısını Yazdı
Kanseri Yendi Şarkısını Yazdı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kanseri Yendi Şarkısını Yazdı - Son Dakika


Son Dakika

UEFA'dan FIFA'ya tepki: Dünya Kupası'nın iki yılda bir yapılmasının futbol için korkunç sonuçları olur 21:24 UEFA'dan FIFA'ya tepki: Dünya Kupası'nın iki yılda bir yapılmasının futbol için korkunç sonuçları olur Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir avuç ülke" sözleri Rusya'yı kızdırdı: Kabul edilebilir değil Rusya'da çılgın maç! Leicester City'nin forveti attığı gol sayısıyla tarihe geçti 20:08 Rusya'da çılgın maç! Leicester City'nin forveti attığı gol sayısıyla tarihe geçti
Ekrem İmamoğlu eylem yapan öğrencilerin taleplerini yerine getirdi 19:36 Ekrem İmamoğlu eylem yapan öğrencilerin taleplerini yerine getirdi Şamil Tayyar, Bülent Arınç'a ateş püskürdü: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun? 19:13 Şamil Tayyar, Bülent Arınç'a ateş püskürdü: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun? Herkes bu ameliyatı bekliyordu! İşte domuz böbreğinin ölü bir insana nakil işleminin ilk sonuçları 17:37 Herkes bu ameliyatı bekliyordu! İşte domuz böbreğinin ölü bir insana nakil işleminin ilk sonuçları
Sibel Can'ın oğlu, iki kadınla otele girerken yakalandı 15:50 Sibel Can'ın oğlu, iki kadınla otele girerken yakalandı Ayağına kıymık batan adam, enfeksiyon sebebiyle hayatını kaybetti 14:53 Ayağına kıymık batan adam, enfeksiyon sebebiyle hayatını kaybetti
Advertisement