Son Dakika Haberleri: Kedinin işkenceyle telef edilmesi - Küçükekşi -

Kedinin işkenceyle telef edilmesi - Küçükekşi -

4 yıl önce

Kediyi işkenceyle telef ederken çekilen görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisi, Bartın'da ifade verdi.

Kediyi işkenceyle telef ederken çekilen görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisi,  Bartın'da ifade verdi.

Bir kedinin işkence edilerek telef edildiği görüntülerinin sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmasının ardından hayvan severler harekete geçti.

Görüntülere ilişkin bilgilerde kediyi telef eden kişinin,  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencisi M.C.A'nın (20) olduğunu ve  Bartın'da ailesinin yanına gittiğinin belirtilmesi üzerine hayvan severler, İl Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulundu.

Bunun üzerine çalışma başlatan polis ekipleri M.C.A'yı gözaltına aldı. M.C.A, emniyette ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Bartın Emniyet Müdürü  Mehmet Altınok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hayvanseverlerin şikayeti üzerine M.C.A'nın gözaltına alındığını belirterek "Olay kentimizde gerçekleşmemiş. Biz öğrencinin ifadesini alarak  Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğünü bilgilendirdik. Üniversiteli, kentte yaşayan babasını ziyaret etmek için  Bartın'a gelmiş" dedi.

M.C.A'nın, serbest bırakılmasının ardından  Bolu'daki akrabalarının yanına gittiği öğrenildi.

Görüntülerde, M.C.A'nın kediyi keserek, iç organlarını çıkarttığı görülüyor.

- Hayvanseverlerden tepki

Bartın Hayvanseverler Derneği Başkanı Nevaz Küçükekşi, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı gece öğrendiğini, üniversite öğrencisinin  Bartın'da olduğunu öğrenince emniyet müdürlüğüne dilekçeyle şikayette bulunduklarını söyledi.

Bütün çocukların aile, doğa ve hayvan sevgisiyle büyümesini istediklerini anlatan Küçükekşi, şunları kaydetti:

"Bu olayın ardından tüm hayvanseverler ayağa kalmış durumda. Hayvansever bir çocuk hiçbir zaman kötülük yapamaz. Ben bu kişinin psikolojik sorunlarının olduğuna inanıyorum. Hayvana bunu yapan, insana da aynısını yapar. Bu tür hasta ruhlu gençlerin tedavi edilmesi, aramızda dolaşmaması gerekiyor. Devlet bir şekilde bu gençlere sahip çıksın. Konuyla ilgili olarak cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Biz gerekli girişimlerimizi yapacağız ve olayın takipçisi olacağız."


Yeşim Salkım, Yine Çıldırdı: Gülben Ergen Türkiye'nin Gelmiş Geçmiş En Büyük ... Takipçisinden Seda Akgül'e Ahlaksız Teklif: Dost Hayatı Yaşayabiliriz
Game Of Thrones Oyuncusundan +18'lik Film İtirafı: Oynamak İçin Okulu Bıraktım