Kemer Tahtalı Dağı'na 214 Bin Ziyaretçi - Son Dakika

Kemer Tahtalı Dağı'na 214 Bin Ziyaretçi

20.12.2015 11:26
Kemer Tahtalı Dağı'na 214 Bin Ziyaretçi, System.String[]

Antalya'nın Kemer İlçesi'ndeki 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'nı bu yıl 214 bin 426 kişi ziyaret etti.

Antalya'nın Kemer İlçesi'ndeki 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'nı bu yıl 214 bin 426 kişi ziyaret etti. Kemer'deki Tahtalı Dağı ziyaretçi sayısında ilçedeki Olympos ve Phaselis ören yerleriyle yarışıyor. Yılın 11 aylık döneminde Olympos'u 189 bin 806 kişi, Phaselis'i ise 180 bin 790 kişi ziyaret ederken, Tahtalı Dağı'nın zirvesini aynı dönemde 214 bin 426 kişi ziyaret etti. 2007 yılında faaliyete geçen teleferik sayesinde yaz aylarında kuş bakışı bölgeyi seyir imkanı bulan tatilciler, kışın da kar keyfi yapmak için zirveye çıkıyor. Uluslararası enduro motosiklet yarışı Red Bull Sea to Sky'a da ev sahipliği yapan Tahtalı Dağı'nda bisiklet ve koşu yarışmalarıyla bungy catapult ve yamaç paraşütü de yapılabiliyor.

Olympos Teleferik Reklam, Medya ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatih Koyuncu, ziyaretçi sayısında bu yılki hedeflerini yakaladıklarını söyledi. Kriz olmasına rağmen 214 bin kişiyi zirveye taşıdıklarını vurgulayan Koyuncu, önümüzdeki yıldan da ümitli olduklarını kaydetti. Zirveye yılın ilk karının yağmasıyla ziyaretçi sayısında artış beklediklerini belirten Koyuncu, "Yaz sezonunda yerli misafirlerimiz hafta sonları özellikle teleferiği tercih ediyor. Kış boyunca da yerli misafirlerimize kampanyalar düzenliyoruz. Fiyat anlamında hem makul oluyor hem de misafirlere burada kar, güneş, deniz ve doğa manzarasının hepsini bir arada vermeye çalışıyoruz. Bu yıl ağırlıklı olarak Rus misafirleri ağırladık. Yüzde 80 civarı Rus, yüzde 15 civarında Arap pazarı ve yüzde 5'lik kısımda da Avrupalı ve yerli misafirlerimiz oldu" diye konuştu.

Kemer Tahtalı Dağı'na 214 Bin Ziyaretçi
Kemer Tahtalı Dağı'na 214 Bin Ziyaretçi
Kemer Tahtalı Dağı'na 214 Bin Ziyaretçi
Kemer Tahtalı Dağı'na 214 Bin Ziyaretçi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kemer Tahtalı Dağı'na 214 Bin Ziyaretçi - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı 41'i çocuk 145 kişiyi katleden Netanyahu kana doymuyor: Saldırılar devam edecek 41'i çocuk 145 kişiyi katleden Netanyahu kana doymuyor: Saldırılar devam edecek Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak
Advertisement