Kapalıçarşı'da İşler Kötüye Gidiyor - Son Dakika

Kapalıçarşı'da İşler Kötüye Gidiyor

03.04.2016 10:32
Kapalıçarşı'da İşler Kötüye Gidiyor, System.String[]

İŞTE ÖZGENTÜRK'ÜN YAZISINDAN SATIR BAŞLARI: "Kapalıçarşı dünyanın ilk alışveriş merkezi. Tarihi 500 yıl öncesine dayanıyor.

İŞTE ÖZGENTÜRK'ÜN YAZISINDAN SATIR BAŞLARI:

"Kapalıçarşı dünyanın ilk alışveriş merkezi. Tarihi 500 yıl öncesine dayanıyor. Turistlerin vazgeçilmez duraklarından biri. Son günlerde Kapalıçarşı'ya yolunuz düşerse göreceksiniz. Çarşı geçmiş yıllara göre neredeyse boş.

Özellikle Batılı veya Rus turist görmek imkansız. Patlayan bombalar, Rusya ile yaşanan kriz Kapalıçarşı'yı da vurmuş durumda. Zen Pırlanta'nın sahibi Emil Güzeliş, üç kuşaktır kuyumcu bir ailenin temsilcisi.

Mardin kökenli bir işadamı. Kapalıçarşı da sektörünün sembol noktalarından biri

Güzeliş'in 1987'den beri Kapalıçarşı'da dükkanı bulunuyor.

Güzeliş, Türkiye ve özellikle İstanbul'da yaşanan terör olaylarının Kapalıçarşı'ya zor günler yaşattığını söylüyor.

Turist sayısının ciddi miktarda düştüğünü anlatan Güzeliş, şunları söylüyor: "Kapalıçarşı'da dükkanlar kapanıyor, şirketler iflas ediyor. Kısa bir süre öncesine kadar kiralanacak dükkan bulmak imkansızdı. Devirler el altından olurdu. Bugünlerde artık kiralık ilanları asılıyor" diyor.

Güzeliş, ne kadar zorlanırsa zorlansın, Kapalıçarşı'daki dükkanını kapatmayacağı sözünü de veriyor.

Güzeliş, pırlanta ve altın takı sektöründe genel olarak durumun sıkıntılı olduğunu anlatıyor.

Sektörün de büyümesi için kendi stratejisini ise kampanyalar ve reklamlar üzerine kurduğunu anlatan Güzeliş'in verdiği bilgiler şöyle: "Eski takılarınızı getirin dedik. Bütün sektör hareketlendi. Bu tür kampanyalar sürecek. Şimdi 50 mağazamızda yüzde 50 indirim yapacağız. Amacımız her eve pırlanta girmesi."

Kapalıçarşı'da İşler Kötüye Gidiyor
Kapalıçarşı'da İşler Kötüye Gidiyor

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Ekonomi Kapalıçarşı'da İşler Kötüye Gidiyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Metro raylarına atlayan çıplak adam, elektrik çarpması sonucu öldü Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı 17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü