Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Halk Ekmek haberleri, Halk Ekmek son dakika, son dakika Halk Ekmek

Son Dakika Halk Ekmek Haberleri

Son dakika Halk Ekmek haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son halk ekmek haberleri anında burada.


 • 29.11.2023 29 Kas 15:35 Ankara Büyükşehir Belediyesi Engellilere Simit Camekanı Dağıtıyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Engellilere Simit Camekanı Dağıtıyor Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, en az yüzde 40 engelli heyet raporuna sahip vatandaşlara '100 adet simit camekanı dağıtımı' için kura çekilişi düzenledi. Engelli vatandaşlara ekonomik destek sağlamak ve sosyal hayata adapte olmalarını amaçlayan bu uygulama kapsamında, 319 engelli vatandaşın başvurusu arasından 100 kişi camekan kazandı. Simit camekanları sadece engelli vatandaşın kendisi veya birinci derece yakını tarafından işletilebilecek.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:18 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki'de Halk Ekmek Büfesi açtı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki'de Halk Ekmek Büfesi açtı Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki'nin Cevizli Mahallesi'nde Halk Ekmek Büfesi açarak, ucuz ve güvenilir ekmek teminini hedefliyor. Haftanın 7 günü hizmet veren büfe, çevredeki 13 mahalle sakinine hitap ediyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:49 İBB Meclisi'nde 2024 yılı bütçesi tartışıldı

  İBB Meclisi'nde 2024 yılı bütçesi tartışıldı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde İBB'nin 2024 yılı mali bütçesi tartışıldı.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:09 Afyonkarahisar Belediyesi Halk Ekmek Büfeleri Hizmete Girdi

  Afyonkarahisar Belediyesi Halk Ekmek Büfeleri Hizmete Girdi Afyonkarahisar Belediyesi, kentin çeşitli noktalarında kurulan 9 ayrı büfe ile vatandaşlara ekonomik ve kaliteli ekmek hizmeti sunmaya devam ediyor. Büfelerde 15 çeşit ekmek satışı yapılırken, 250 gram ekmek 5 TL'den satışa sunuluyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 13:31 Konya Büyükşehir Belediyesi Fenni Fırın Ekmek Fabrikası Açıldı

  Konya Büyükşehir Belediyesi Fenni Fırın Ekmek Fabrikası Açıldı Konya Büyükşehir Belediyesi, Fenni Fırın Ekmek Fabrikası'nın açılışını gerçekleştirdi. Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, fabrikanın önemine değinerek, Konya'nın su, ulaşım ve ekmekte en ucuz şehir olma hedefine Fenni Fırın'ın önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.

 • 21.11.2023 21 Kas 15:04 Eskişehir'de Halk Ekmek Büfelerinde Ekmek Krizi

  Eskişehir'de Halk Ekmek Büfelerinde Ekmek Krizi Eskişehir'deki bazı halk ekmek büfelerinin önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar, ekmeklerin geç gelmesine sitem ederek bir açıklama yapılmamasından şikayetçi oldu. Saatlerce bekleyen vatandaşlar, bir süre sonra büfelere ekmek gelmeyeceğinin açıklanması üzerine evlerine dönmek zorunda kaldı.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:28 Çorum Belediyesi Bayat Ekmek Toplama Kutuları ile Ekmek İsrafını Önlemeye Devam Ediyor

  Çorum Belediyesi Bayat Ekmek Toplama Kutuları ile Ekmek İsrafını Önlemeye Devam Ediyor Çorum Belediyesi, Halk Ekmek büfelerinin yanına konulan bayat ekmek toplama kutuları ile ekmek israfını önlemeye devam ediyor. Bayat ekmekler sokak hayvanları için kullanılıyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:01 Çorum Belediyesi, sokak hayvanlarına mama dağıtmak için halk ekmek büfelerine kutu ekledi

  Çorum Belediyesi, sokak hayvanlarına mama dağıtmak için halk ekmek büfelerine kutu ekledi Çorum Belediyesi, ekmek israfını önlemek ve sokak hayvanlarının yiyecek bulmasını kolaylaştırmak amacıyla halk ekmek büfelerine bayat ekmek kutusu ekledi. Belediye görevlileri, kutularda biriken ekmekleri toplayarak sokak hayvanlarına dağıtacak.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:21 Ekim Ayında Açlık ve Yoksulluk Sınırı Yükseldi

  Ekim Ayında Açlık ve Yoksulluk Sınırı Yükseldi Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Birleşik Metal-İş Sınıf Araştırmaları Merkezi'nin (BİSAM) araştırmasına göre, ekim ayı itibariyle dört kişilik bir aile için açlık sınırı 12 bin 928 liraya, yoksulluk sınırı ise 44 bin 718 liraya yükseldi. BİSAM'ın hesaplamalarına göre sağlıklı ve dengeli beslenmenin günlük maliyeti 430 lirayı aştı. Ayrıca, günlük harcamalarda en yüksek maliyet grubunu süt ve süt ürünleri oluşturdu.

 • 13.11.2023 13 Kas 18:57 İsmail Kahraman: Biz Osmanlı'nın ve Selçuklu'nun devamıyız

  İsmail Kahraman: Biz Osmanlı'nın ve Selçuklu'nun devamıyız Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Afyonkarahisar'da bir açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Osmanlı ve Selçuklu'nun devamı olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Kahraman, Türkiye'nin gelişmeye devam edeceğini ve muhteşem bir devlet olacağını ifade etti.

 • 13.11.2023 13 Kas 16:55 İsmail Kahraman: Türkiye Yüzyılı'na gideceğiz

  İsmail Kahraman: Türkiye Yüzyılı'na gideceğiz CUMHURBAŞKANLIĞI Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili İsmail Kahraman, Afyonkarahisar'da yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yeni yüzyılda daha ileriye gideceğini ve iyi bir cumhurbaşkanına sahip olduğunu vurguladı. Kahraman, Halk Ekmek Fabrikası açılışında da konuşarak, birlik ve beraberliğin önemine değindi.

 • 13.11.2023 13 Kas 16:19 İsmail Kahraman: Türkiye Yüzyılı'nda Daha Ötelere Gideceğiz

  İsmail Kahraman: Türkiye Yüzyılı'nda Daha Ötelere Gideceğiz TBMM 27'nci dönem Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkan Vekili İsmail Kahraman, yeni yüzyıl 'Türkiye Yüzyılı' olacağını ve ülkenin daha ötelere gideceğini belirtti. Kahraman, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaptırılan 'Halk Ekmek Fabrikası' açılış töreninde konuştu ve birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Açılış törenine Kahraman'ın yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de katıldı.

 • 13.11.2023 13 Kas 13:46 Merkezefendi Belediyesi 20. Halk Ekmek Büfesini Açtı

  Merkezefendi Belediyesi 20. Halk Ekmek Büfesini Açtı Merkezefendi Belediyesi, vatandaşların ekonomik ve kaliteli sıcak ekmek tüketimine destek olmak amacıyla Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde 20. Merkezefendi Halk Ekmek büfesini hizmete açtı. Büfeler, hane bütçelerine katkı sağlamak ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşmakta olup, sabah saat 06.30'da ekmek satışlarına başlamaktadır.

 • 12.11.2023 12 Kas 13:00 Salihli Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor

  Salihli Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor Salihli Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla halk ekmek fabrikası kurdu. Fabrikada üretilen 200 gram ekmek, 9 satış noktasında 5 liradan satışa sunuluyor. Belediye Başkanı Zeki Kayda, rekabet değil, ihtiyaç sahiplerine destek olmayı hedeflediklerini belirtti.

 • 10.11.2023 10 Kas 22:10 İBB Halk Ekmek, yükselen maliyetlere rağmen zam yapmayacak

  İBB Halk Ekmek, yükselen maliyetlere rağmen zam yapmayacak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama, yükselen üretim maliyetlerine rağmen halk ekmeğe zam yapmayarak 5 TL'den satmaya devam edeceklerini açıkladı. Nama, sağlıklı ekmeği İstanbullu hemşehrilerine ulaştırmak için zam yapmayacaklarını belirtti.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:37 Konya, Aksaray ve Afyonkarahisar'da İsrail Menşeli Ürünlere Boykot Kararları Alındı

  Konya, Aksaray ve Afyonkarahisar'da İsrail Menşeli Ürünlere Boykot Kararları Alındı Konya, Aksaray ve Afyonkarahisar'da Büyükşehir Belediyesi ve bazı ilçe belediyeleri tarafından İsrail menşeli ürünlere boykot kararları alındı. Belediye başkanları ve yetkililer, Filistin'deki zulme karşı duyarlılık göstererek, tesislerinde İsrail ürünlerinin kullanılmayacağını ve satılmayacağını açıkladılar.

 • 31.10.2023 31 Eki 13:56 Lüleburgaz Belediyesi Halk Ekmek Projesiyle Uygun Fiyatla Ekmek Satışına Başlıyor

  Lüleburgaz Belediyesi Halk Ekmek Projesiyle Uygun Fiyatla Ekmek Satışına Başlıyor Lüleburgaz Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği Halk Ekmek projesi yarın başlıyor. Toplam 3 adet Halk Ekmek noktasında ekmek 5.5 TL'den satılacak. Belediye Meclisi'nin kararıyla uygulamaya geçen proje kapsamında günlük 3 bin ekmek, her noktada bin adet olmak üzere 3 ayrı noktada uygun fiyatla satılacak. Halk Ekmek büfeleri de yerlerine yerleştirildi ve satışlar haftanın 6 günü gerçekleştirilecek.

 • 23.10.2023 23 Eki 17:09 Halk Büfe açıldı, sırada Halk Market var

  Halk Büfe açıldı, sırada Halk Market var Marmaris Belediyesi iştiraki olan Halk A.Ş. tarafından vatandaşların hem ekonomik hem de kaliteli hizmet alması için Halk Büfe açıldı. Açılışa katılan Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Halk Market'in de yakında hizmete açılacağını belirtti. Başkan Oktay, halkın kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere erişimini sağlamak için Halk A.Ş'nin büyüdüğünü ve çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 • 20.10.2023 20 Eki 10:30 Merkezefendi Belediyesi, Muratdede Mahallesi'nde yeni bir 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfesi açtı

  Merkezefendi Belediyesi, Muratdede Mahallesi'nde yeni bir 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfesi açtı Merkezefendi Belediyesi, vatandaşların ekonomik ve kaliteli ekmek tüketimine destek olmak amacıyla Muratdede Mahallesi'nde yeni bir 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfesi açtı. Böylelikle 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfe sayısı 18'e yükseldi. Büfeler, sabah saat 06.30'dan itibaren hizmet vermeye başladı ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmektedir.

 • 19.10.2023 19 Eki 12:54 Afyonkarahisar Belediyesi Yüntaş Büfelerinde Ekmek Fiyatlarını Değiştirmedi

  Afyonkarahisar Belediyesi Yüntaş Büfelerinde Ekmek Fiyatlarını Değiştirmedi Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Büfelerinde satışa sunulan ekmek fiyatlarında herhangi bir değişikliğe gitmedi. Piyasada 250 gram ekmeğin, 7.5 TL olması kararlaştırılırken, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in talimatlarıyla Yüntaş Ekmek, vatandaşlara 5 TL'den satışına devam edecek. Başkan Zeybek, sağlıklı ve ekonomik olan halk ekmeğini herkesin tüketmesini amaçladıklarını belirtti.

 • 17.10.2023 17 Eki 13:20 AK Parti İl Başkanı Reyhan, Halk Ekmek Tesisleri'nin açılış tarihini eleştirdi

  AK Parti İl Başkanı Reyhan, Halk Ekmek Tesisleri'nin açılış tarihini eleştirdi AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin inşa etmeye başladığı Halk Ekmek Tesisleri'nin açılış tarihiyle ilgili tepki gösterdi. Reyhan, tesisin hala hizmete girememesine ve açılış tarihlerinin sürekli ertelenmesine dikkat çekerek, belediyenin vaatlerini yerine getiremediğini belirtti. Reyhan, Eskişehir halkının artık icraat görmek istediğini ve seçimlerden sonra kentteki yatırımların hız kazanacağını söyledi.

 • 15.10.2023 15 Eki 22:15 İsrail'in Bombalamaları Nedeniyle Gazze'de Ekmek Krizi

  İsrail'in Bombalamaları Nedeniyle Gazze'de Ekmek Krizi İsrail'in yoğun şekilde bombaladığı Gazze Şeridi'nde yaşanan gıda sıkıntısı nedeniyle halk, ekmek alabilmek için kısıtlı hizmet veren birkaç fırının önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Elektrik ve su kesintileri, gıda tedarikinin sağlanamaması ve un kıtlığı nedeniyle bölgede pek çok fırın kepenk kapatırken, sadece birkaç fırın hizmet verebiliyor. Ancak bu fırınlarda da ailelerine yetecek kadar ekmek alamayan Filistinliler, büyük bir ekmek kriziyle karşı karşıya. Gazze'deki fırın sahipleri, un bulunamadığı için durumun daha da kötüleştiğini belirtiyor. Filistinliler, dünyadan Gazze'ye destek çağrısı yaparken, İsrail-Filistin çatışmasında Gazze'den düzenlenen saldırılarda binlerce kişinin öldüğü ve yaralandığı biliniyor.

 • 13.10.2023 13 Eki 11:12 Merkezefendi Belediyesi, Yeni Mahalle'de Halk Ekmek Büfesi Açtı

  Merkezefendi Belediyesi, Yeni Mahalle'de Halk Ekmek Büfesi Açtı Merkezefendi Belediyesi, vatandaşların ekonomik ve kaliteli sıcak ekmek tüketimine destek olmak amacıyla Yeni Mahalle'de yeni bir Halk Ekmek büfesi açtı. Böylelikle büfenin sayısı 17'ye yükselmiş oldu. Merkezefendi Halk Ekmek büfeleri, hane bütçelerine destek olmak amacıyla 16 farklı noktada hizmet veriyor ve büyük ilgi görüyor.

 • 11.10.2023 11 Eki 15:50 Halk Ekmek Fabrikası'nda bakterili un iddiası! Görüntüler paylaşıldı, gözler Yavaş'a çevrildi

  Halk Ekmek Fabrikası'nda bakterili un iddiası! Görüntüler paylaşıldı, gözler Yavaş'a çevrildi Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait Halk Ekmek Fabrikası'ndaki ekmeklerin bakterili olduğuna dair laboratuvar raporlarının yankıları sürerken olaya ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan tarafından servis edilen görüntülerde söz konusu unların ASKİ'nin İvedik Su Arıtma Tesisleri'nin hijyenik olmayan depolarında saklandığı ve ASKİ'ye ait olan çürük ve paslı kamyonla fabrikaya götürüldüğü anlar yer alıyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 12:42 Ankara Halk Ekmek Fabrikası ile ŞEKER-İŞ arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

  Ankara Halk Ekmek Fabrikası ile ŞEKER-İŞ arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası AŞ ile Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (ŞEKER-İŞ) arasında Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı. İmzalanan TİS ile sendika üyesi işçilerin ücretleri, sosyal yardımları ve diğer özlük hakları iyileştirildi. İlk 6 ayda yüzde yüz zam yapılacak olan TİS'in, işçilerin geçmişe dönük haklarını da kapsadığı belirtildi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 10:12 PROF. DR. KARAGÖZ: TÜRKİYE'DE BUĞDAY GENETİK ÇEŞİTLİLİĞİNİN YÜZDE 92'SİNİ KAYBETTİK

  PROF. DR. KARAGÖZ: TÜRKİYE'DE BUĞDAY GENETİK ÇEŞİTLİLİĞİNİN YÜZDE 92'SİNİ KAYBETTİK EKMEĞİN ve buğdayın sürdürülebilirliği İstanbul'da düzenlenen Yerel Tohumlar Farkındalık Semineri'nde masaya yatırıldı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 18:16 Edirne Belediyesi Mevlid Kandili'nde Vatandaşlara Kandil Simidi Dağıttı

  Edirne Belediyesi Mevlid Kandili'nde Vatandaşlara Kandil Simidi Dağıttı Edirne Belediyesi, geleneksel hale getirdiği kandil simidi ikramını Mevlid Kandili'nde de sürdürdü. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından kentin çeşitli noktalarında toplamda 20 bin adet kandil simidi dağıtıldı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, tüm İslam aleminin Mevlid Kandili'ni kutlayarak, kandilin ülkemize ve insanlığa sağlık, huzur ve bereket getirmesini diledi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 01:14 Tunceli'nin Pertek İlçesi'nde Halk Ekmek Fabrikası Ekmeği 2 Buçuk TL'ye Satıyor

  Tunceli'nin Pertek İlçesi'nde Halk Ekmek Fabrikası Ekmeği 2 Buçuk TL'ye Satıyor Tunceli'nin Pertek ilçesinde belediyeye ait halk ekmek fabrikasında üretilen 240 gramlık ekmek 2 buçuk TL'ye vatandaşa satılıyor.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:46 Tarsus Belediyesi Köylerdeki Sosyal Tesisleri Artırıyor

  Tarsus Belediyesi Köylerdeki Sosyal Tesisleri Artırıyor Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, köylerdeki sosyal tesis ihtiyaçlarını karşılamak için yeni tesisler açtıklarını ve projelerini anlattı. Ayrıca, belediyenin ekonomik tedbirlerle Tarsus halkına ucuz su ve ekmek sağladığını belirtti. Bozdoğan, Tarsus'un il olacağını ve kentin tarihi, tarımı ve turizmiyle marka bir kent haline geleceğini vurguladı.

 • 24.09.2023 24 Eyl 18:15 Tarsus Belediyesi, 6 Köye Sosyal Tesis Açtı

  Tarsus Belediyesi, 6 Köye Sosyal Tesis Açtı Mersin Tarsus Belediyesi köylerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla 6 köye sosyal tesis açarak yeni sosyal donatılar daha kazandırdı. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Bir kentin en büyük varlığı, en büyük gücü yaşamsal olarak kalitenin artmasıdır ve bu yaşamda kalite olayının artması da sizlerin birlikte sağduyuyla ortak olarak kendi yerel yönetimlerinize sahip çıkarak olur" dedi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 13:47 Merkezefendi Belediyesi 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfelerinin sayısını 16'ya yükseltti

  Merkezefendi Belediyesi 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfelerinin sayısını 16'ya yükseltti Merkezefendi Belediyesi, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfelerinin sayısını 16'ya yükseltti. Hem ekonomik hem de kaliteli sıcak ekmek tüketimine destek olmak amacıyla Merkezefendi Belediyesi tarafından başlatılan 'Merkezefendi Halk Ekmek' vatandaşlar tarafından ilgi ve talep görmeye devam ediyor. Gültepe Mahallesi'ne konulan büfe ile 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfelerinin sayısı 16'ya yükseldi. Sabah saat 07.00'den itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başlayan büfelerde ekmek uygun fiyatı ve aynı kalite ile satılıyor. Merkezefendi Belediyesi'nce hayata geçirilen 'Merkezefendi Halk Ekmek' uygulaması kapsamında; Karahasanlı Mahallesi Alperen Ersoy Kapalı Pazar Yeri önü, Alpaslan Mahallesi 5505 Sokak, Karaman Mahallesi Muhtarlık arkası, Sümer Mahallesi Kapalı Pazar Yeri yanı, Akkonak Mahalle Muhtarlığı yanı, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 321 Sokak, Sevindik Mahallesi 2309 Sokak, Muratdede Mahallesi Merkezefendi Kapalı Pazar Yeri yanı, Sırakapılar Mahallesi 1788 Sokak, İlbade Mahallesi 110 Sokak park içi, Değirmenönü Mahallesi 1739 Sokak, Merkezefendi Mahallesi 29 Ekim Bulvarı (Merkezefendi Zabıta Müdürlüğü Ek Hizmet Binası) önü, 1200 Evler Mahallesi 1200 Evler Pazaryeri karşısı park içi, Bahçelievler Mahallesi Bahçelievler Caddesi park içinde, TOKİ Kayaköy Konutları'nda muhtarlık binası önünde ve Gültepe Mahallesi Pazaryeri yanında vatandaşa sıcak ve bütçeye uygun ekmek alma imkanı sağlıyor.

 • 22.09.2023 22 Eyl 18:35 İmamoğlu, İstanbul'un "Dayanışmacı Belediyeciliği"Ni Dünyadaki Mevkidaşlarına Anlattı

  İmamoğlu, İstanbul'un 'Dayanışmacı Belediyeciliği'Ni Dünyadaki Mevkidaşlarına Anlattı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, farklı ülkelerden mevkidaşlarının katıldığı Yeşil Büyüme İçin Ortaklıklar (P4G) Konferansı Belediye Başkanları Paneli’nde konuştu. Pandemi sonrasında tüm dünyada şehirlerin öneminin arttığına dikkat çeken İmamoğlu, İstanbul’da hayata geçirdikleri "dayanışmacı belediyecilik" deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Askıda Fatura, çiftçilere verilen tarım destekleri ile Halk Süt gibi uygulamaların detaylarını katılımcılarla paylaşan İmamoğlu, “Yerel yönetimlerin görevi, sadece hizmet sunmak değil, aynı zamanda vatandaşların kendilerini bağlı hissetmelerine, aidiyet duygusunu desteklemelerine ve birbirlerine destek olacak kadar bağlı hissetmelerine yardımcı olacak yollar bulmaktır. Bizim İstanbul'daki deneyimimiz budur" dedi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 14:56 İmamoğlu: "Bize Leke Atarak Kazanacağınızı Sanıyorsanız, 23 Haziran 2019'da Yediğiniz 806 Bin Farklılık Demokrasi Tokadının Daha Alası Geliyor 2024...

  İmamoğlu: 'Bize Leke Atarak Kazanacağınızı Sanıyorsanız, 23 Haziran 2019'da Yediğiniz 806 Bin Farklılık Demokrasi Tokadının Daha Alası Geliyor 2024... İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 yıl hapis istemiyle yargılanan İBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık'ın beraat etmesine ilişkin "Seçime doğru atılan bu adımlar, seçime doğru daha neler yapacaklarının ön sinyalleri, fragmanları. Yarın Ekrem’e neler diyecekler, Ekrem’in bir kısım yol arkadaşlarına neler diyecekler, neler yakıştıracaklar? Bu işin başında kim varsa, en tepesinden en aşağıya, bir avuç insan, işinize bakın. Bu vücuda leke yapışmaz, yakınındaki hiçbirine de yakışmaz. Bugünden bunu ifade edeyim. İşinize bakın, iş üretin. Gelin bizimle marifetinizle, işinizle yarışın. Ben daha iyi yapacağım deyin, bunu anlarız. Ama bize leke atarak kazanacağınızı sanıyorsanız 23 Haziran 2019'da yediğiniz 806 bin farklılık demokrasi tokadının daha alası geliyor 2024 31 Mart'ında. Bu kötü yollardan vazgeçin" dedi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 16:01 Halk Ekmek Fabrikası: Rope bakterisi iddiaları gerçek dışı

  Halk Ekmek Fabrikası: Rope bakterisi iddiaları gerçek dışı Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ürünlerinde 'rope bakterisi' çıktığı iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi. Analiz sonuçlarına göre, üretilen 17 çeşit ekmeğin hiçbirinde halk sağlığını olumsuz etkileyecek bakteriye rastlanmadığı belirtildi.

 • 18.09.2023 18 Eyl 15:09 Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Paşa Halk Ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı

  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Paşa Halk Ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Paşa Halk Ekmek Büfelerinde satılan ekmeklerin fiyatının 4 TL olduğunu belirtti. Uzunlar, kamuoyunda ve sosyal medyada çıkan 4,5 TL iddialarını yalanladı ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla açıklama yaptı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 14:59 Ankara Halk Ekmek, üretilen ekmeklerde bakteri iddialarını yalanladı

  Ankara Halk Ekmek, üretilen ekmeklerde bakteri iddialarını yalanladı Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş., AKP Ankara İl Başkanı'nın 'üretilen ekmeklerde bakteri' olduğu iddiasını, yaptırılan analiz sonuçlarını yayınlayarak yalanladı. Açıklamada, 'Uluslararası akreditasyona sahip laboratuvardan gelen analiz sonuçlarında ürettiğimiz 17 çeşit ekmeğimizde 'rope' (sünme) dahil halk sağlığını olumsuz etkileyecek hiçbir bakteriye rastlanmamıştır' denildi.

 • 18.09.2023 18 Eyl 11:05 Ağustos Ayında Açlık ve Yoksulluk Sınırı Yükseldi

  Ağustos Ayında Açlık ve Yoksulluk Sınırı Yükseldi Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Birleşik Metal-İş Sınıf Araştırmaları Merkezi'nin (BİSAM) açlık ve yoksulluk araştırmasına göre, ağustos ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 12 bin 34 lira; kira, fatura, ulaşım, eğitim, sağlık, giyim gibi aylık tüm harcamaları kapsayan yoksulluk sınırı ise 41 bin 626 liraya yükseldi. Raporda, sağlıklı ve dengeli beslenmenin maliyetinin günlük 400 lirayı geçtiği belirtildi.

 • 12.09.2023 12 Eyl 12:03 Tarsus'ta Sağlık Yerleşkesi, Kent Meydanı ve 2. Halk Ekmek Fırını Çalışmaları Devam Ediyor

  Tarsus'ta Sağlık Yerleşkesi, Kent Meydanı ve 2. Halk Ekmek Fırını Çalışmaları Devam Ediyor Tarsus Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sağlık Yerleşkesi, Kleopatra Kent Meydanı ve 2. Halk Ekmek Fırını projeleri hız kesmeden devam ediyor. Sağlık Yerleşkesi, bölgede yaşayanların sağlık düzeyini artırmayı ve toplum sağlığına katkı sağlamayı amaçlıyor. Kent Meydanı ise Tarsuslulara estetik ve sanatsal olarak önemli bir alan sunacak. Ayrıca, 2. Halk Ekmek Fırını sayesinde Tarsus halkının ekonomik yükü hafifleyecek.

 • 04.09.2023 04 Eyl 14:53 Samsun'da Halk Ekmek Büfeleri Açıldı

  Samsun'da Halk Ekmek Büfeleri Açıldı Samsun'da 220 gram ekmek 7,5 TL'den satılırken, Canik Belediyesi tarafından açılan halk ekmek büfelerinde ise 5,75 TL'den satılmaya başlandı. Canik Belediyesi, ilçede Canik Halk Ekmek Büfelerini hayata geçirerek vatandaşlara ucuz ekmek alma imkanı sağladı.

 • 02.09.2023 02 Eyl 16:19 Çorlu'da Halk Ekmek Büfesi Sayısı Artıyor

  Çorlu'da Halk Ekmek Büfesi Sayısı Artıyor Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ilçedeki halk ekmek büfesi sayısının her geçen gün arttığını bildirdi. Sarıkurt, belediye ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen projenin detaylarını paylaştı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 17:44 Çorlu Halk Ekmek Projesi'nde 5. büfe hizmete girdi

  Çorlu Halk Ekmek Projesi'nde 5. büfe hizmete girdi Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen Çorlu Halk Ekmek projesi kapsamında faaliyete geçen büfe sayısı 5'e yükseldi. 6'ıncı büfe ise çok yakında hizmete girecek.

 • 28.08.2023 28 Ağu 20:00 Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 Yıllık Çalışan Fabrikası: Azmi Milli

  Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 Yıllık Çalışan Fabrikası: Azmi Milli Atatürk'ün talimatıyla kurulan Azmi Milli Un Fabrikası, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin 100 yıllık çalışan tek fabrikası olarak hala faaliyet gösteriyor. Fabrika, milletin azmi ve destekleriyle kurulmuş önemli bir sanayi yapısıdır.

 • 22.08.2023 22 Ağu 23:31 Marmaris'te Halk Ekmek Büfesi Açıldı

  Marmaris'te Halk Ekmek Büfesi Açıldı Marmaris Belediyesi, vatandaşların bütçesine katkı sağlamak amacıyla 'Halk Ekmek Büfesi'ni hizmete açtı. Büfede ekmeğin tanesi 6 TL'den satılacak ve vatandaşların yoğun ilgisini çekti. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, dar gelirli yurttaşlara destek olmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Ayrıca, başka noktalarda da şubeler açılması planlanıyor.

 • 22.08.2023 22 Ağu 13:39 Marmaris Belediyesi Halk Ekmek Büfesi Açtı

  Marmaris Belediyesi Halk Ekmek Büfesi Açtı Marmaris Belediyesi, vatandaşların bütçesine katkı sağlamak amacıyla 'Halk Ekmek Büfesi'ni hizmete açtı. Başkan Oktay'ın projede ekmeğin tanesinin 6 TL olacağını belirttiği büfe, vatandaşların yoğun ilgisini çekti. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, dar gelirli yurttaşlara destek olmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Ayrıca, ilçede başka şubelerin de açılacağı ve halkçı projelerin devam edeceği belirtildi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 13:37 İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İzmirlilere Ucuz ve Sağlıklı Ekmek Sunuyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İzmirlilere Ucuz ve Sağlıklı Ekmek Sunuyor İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, her gün el değmeden üretilen 120 bin ekmeği İzmirlilerin sofralarına taşıyor. Piyasaya göre daha ucuz, yüksek gramajlı ve sağlıklı ekmekler sayıları 84'e ulaşan Halk Ekmek büfesinden halka sunuluyor. Başkan Tunç Soyer, 'Hedefimiz hem cebimize hem sağlığımıza en uygun gıdayı vatandaşlarımızla buluşturmak. Bu yüzden tamamen katkısız ürün yelpazesi ve maliyetin altında satış fiyatlarıyla İzmirlinin yanındayız' dedi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 10:41 AK Parti Ankara İl Başkanı: Ankara'da Halk Ekmek Fiyatları Diğer İllere Göre Pahalı

  AK Parti Ankara İl Başkanı: Ankara'da Halk Ekmek Fiyatları Diğer İllere Göre Pahalı AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara'daki halk ekmek fiyatının diğer illere göre pahalı olduğunu belirtti. Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan Ankara Halk Ekmek Fabrikası'nın artan maliyetleri gerekçe göstererek ekmeği 5 liradan satmaya başladığını ifade etti. Özcan, AK Partili belediyeler tarafından üretilen halk ekmek fiyatlarının 3 lira 75 kuruşu geçmediğini söyleyerek, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın vatandaşın cebindeki paraya göz diktiğini belirtti.

 • 12.08.2023 12 Ağu 23:16 İmamoğlu: Milletin parasını çarçur edene asla geçit vermeyeceksiniz

  İmamoğlu: Milletin parasını çarçur edene asla geçit vermeyeceksiniz İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurtlularla buluştu. Önceki dönem Esenyurt Belediyesi yönetimi tarafından yanlış bir uygulamayla hafriyat üstüne yapılan halı sahanın örneğini veren İmamoğlu, “Esenyurt Belediyesi'ne ait bir halı sahanın altına bir milyon metreküp hafriyat yığmışlar. Üstünü de göz boyamak için çok az bir paraya Esenyurt Belediyesi'ne sözüm ona spor sahası yapmışlar… Milletin parasını çarçur edene, milletin parasını pul edene, milletin parasını kendi parası zannedenlere bu milletin tahammülü olmayacak. O yöneticilere ne Esenyurt’ta ne İstanbul’da ne de başka bir yerde sizler asla geçit vermeyeceksiniz” diye konuştu.

 • 12.08.2023 12 Ağu 18:48 Emekliler, Ankara Kızılay'da Eylem Yaptı: "Cumhurbaşkanımız Bize, Eski Türkiye'yi Gençlere Anlatma Görevi Verdi.

  Emekliler, Ankara Kızılay'da Eylem Yaptı: 'Cumhurbaşkanımız Bize, Eski Türkiye'yi Gençlere Anlatma Görevi Verdi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), Ankara Kızılay’da maaşlarına seyyanen zam talep etti. Yapılan açıklamada; “Cumhurbaşkanımız bize, eski Türkiye’yi gençlere anlatma görevi verdi. Bizler, ekmeği iki lira ucuz almak için Halk Ekmek kuyruklarındayız. Köşe başlarında ayakkabı boyamaktayız, simit satmaktayız. TÜİK’in ayakları altındayız, iki dudağının arasındayız. Bizi bulun, uzun uzun sohbet edin. Eski Türkiye’yi bir de bizden dinleyin” denildi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 15:06 İmamoğlu: "Biz Hem Bundan Sonraki İstanbul Seçimlerini Hem de İstanbul'un İlçe Seçimlerini Kazanmaya Devam Edeceğiz"

  İmamoğlu: 'Biz Hem Bundan Sonraki İstanbul Seçimlerini Hem de İstanbul'un İlçe Seçimlerini Kazanmaya Devam Edeceğiz' İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, çiftçilere ücretsiz verilecek yaklaşık 10 milyon kışlık sebze fidesi dağıtım töreninde konuştu. İmamoğlu “Umutla ayağa kalkın. Biz hem bundan sonraki İstanbul seçimlerini hem de İstanbul'un ilçe seçimlerini kazanmaya devam edeceğiz. Bununla yetinmeyeceğiz; ülkemizin makus talihini yenemediğimiz bu seçimde, bir sonraki seçimde yenme konusunda da kararlı çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Dolayısıyla yılmak yok; yolumuza devam edeceğiz. Unutmayınız; buradaki kardeşiniz, asla vazgeçmeyen bir kardeşiniz. Bunu herkes bilsin” dedi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 14:19 Konya Hüyük'te TMO Alım Merkezi açıldı, Halk Ekmek Fabrikası kurulacak

  Konya Hüyük'te TMO Alım Merkezi açıldı, Halk Ekmek Fabrikası kurulacak Konya'nın Hüyük ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Alım Merkezi açıldı. AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, çiftçi üretiminin şehirlinin doyması için önemli olduğunu belirtti. Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ise ilçede başlayan alımların devam etmesi halinde çiftçilerin rahat edeceğini söyledi. Ayrıca Hüyük Belediyesi tarafından Halk Ekmek Fabrikası kurulacağı açıklandı. Fabrikanın günlük 35 bin ekmek üreteceği ve projelerin tamamlandığı belirtildi.

Advertisement