Karabük'ten kısa kısa - Son Dakika

Karabük'ten kısa kısa

27.08.2021 14:48
Karabük'ten kısa kısa

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, halk ekmek büfelerinde 200 gram ekmeğin 1 lira 20 kuruştan satılacağını bildirdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, halk ekmek büfelerinde 200 gram ekmeğin 1 lira 20 kuruştan satılacağını bildirdi.

Vergili, kentte Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetiminin, 220 gram ekmeği 2 liraya çıkaran tarifeyi onayladığını üzülerek öğrendiğini belirtti.

Belediye olarak halka ucuz ekmek sunmaya devam edeceklerini vurgulayan Vergili, "Gerekirse Halk Ekmek Fabrikamızın kapasitesini artıracak, muhtarlarımızla yapılacak görüşmeler doğrultusunda mahallelerimizde talep edilen noktalara yeni büfeler koyarak satış noktalarımızı çoğaltacağız. Halk ekmek büfelerinde 200 gram ekmek 1 lira 20 kuruştan satılacak." ifadelerini kullandı.

Safranbolu İtfaiyesinde eğitimler sürüyor

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Müdürlük tarafından okullarda ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik ilk yardım ve yangın anında yapılması gerekenlerle ilgili bilgi veriliyor.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, tecrübeli kadrosuyla itfaiyeyle her zaman gurur duyduklarını belirterek, "Ne yazık ki son dönemde sık sık ve üzülerek yaşadığımız yangınlarla ilgili mutlaka bilgi sahibi olunması gerekiyor. Bu nedenle müdürlüğümüz tarafından verilen eğitim ve seminerlerin insan hayatı için önemi bir kat daha artıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Köse, ekiplerin belirli periyotlarla Safranbolu'da en çok turist alan Tarihi Çarşı'da, otel, pansiyon gibi mekanlarda da sık sık denetimler yaptığını, yangın anında yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirmede bulunduğunu kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karabük'ten kısa kısa - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Etiyopya ve Fas sonrası Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu 07:18 Etiyopya ve Fas sonrası Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece 00:27 Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş 23:32 Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş
Fenerbahçe'de bıçak kemiğe dayandı! Başkan Ali Koç camiaya ayaklanma çağrısı yaptı 22:29 Fenerbahçe'de bıçak kemiğe dayandı! Başkan Ali Koç camiaya ayaklanma çağrısı yaptı Demet Akalın eşi Okan Kurt için sosyal medyadan yardım istedi: Nerede bu polisler? 22:05 Demet Akalın eşi Okan Kurt için sosyal medyadan yardım istedi: Nerede bu polisler? Okan Bayülgen'den Mehmet Ali Erbil'in taciz mesajı için olay yorum! Sonra hemen düzeltti 20:22 Okan Bayülgen'den Mehmet Ali Erbil'in taciz mesajı için olay yorum! Sonra hemen düzeltti
Kazada ölen kızının başından ayrılmayan baba, yürek parçaladı 18:04 Kazada ölen kızının başından ayrılmayan baba, yürek parçaladı Bilim Kurulu Üyesi Mustafa Necmi İlhan'a 15 gün meslekten men cezası verildi 17:23 Bilim Kurulu Üyesi Mustafa Necmi İlhan'a 15 gün meslekten men cezası verildi
Advertisement