Son Dakika Haberleri: Kayseri'de Elektrikli Otobüs Alım Çalışmaları

Kayseri'de Elektrikli Otobüs Alım Çalışmaları

5 gün önce

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, raylı sistem araçları büyüklüğünde elektrikli otobüslerin alımı için gerekli çalışmaların tamamlandığını bildirdi.

Kayseri'de Elektrikli Otobüs Alım Çalışmaları, System.String[]
 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, raylı sistem araçları büyüklüğünde elektrikli otobüslerin alımı için gerekli çalışmaların tamamlandığını bildirdi.

Başkan Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri ulaşımına elektrikli otobüslerin entegre olduğunu ve ulaşım alanında çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Kısa süre içerisinde ihale yapılacağını belirten Çelik, şunları kaydetti:

"18 adet elektrikli otobüs alımı için ihale hazırlıklarını tamamladık. Bu otobüslerin 8 adeti raylı sistem araçları büyüklüğünde olacak. 25 metre uzunluğundaki 8 aracın yanı sıra 18 metrelik 10 adet otobüs daha alacağız. Kısa zamanda otobüslerin alımı için ihaleye çıkacağız ve mayıs ayından itibaren otobüslerin alımına başlayacağız. Bu araçlar Bekir Yıldız Bulvarı'nda kullanılacak ve Yeni Şehir Hastanesi başta olmak üzere Mobilyakent, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi gibi yoğun bölgelere ulaşımı sağlayacak."Ankara'daki Çifte Cinayetin Sır Perdesi Aralandı! Her Şey Sahte Bir Mesajla Başladı! FETÖ'den Gözaltına Alınan Boydak Ailesinden 4 Kişi Tahliye Edildi

Son Dakika! Erdoğan'dan Afrin Çıkışı: Önümüzdeki Günlerde Şehir Kuşatmasına Geçilecek Son Dakika! Adalet Bakanı: Çocuk İstismarcılarına Kimyasal Hadım Gündemde