Karabük'teki Fetö/pdy Davasında Karar - Son Dakika

Karabük'teki Fetö/pdy Davasında Karar

16.03.2018 18:00
Karabük'teki Fetö/pdy Davasında Karar

Karabük'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında yargılanan 6'sı tutuklu 8 eski emniyet mensubu hapis cezasına çarptırıldı.

Karabük'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında yargılanan 6'sı tutuklu 8 eski emniyet mensubu hapis cezasına çarptırıldı.

Karabük 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanıklar, Ümmet Ertaş, Bürhan Turan, İbrahim Özer, Murat Sertkaya, Mehmet Akif Acar ve Serkan Uğur ile tutuksuz sanıklar, İdris Güçlü, Ziya Barutcu, Mehmet Hepcan, Coşkun Sönmez ve avukatlarıyla yakınları katıldı.

Son sözleri sorulan sanıklar, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek, beraatlarını talep etti.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanıkların "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan cezalandırılmalarını istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, aralarında Karabük Emniyet Müdürlüğünde bir dönem şube müdürü olarak görev yapanların da bulunduğu Ertaş, Turan, Özer, Sertkaya, Acar, Uğur ve Güçlü'ye 6 yıl üçer ay hapis cezası verdi.

Tutuklu sanıkların tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarı göz önüne alınarak, yurtdışına çıkış yasağını da kapsayan adli kontrol tedbirleri uygulanarak tahliyesine karar veren heyet, Barutcu'ya da 3 yıl 15 gün hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, Hepcan ve Sönmez hakkında ise hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Elektrik panosuna çarpan otomobildeki çocuk yaralandı Elektrik panosuna çarpan otomobildeki çocuk yaralandı Karabük'ün yerel tatları şenlikle tanıtıldı Karabük'ün yerel tatları şenlikle tanıtıldı Yoldan çıkan otomobil direğe çarptı: 1 yaralı Yoldan çıkan otomobil direğe çarptı: 1 yaralı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karabük'teki Fetö/pdy Davasında Karar - Son Dakika


Advertisement