"Askıda Ekmek Kampanyası"na destek - Son Dakika

"Askıda Ekmek Kampanyası"na destek

25.10.2020 14:49

MHP Kırşehir İl Başkanlığı, "Askıda Ekmek Kampanyası" başlattı.

MHP Kırşehir İl Başkanlığı, "Askıda Ekmek Kampanyası" başlattı.

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek Kampanyası"na, parti üyeleriyle destek verdiklerini söyledi.

Kılıç, AA muhabirine, Kırşehir'de uzun yıllardır bu uygulamanın devam ettiğini anımsattı.

Ahilik kültürünü bilen insanların bu tarz uygulamalara yabancı olmadığını ve eskiden beridir devam ederek yapıldığını vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

"Ahilik kültürümüzdeki orta sandığı uygulamasında, esnafımızın iyi durumda olanları onun içine para bırakır. İhtiyaç sahipleri de oradan kullanır, sonra öder. Ahilik kültüründen geldiğimiz için askıda ekmek uygulaması Kırşehir'e, Anadolu'ya yabancı gelmeyen bir şeydir. Genel Başkanımızın talimatları bizim için emirdir. Ama bu uygulama sadece bir fırında, tek yerde olacak demiyoruz. Kındam, Yenice, Medrese veya diğer mahallelerde oturan arkadaşlarımızın, üyelerimizin, kendi mahallelerinde ve tüm ilçelerimizde uygulamayı gerçekleştirmelerini sağlıyoruz."

Kılıç ve MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Adalı ile partililer, kent merkezinde bazı fırınlar ve marketlerde askıda ekmek uygulaması kapsamında ekmek bıraktı.

 Askıda Ekmek Kampanyası na destek
 Askıda Ekmek Kampanyası na destek
 Askıda Ekmek Kampanyası na destek
 Askıda Ekmek Kampanyası na destek

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Askıda Ekmek Kampanyası'na destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İngiliz şarkıcı Pixie Lott: Messi'nin West Ham'da oynamasını hayal ediyorum Galatasaray, Kenan Karaman'ı transfer etmeyi planlıyor Karantina kurallarını ihlal eden İngiltere Başbakanı Johnson'un başdanışmanı Cummings, istifa etti Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan Okan Bayülgen: Cumhurbaşkanı'na şikayet edildim, 4 iş yeri sahibi oldum Eşi ve kızını öldürüp, kendisini ihbar eden pazarcı: Meleklerimi öldürdüm, beni asın Mutasyona uğramış koronayı insanlara bulaştıran vizon paniği Türkiye sınırına dayandı Çocukluk arkadaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saat hediye etti Tayvan, kısıtlama ve karantina olmadan koronavirüsü yendi! 200 gündür vaka görülmüyor