Karda dondukları anlar paylaşılan eşekler için harekete geçildi - Son Dakika

Karda dondukları anlar paylaşılan eşekler için harekete geçildi

21.01.2022 23:10

Türkiye'nin doğu illerinden eşeklerin donduğu yönünde görüntüler gelmesinin ardından ekipler, harekete geçti. Siverek'te donma tehlikesiyle karşı karşıya kalan eşekler, telef olmamaları için toplanarak, rehabilitasyon merkezine götürüldü.

Şanlıurfa Siverek'te etkili olan kar yağışı sonrasında, geceleri sıcaklığın eksi 15 dereceyi bulduğu kırsal bölgelerde bulunan başıboş eşeklerin donmaması ve telef olmamaları amacıyla belediye ekiplerince çalışma başlatıldı. Gece geç saatlere kadar gelen ihbar telefonlarını değerlendiren ekipler, tespit ettikleri hayvanları ilçe merkezinde bulunan hayvan rehabilitasyon merkezine götürülerek, sıcak bir ortama kavuşturuldu.

Karda dondukları anlar yürek sızlatan eşekler için harekete geçildi

"SICAK BİR YUVAYA KAVUŞTURACAĞIZ"

Bölgede çalışmalarını sürdürdüklerini ve tüm hayvanları toplamaya çalıştıklarını belirten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Kenan Karahan, "Soğuk kış günlerinde yem bulmakta güçlük geçen hayvanlar için harekete geçtik. Merkez ve kırsal bölgelerde başıboş hayvanların telef olmaması için seferber olduk ve başıboş eşekleri topluyoruz. Hayvanları, hayvan rehabilitasyon merkezine götürerek sıcak bir yuvaya kavuşturacağız. Tüm ekiplerimizle sahada çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Karda dondukları anlar yürek sızlatan eşekler için harekete geçildi

VAN'DAN DA DONMA MANZARALARI GELMİŞTİ

Diğer yandan önceki gün Van'da kaydedildiği belirtilen görüntülerde de eşeklerin soğuk hava nedeniyle kaskatı kesildikleri görülmüştü.

YORUMLAR
500
Evinde ürettiği elektriğin yüzde 70'ini satıyor Evinde ürettiği elektriğin yüzde 70'ini satıyor Mahallelinin 'elektrik' isyanı Mahallelinin 'elektrik' isyanı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Karda dondukları anlar paylaşılan eşekler için harekete geçildi - Son Dakika


Advertisement