Son Dakika Haberleri: Kars'ta Kerbela Şehitleri Anıldı

Kars'ta Kerbela Şehitleri Anıldı

2 yıl önce

Kars'ta Kerbela şehitleri anıldıKARS - Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 72 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1378. yıldönümü nedeniyle Kars'ta anma törenleri yapıldı.

Kars'ta Kerbela Şehitleri Anıldı, System.String[]
Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

KARS - Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 72 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1378. yıldönümü nedeniyle Kars'ta anma törenleri yapıldı.
Tören sabah Hz. Ali Çarşı Camii ve Merkez Ehlibeyt Işıklı Camii önünde toplanan binlerce vatandaşın katılımıyla Kuran-ı Kerim okunması, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Ehlibeyt dostları, Ehlibeyt Işıklı Camii önünde düzenlenen törenin ardından Türk bayrağı, Atatürk, Hz. Hüseyin posterleri ve mersiyeler eşliğinde ve Merkez Ehlibeyt Işıklı Camii'nden Garnizon Şehitliğine oradan da Yeni Mahalle Mezarlığı'na yürüdü. Yeni Mahalle Mezarlığı önünde de deste guruplarının zincirlerle dövünmeleri, sine vurma ve mersiyeler eşliğinde Hz. Hüseyin'i yad etmesi sonrasında aile mezarları ziyaret edilerek, Kur'an-ı Kerim okudu.
Haber Yayın Tarihi : 30.09.2017 03:34 Kaynak: İHAElektrik arızasına giden personel, yılan sürüsüyle karşılaşınca şoka girdi Rusya basını yazdı: Su-35S tipi savaş uçakları Kırım'a yerleştirilecek Saadet Partisi İstanbul Adayı Gökçınar'dan TRT'ye çağrı: Programınızda canlı yayına katılmak isterim