Son Dakika Haberleri: Kapısına Greyderler Dayanan Flash TV Hakkında Verilen Yıkım Kararı Arap Saçına Döndü

Kapısına Greyderler Dayanan Flash TV Hakkında Verilen Yıkım Kararı Arap Saçına Döndü

12 gün önce

Flash TV Bursa Yönetim Merkezi ile ilgili belediyenin taşeron firmasının verdiği riskli yıkılması gerekir raporunun doğru olmadığı, ODTÜ ve Uludağ Üniversitesinin raporlarıyla tespit edildi.

Flash TV Bursa Yönetim Merkezi ile ilgili belediyenin taşeron firmasının verdiği riskli yıkılması gerekir raporunun doğru olmadığı, ODTÜ ve Uludağ Üniversitesinin raporlarıyla tespit edildi.

"RAPOR HATALI"

Uludağ Üniversitesi'ne ait bilirkişiler, Bursa Belediyesi'nin Flash TV binası için "Riskli, yıkılması gerekir" dediği özel şirkete yaptırılan rapor için, "Riskli Yapı Raporunda Kontrolümüz ve Onayımız yok" diye rapor vererek, belediyenin yıkıma gerekçe yaptığı raporu çürüttü. Üniversite heyeti ayrıca şu çarpıcı satırlara yer verdi: "Riskli Yapı Raporundaki HATALAR İNCELENMELİ ve Yapı Performansının belirlenmesi için ODTÜ, İTÜ, BOĞAZİÇİ gibi kurumlarca YENİDEN PERFORMANS ANALİZİ GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ"

"BİZİ İNCELEYİN"

Uludağ Üniversitesi'nin raporuyla yetinmeyen Flash TV yetkilileri, ODTÜ'ye de "Bizi inceleyin" diye başvurdular. Flash TV'nin Bursa'daki merkez binasını inceleyen ODTÜ inceleme heyeti, Uludağ Üniversitesinin Flash TV lehine olan raporunu haklı bularak şu tespitlerde bulundu: "Tüm bu HATALI veya EKSİK yaklaşımlar değerlendirme sonucunu büyük oranda değiştireceğinden, GEREKLİ DÜZELTMELER YAPILIP yapı yeniden analiz edilmelidir. Bu EKSİK ve HATALI yaklaşımlar sonucunda YAPIYA RİSKLİ DENMESİNİN HATALI OLDUĞU KANAATİNE VARILMIŞTIR." Bu duruma rağmen Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin halen binadaki 6 şirketi ve Flash TV'yi binadan tahliye ettiği ifade edildi.


YORUMLAR


Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Guido Senia, Aynı Yatakta Poz Verdi Erdoğan Kahramanmaraş Mitinginde Gelen Telefon Sonrası Konuşmasına Ara Verdi

Saldırgan Kadın, Kendisini Taciz Ettiğini Öne Sürdüğü Adama Sokak Ortasında Kurşun Yağdırdı