Kocaeli - Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İçin Yürüdüler - Son Dakika

Kocaeli - Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İçin Yürüdüler

07.05.2015 11:36
Kocaeli - Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İçin Yürüdüler

Deniz Gezmiş ve arkadaşları için yürüdüler İZMİT'te Emek ve Demokrasi Platformu organizasyonuyla yaklaşık 50 kişilik grup, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı ölümlerinin 43'üncü yılında andı.

Deniz Gezmiş ve arkadaşları için yürüdüler

İZMİT'te Emek ve Demokrasi Platformu organizasyonuyla yaklaşık 50 kişilik grup, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı ölümlerinin 43'üncü yılında andı. Merkez Bankası önünde biraraya gelen grup, yürüyüş yolu boyunca Devrim şehitleri ölümsüzdür, Yaşasın Hakların Kardeşliği diye sloganlar atarak Demokrasi Parkı'na kadar yürüdü. Grup adına konuşan Emek ve Demokrasi Platformu İl Yöneticisi Gizem Ulutaş, Bugün Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ve onların can yoldaşı Halit Çelenk'i anıyoruz. Onların şahsında, dünyada ve ülkemizde, sömürüye ve baskıya boyun eğmeyerek yaşamını yitirmiş bütün mücadele yoldaşlarmızı saygı ile anıyoruz diye konuştu. Grup anmanın ardından sessizce dağıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kocaeli - Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İçin Yürüdüler - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement