Son dakika Yusuf Aslan haberleri, Yusuf Aslan son dakika, son dakika Yusuf Aslan

Son Dakika Yusuf Aslan Haberleri

Son dakika Yusuf Aslan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son yusuf aslan haberleri anında burada.


 • 22.05.2022 22 May 16:13 Emep Rize İl Başkanı Zorlucan: 'Bu Saldırı Sadece Bize Değil Emek ve Demkrasi Güçlerine Yapılmıştır' Emep Rize İl Başkanı Zorlucan: "Bu Saldırı Sadece Bize Değil Emek ve Demkrasi Güçlerine Yapılmıştır"

  Rize’nin Fındıklı ilçesinde Emek Partisi (EMEP) ilçe binasına taşlı saldırı yapılmasını eleştiren EMEP Rize İl Başkanı Hasan Zorlucan, "Partimize yapılan bu saldırı sadece Emek Partisi’ne yapılan saldırı olduğunu düşünmüyoruz. İşçi sınıfı ve emekçi halkı çok yönlü kışkırtmalara, bölme hamlelerine karşı mücadele eden emek ve demokrasi güçlerine yapıldığını düşünüyoruz" dedi.

 • 19.05.2022 19 May 19:26 Gençlik bayramında gençlerle buluşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Hangi görüşte olursa olsun düşünce suçu diye bir şey olamaz Gençlik bayramında gençlerle buluşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Hangi görüşte olursa olsun düşünce suçu diye bir şey olamaz

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 farklı üniversiteden gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şiir okuduğu için, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yıllar önce attığı twetlerden dolayı verilen cezalara atıf yapan İmamoğlu, "Hangi siyasi görüşte olursa olsun düşünce suçu diye bir şey olmaz. Ve bundan ceza alan her kişi bu ülkenin adalet tarihine, hukuki sürecine kara leke olarak iz bırakır" dedi.

 • 19.05.2022 19 May 17:48 İmamoğlu, Üniversiteli Gençlerle Buluştu: 'Düşünce Suçu Diye Bir Şey Olamaz' İmamoğlu, Üniversiteli Gençlerle Buluştu: "Düşünce Suçu Diye Bir Şey Olamaz"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu 24 farklı üniversiteden gençlerle buluştu. İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yıllar önce attığı tweetlerden dolayı verilen cezaları örnek göstererek, “Verilen bu cezalar, toplumun vicdanını paramparça ediyor. Hangi siyasi görüşte olursa olsun, hangi bakış açısında olursa olsun; düşünce suçu diye bir şey olmaz. Ve bundan ceza alan her kişi, her insan, bu ülkenin adalet tarihine, hukuki sürecine kara leke olarak iz bırakır" dedi.

 • 18.05.2022 18 May 22:04 Cumhurbaşkanı söz vermişti... O ilçede doğalgaz çalışmaları sürüyor Cumhurbaşkanı söz vermişti... O ilçede doğalgaz çalışmaları sürüyor

  Cumhurbaşkanı söz vermişti.

 • 18.05.2022 18 May 13:32 Özel bireyler gönüllerince eğlendi Özel bireyler gönüllerince eğlendi

  Kastamonu'nun Cide ilçesinde özel bireler, düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendi.

 • 15.05.2022 15 May 18:08 Tkp'li Gençler İncirlik Üssü Yakınında NATO'yu Protesto Etti Tkp'li Gençler İncirlik Üssü Yakınında NATO'yu Protesto Etti

  Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi gençler, Adana’daki İncirlik Üssü yakınında NATO’yu protesto etti. TKP’li gençler, “Yağma yok, NATO’yu bu topraklardan kovacağız. Yağma yok, şu gördüğünüz İncirlik Üssü’ne el koyacağız” açıklamasını yaptı.

 • 13.05.2022 13 May 22:56 Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Adıyaman'da temaslarda bulundu Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Adıyaman'da temaslarda bulundu

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Adıyaman'da bazı temaslarda bulundu.

 • 11.05.2022 11 May 22:03 Şenal Sarıhan'dan Ankara Barosu Yönetimine 'İşkence Raporu' Tepkisi: 'Yüzüm Yere Eğildi. İnsan Hakları Mücadelesinin Tarafı Yoktur' Şenal Sarıhan'dan Ankara Barosu Yönetimine 'İşkence Raporu' Tepkisi: "Yüzüm Yere Eğildi. İnsan Hakları Mücadelesinin Tarafı Yoktur"

  Ankara Barosu Başkanlığı için Demokratik Sol Avukatlar Grubu’ndan aday adaylığını açıklayan eski CHP Milletvekili Şenal Sarıhan, Ankara Barosu’nun mevcut yönetiminde yaşanan işkence raporu krizini anımsatarak, “Yüzüm yere eğildi gerçekten… Bizim baromuz, ‘Fethullahçılara işkence yapılmış, taraf mı oluruz’ diye koymamışlar. İnsan hakları mücadelesinde taraf yoktur. Kim bir ihlalle karşılaşmışsa onun uğradığı haksızlığı biz savunmak durumundayız” dedi.

 • 07.05.2022 07 May 12:17 Güzelbahçe'de 'Üç Fidan Anıt Parkı' Açıldı Güzelbahçe'de "Üç Fidan Anıt Parkı" Açıldı

  Güzelbahçe Belediyesi, 68 kuşağının devrimci liderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın ismini verdiği ‘Üç Fidan Anıt Parkı’nın açılışını yaptı.

 • 07.05.2022 07 May 11:13 'Beyaz Motosiklet, Devrimin Beyaz Küheylanı' Belgeseli Çankaya'da "Beyaz Motosiklet, Devrimin Beyaz Küheylanı" Belgeseli Çankaya'da

  Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edilişinin 50. yılında bir 68 Hikayesi olan “Beyaz Motosiklet, Devrimin Beyaz Küheylanı” belgesel film gösterimi, Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde yapıldı.

 • 07.05.2022 07 May 01:07 İmamoğlu: 'Bu Vatanın Sorumluluk Sahibi Her Ferdi Kutuplaşma Değil, Barışma Adına Mesajları Vermekte Cesur Davranmalı. İntikamı Değil, Helalleşmeyi... İmamoğlu: "Bu Vatanın Sorumluluk Sahibi Her Ferdi Kutuplaşma Değil, Barışma Adına Mesajları Vermekte Cesur Davranmalı. İntikamı Değil, Helalleşmeyi...

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anma etkinliğinde; “Denizlerin, Yusufların, Hüseyinlerin nezdinde 68 kuşağı hiç ölmedi, ölmeyecek. Bu vatanın sorumluluk sahibi her ferdi kutuplaşma değil, barışma adına mesajları vermekte cesur davranmalı. Kutuplaşmadan beslenenlerin karşısında durup, karşı görüşten de olsa her insana daha sıkı sarılmalı. Hepimizin bu ülkenin iyiliğini istediğimizi asla unutmadan fikirlerimizi yarıştırabilmeliyiz. İntikamı değil, helalleşmeyi mutlaka öne çıkartmalıyız. Ülkemizi daha huzurlu yarınlara taşıyacak olan budur” dedi.

 • 07.05.2022 07 May 00:16 İzmir'de 'Üç Fidan' Anması... Soyer: Üç Fidan Şimdi Üç Çınar Oldu İzmir'de "Üç Fidan" Anması... Soyer: Üç Fidan Şimdi Üç Çınar Oldu

  Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilmesinin 50’nci yıldönümünde İzmir Büyükşehir Belediyesi, 68 kuşağı ile İzmirli gençleri bir araya getirdi. Toplantıda Attilâ İlhan’ın “Mahur” adlı şiirini okuyarak "üç fidanı" anan Başkan Tunç Soyer, “Üç fidan şimdi üç çınar oldu” dedi.

 • 06.05.2022 06 May 23:25 CHP Konya Gençlik Kolları'nın '3 Fidan' Anmasına Bıçaklı Saldırı CHP Konya Gençlik Kolları'nın '3 Fidan' Anmasına Bıçaklı Saldırı

  CHP Konya Gençlik Kolları’nın; Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edilişlerinin 50. yılında düzenlediği anma programına, bir kişi tarafından bıçakla saldırıda bulunuldu. M.S. elindeki bıçakla anma programında asılı olan pankartları yırttı. CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Şahıs hakkında örgütümüz şikayetçi oldu” dedi.

 • 06.05.2022 06 May 22:01 Btp Genel Başkanı Hüseyin Baş: 'Deniz Gezmiş'ler, Yusuf Aslan'lar ve Hüseyin İnan'lar Her Zaman Var Olacaktır, Varız' Btp Genel Başkanı Hüseyin Baş: "Deniz Gezmiş'ler, Yusuf Aslan'lar ve Hüseyin İnan'lar Her Zaman Var Olacaktır, Varız"

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını satmak isteyenler her zaman olacağı gibi, buna karşı tam bağımsız Türkiye mücadelesi veren Mustafa Kemal'ler, Deniz Gezmiş'ler, Yusuf Aslan'lar ve Hüseyin İnan'lar da her zaman var olacaktır, varız” açıklamasını yaptı.

 • 06.05.2022 06 May 19:17 Gezmiş, İnan ve Aslan, İdam Edilişlerinin 50. Yılında Unutulmadı Gezmiş, İnan ve Aslan, İdam Edilişlerinin 50. Yılında Unutulmadı

  Türkiye’de 68 kuşağının önde gelen isimlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 50'nci yıl dönümünde anıldı. Ankara Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabirleri başına giden yüzlerce insan karanfil bıraktı. Anma törenlerine CHP, HDP, Emek Partisi, Sol Parti, TKP, Halkevleri, TİP, SYKP, Yeşil Sol Parti, DGB, Fikir Kulüpleri Federasyonu, Devrimci 78'liler Federasyonu, 68’liler Derneği Ankara Şubesi, Ankara 78'liler Girişimi, İHD, KESK, DİSK, TMMOB, Ankara Dersimliler Derneği, Kızılırmak Dernekler Federasyonu, Mülkiyeliler Birliği'nin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

 • 06.05.2022 06 May 17:49 CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşkın: 'Seçimlere Şimdiden Hazırlık Yapıyoruz' CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşkın: "Seçimlere Şimdiden Hazırlık Yapıyoruz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, örgütlenme çalışmaları için geldiği Ardahan’da “En başta genel başkanımız olmak üzere binlerce kilometre yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Geziyoruz ve seçimlere şimdiden hazırlık yapıyoruz. Her seçimde daha da üzerine koymak ve daha iyi bir yere gelmek istiyoruz ve buna inanıyoruz” dedi.

 • 06.05.2022 06 May 17:09 CHP'li Ağbaba: 'Kevgir Olmuş Durumda Sınır Kapılarımız, Bizimkisi İzlemekle Yetiniyor' CHP'li Ağbaba: "Kevgir Olmuş Durumda Sınır Kapılarımız, Bizimkisi İzlemekle Yetiniyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bu topraklar silahla, topla-tüfekle işgal edilemedi, bu toprakları emperyalistler işgal edemedi. Ama maalesef AKP sayesinde Türkiye işgal edilmiş durumda. Buraya IŞİD’çisi, kafa kesicisi, teröre bulaşmış Selefi gruplar gelmekte. Bunlar, AKP’nin İçişleri Bakanı’nın kontrolünde gelmektedir. Bakanın görevi hakaret yağdırmak değil, bu mülteci meselesini çözmek, sınırlarımızın güvenliğini almaktır. Hala bugün Van’dan Afganistanlı, Suriyeli, Iraklı geliyor; kevgir olmuş durumda sınır kapılarımız, bizimkisi izlemekle yetiniyor” dedi.

 • 06.05.2022 06 May 16:47 Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

  Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldıANKARA Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 50'nci yıl dönümünde, Ankara'da Karşıyaka Mezarlığı'ndaki mezarlarının başında anıldı.

 • 06.05.2022 06 May 16:14 DENİZ GEZMİŞ VE ARKADAŞLARI DOLMABAHÇE'DE ANILDI DENİZ GEZMİŞ VE ARKADAŞLARI DOLMABAHÇE'DE ANILDI

  50 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Dolmabahçe'de anıldı.

 • 06.05.2022 06 May 15:48 Öztrak: 'Allah Akıl Fikir Versin Diyeceğiz Ama Allah Akıl Dağıtırken Bunlar Ne Yazık Ki Nasibini Almamış' Öztrak: "Allah Akıl Fikir Versin Diyeceğiz Ama Allah Akıl Dağıtırken Bunlar Ne Yazık Ki Nasibini Almamış"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Aziz milletimize soruyoruz? Sana, ‘TÜİK’in yüzde 21 kira artış zammına güven’ diyen, TÜİK kira rakamlarını karartınca, millet yaşadığı sorunu hissetmez sanan; İdlib’de 73 okul, 50 cami, 23 sağlık tesisi, 18 sosyal tesis, 25 park, 34 fırın, 40 su kuyusu yaptıklarını da ballandırarak anlatan, sonra da sana ‘dangalak’ diye hakaret eden edep yoksunları mı akıllıdır? ‘Yoksa el iyisi olmanın hesabını bu yönetimden soracağım’ diyen mi akıllıdır? Allah akıl fikir versin diyeceğiz ama Allah akıl dağıtırken bunlar ne yazık ki nasibini almamış” diye değerlendirdi.

 • 06.05.2022 06 May 15:42 Üç Fidan Anıldı.. Sancar: 'Onların Devrim, Sosyalizm, Özgürlük, Demokrasi Yolunda Verdikleri Cesur Mücadelenin Işığı Sönmedi' Üç Fidan Anıldı.. Sancar: "Onların Devrim, Sosyalizm, Özgürlük, Demokrasi Yolunda Verdikleri Cesur Mücadelenin Işığı Sönmedi"

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı “Üç fidanımız, bundan yarım asır önce bir siyasi cinayetle katledildiler. Aradan 50 yıl geçti ama onların devrim, sosyalizm, özgürlük, demokrasi yolunda verdikleri kararlı ve cesur mücadelenin ışığı sönmedi. Tam tersine o meşale bugün de yolumuzu aydınlatıyor. Açtıkları yolda yürüyen milyonlar var şimdi, milyonların yüreğinde yaşıyorlar” sözleriyle andı.

 • 06.05.2022 06 May 15:02 Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

  Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldıANKARA'da Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 50'nci yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

 • 06.05.2022 06 May 14:59 Üç Fidan, Güzelbahçe'de Anıldı Üç Fidan, Güzelbahçe'de Anıldı

  Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, Güzelbahçe’de isimlerinin verildiği Üç Fidan Anıtı’nda yüzlerce kişinin katılımıyla anıldı.

 • 06.05.2022 06 May 14:48 Bora Gezmiş, Kardeşi Deniz Gezmiş'i Mezarı Başında Andı: 'Üç Baba ve Ben, Gömdük O Üç Kişiyi, Şimdi Binlerce Kişi Geliyor' Bora Gezmiş, Kardeşi Deniz Gezmiş'i Mezarı Başında Andı: "Üç Baba ve Ben, Gömdük O Üç Kişiyi, Şimdi Binlerce Kişi Geliyor"

  Türkiye'de 68 kuşağının önde gelen isimlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 50'nci yıl dönümünde mezarları başında anılıyor. Gezmiş'in ağabeyi Bora Gezmiş, mezarlara karanfil bırakırken; "Onlara, ülkeye olan borcumuz var. Onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz elimizden geldiği kadar. Biz burada üç baba, bir ben ile gömdük o üç kişiyi. Bakın şimdi binlerce kişi geliyor. Her geçen sene daha da artıyor" dedi.

 • 06.05.2022 06 May 14:14 'Üç Fidan' Anıldı: 'Doğan Çocuklarımıza Deniz, Ulaş, Hüseyin, Mahir Dedik; O Denizler, Mahirler, Ulaşlar Bugün Ağabeylerini Anmaya Geldi' "Üç Fidan" Anıldı: "Doğan Çocuklarımıza Deniz, Ulaş, Hüseyin, Mahir Dedik; O Denizler, Mahirler, Ulaşlar Bugün Ağabeylerini Anmaya Geldi"

  Türkiye'de 68 kuşağının önde gelen isimleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan; idam edilişlerinin 50. yıl dönümünde, Ankara Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabirleri başında anıldı. Anmada CHP Milletvekili Levent Gök, "Çoğunuz, buradakiler 20 yaşlarında, 30 yaşlarında gençlersiniz. Onlar, 50 yıl önce öldü ama bugün egemen güçler, Türkiye’yi yönetenler kafanızı kaldırın bir bakın. 50 yıl önce öldürüldükleri halde onları tanımayan gençler, nasıl Deniz Gezmişlere, Yusuf’a, Hüseyin’e sahip çıkıyorlar" dedi. CHP Ankara Gençlik Kolları Başkanı Tolga Turgut, "Biz mücadelede yol arkadaşlarımızı kaybederken doğan çocuklarımıza Deniz dedik, Ulaş dedik, Hüseyin dedik, Mahir dedik ve 50 yıl sonra o Denizler, Mahirler, Ulaşlar, bugün mezarı başında ağabeylerini anmaya geldiler" sözleriyle andı.

 • 06.05.2022 06 May 12:01 'Üç Fidan' Nilüfer'de Etkinliklerle Anıldı 'Üç Fidan' Nilüfer'de Etkinliklerle Anıldı

  Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 50.yılında Nilüfer’de düzenlenen etkinliklerle anıldı.

 • 06.05.2022 06 May 10:42 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı andı: Bundan 50 yıl önce idam edildiler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı andı: Bundan 50 yıl önce idam edildiler

  Başta CHP lideri Kılıçdaroğlu olmak üzere Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer ve pek çok belediye başkanı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı idamının 50. yılında sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla andı. 68 gençliğinin üç öğrenci lideri 12 Mart darbesinden sonra idam edilmişlerdi.

 • 06.05.2022 06 May 10:41 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını andı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını andı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, idam edilişlerinin 50. yılında Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı andı.

 • 06.05.2022 06 May 09:59 Üç Fidan, Gaziemir'de Anıldı Üç Fidan, Gaziemir'de Anıldı

  Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 50. yılında Gaziemir'de anıldı.

 • 06.05.2022 06 May 09:31 Karşıyaka'da 'Üç Fidan'a Duygu Dolu Anma Karşıyaka'da 'Üç Fidan'a Duygu Dolu Anma

  Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 50. yılında Karşıyaka’da anıldı.

 • 06.05.2022 06 May 00:15 Chp, 'Üç Fidanı' Ulucanlar Cezaevi Önünde Andı Chp, 'Üç Fidanı' Ulucanlar Cezaevi Önünde Andı

  CHP, 1968 öğrenci hareketinin önderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı Ankara Ulucanlar Cezaevi önünde andı. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, “Dün NATO’nun önünde secdeye duranlar, bugün emperyalistler önünde secdeye duruyorlar. Ama biz, dün de ‘bağımsız Türkiye’ diyorduk, bugün de ‘bağımsız Türkiye’ diyoruz” dedi.

 • 05.05.2022 05 May 22:22 68 Kuşağının Simgeleşen Üç İsmi, İdamlarının 50. Yılında Kadıköy'de, 'Bir Avuçtular Deniz Oldular' Sergisiyle Anılıyor 68 Kuşağının Simgeleşen Üç İsmi, İdamlarının 50. Yılında Kadıköy'de, "Bir Avuçtular Deniz Oldular" Sergisiyle Anılıyor

  Kadıköy Belediyesi, 1968 öğrenci gençlik hareketi liderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı idam edilmelerinin 50. yılında "Bir avuçtular. Deniz oldular" isimli sergiyle andı. Serginin açılışını yapan Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı, "Bir tiyatro mahkeme ile ne yazık ki asıldılar. Bugün, onların yaşamış oldukları bütün sorunlarla farklı bir şekilde karşı karşıyayız. Yine demokrasi sorunu var, yine çevre sorunu, yine Mustafa Kemal Atatürk'ün bıraktıklarıyla sorunu olan bir iktidar var" dedi.

 • 05.05.2022 05 May 19:03 CHP'li Bingöl 'Üç Fidanı' Andı: 'Denizlerin Mücadelesi Hepimizin Onurudur' CHP'li Bingöl "Üç Fidanı" Andı: "Denizlerin Mücadelesi Hepimizin Onurudur"

  CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin yıl dönümünde, "Bu topraklarda emperyalizmin karanlığına karşı devrimci mücadelenin, emeğin özgürleşmesinin tarihini yazan Denizlerin onurlu mücadelesini unutmayacağız. Adaletli bir iktidarı inşa ettiğimizde, toplumun hala vicdanında ağır bir yük olan Denizlerin idamı yüzleşecek, Türkiye tarihinine yer eden bu kara lekeyi sileceğiz" açıklamasını yaptı.

 • 05.05.2022 05 May 17:14 CHP'li Başarır, Deniz Gezmiş Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan İçin Kanun Teklifi Verdi: Haksız ve Hukuksuz Şekilde İdam Edildiler CHP'li Başarır, Deniz Gezmiş Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan İçin Kanun Teklifi Verdi: Haksız ve Hukuksuz Şekilde İdam Edildiler

  CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın ölüm cezalarının yerine getirilmesine ilişkin 2 Mayıs 1972 tarihli kanunun yürürlükten kaldırılması için kanun teklifi verdi. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının haksız ve hukuksuz şekilde idam edildiklerini vurgulayan Başarır, “Bu kanun teklifi bir itibar iadesi teklifi asla değildir. Bu teklif, 2 Mayıs 1972 tarihinde alınan yanlış, haksız, hukuksuz bir kararın düzeltilmesi teklifidir. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının itibarlarının iadelerine ihtiyaçları yoktur” dedi.

 • 01.05.2022 01 May 10:20 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Philadelphialı Anna Jarvis'in, annesinin ölüm günü olan mayıs ayının ikinci pazarının "Anneler Günü" olarak kutlanması için başlattığı kampanya, bu günün annelere adanmasını sağladı.

 • 26.04.2022 26 Nis 19:31 TBMM Genel Kurulu'nda 'Deniz Gezmiş' Tartışması TBMM Genel Kurulu'nda 'Deniz Gezmiş' Tartışması

  CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edilişlerinin 50. yılı nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Alçak bir zihniyet, hain bir hükümle bu yiğitleri idam etti” dedi. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ise “28 CHP'li vekil ‘evet’ demese Deniz Gezmiş belki de şu an sizde vekildi. Asan siz, kızan siz; çok garip yaklaşım” diye konuştu. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da “O günün atmosferi içinde şüphesiz yanlış yapmışlardır, yanlış yapılmıştır. Buradan yola çıkarak Deniz Gezmişlerin idamıyla ilgili CHP’yi zan altında bırakamazsınız” dedi.

 • 26.04.2022 26 Nis 16:34 TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu toplandı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı.

 • 17.04.2022 17 Nis 11:20 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, düşman işgalindeki Anadolu ve Rumeli topraklarında Kurtuluş Savaşı'nı başlatacak, Cumhuriyet'e giden yolda adımlar atacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 23 Nisan 1920'de açıldı.

 • 03.04.2022 03 Nis 10:44 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Anadolu Ajansı (AA), işgal altındaki İstanbul'dan Milli Mücadeleye katılmak amacıyla yola çıkan Yunus Nadi (Abalıoğlu) Bey ile Halide Edip (Adıvar) Hanım'ın, Ankara'ya ulaştıklarında Mustafa Kemal Paşa'ya yaptıkları önerinin benimsenmesiyle 6 Nisan 1920'de kuruldu.

 • 13.03.2022 13 Mar 10:59 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Çanakkale'de 18 Mart 1915'te elde edilen deniz zaferi, Türkiye'nin geleceği için bir dönüm noktası olurken, Çanakkale'nin geçilemeyeceğini de kanıtladı.

 • 06.03.2022 06 Mar 10:54 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  İstiklal Marşı, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 12 Mart 1921'de yapılan oturumda Türkiye'nin Milli Marşı olarak kabul edildi.

 • 28.02.2022 28 Şub 22:04 Nasadoge Menemenspor - Altınordu: 0-1 Nasadoge Menemenspor - Altınordu: 0-1

  STAT: İlçeHAKEMLER: Kadir Sağlam (xx), Gökhan Memişoğlu (xx), Mehmet Kapluhan (xx)NASADOGE MENEMENSPOR: Batuhan Şen (x) - Oğuzhan Çapar (xx), Anıl (xx), Sinan (xx), Batuhan Adıgüzel (x), Himmet (x) (Dk. 72 Kehinde x), Batuhan Kırdaroğlu (xx) (Dk. 86 Mahmut), Emir (x) (Dk.

 • 26.02.2022 26 Şub 17:05 Son dakika: Bakan Yanık, Çatalca'da ziyaretlerde bulundu Son dakika: Bakan Yanık, Çatalca'da ziyaretlerde bulundu

  Son dakika haberi... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul'un Çatalca ilçesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

 • 15.02.2022 15 Şub 14:50 Son dakika haberi! Sultanbeyli'de yangında hayatını kaydeden 12 yaşındaki çocuk son yolculuğuna uğurlandı Son dakika haberi! Sultanbeyli'de yangında hayatını kaydeden 12 yaşındaki çocuk son yolculuğuna uğurlandı

  Son dakika haberleri: Sultanbeyli'de yangında hayatını kaydeden 12 yaşındaki çocuk son yolculuğuna uğurlandı Sultanbeyli'de bir evde çıkan yangında hayatını kaybeden 12 yaşındaki Yasemin Sürümlü, Sultanbeyli Abdurrahmangazi Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

 • 06.02.2022 06 Şub 15:20 Ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi Ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi

  - Ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi Ayı Silva'nın 3. yaşına pasta yiyerek girdi Çekmeköy'deki hayvanat bahçesinde ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi yapıldı.

 • 31.01.2022 31 Oca 15:51 Traktörde çıkan yangın iş makinesiyle üzerine kar dökülerek söndürüldü Traktörde çıkan yangın iş makinesiyle üzerine kar dökülerek söndürüldü

  Tokat'ın Turhal ilçesinde traktördeki yangın, iş makinesiyle üzerine kar dökülerek söndürüldü.

 • 03.12.2021 03 Ara 17:17 Göçük altında kalan iş makinesinin genç operatörü yaşamını kaybetti Göçük altında kalan iş makinesinin genç operatörü yaşamını kaybetti

  Eskişehir'de, açık maden ocağında meydana gelen göçükte toprak altında kalan iş makinesinin 20 yaşındaki operatörü Yusuf Arslan, hayatını kaybetti.

 • 23.10.2021 23 Eki 12:29 Milyonluk vurgun yaptılar, eğlence mekanında yakayı ele verdiler Milyonluk vurgun yaptılar, eğlence mekanında yakayı ele verdiler

  Milyonluk vurgun yaptılar, eğlence mekanında yakayı ele verdiler Polis, kameradaki gölgeyi andıran görüntüden şüpheliye ulaştı Kırşehir Emniyeti Antalya ve Ankara'da milyonluk vurgun için eş zamanlı operasyon düzenledi Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro...

 • 23.10.2021 23 Eki 11:59 1 milyon liralık vurgun yapan adam, payvonda eğlenirken yakalandı 1 milyon liralık vurgun yapan adam, payvonda eğlenirken yakalandı

  Kırşehir'de hırsızlık için girdiği evden yaklaşık 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası ve döviz çalan adam, Ankara'daki bir eğlence mekanında eğlenirken operasyon sonrası yakalandı.

 • 08.10.2021 08 Eki 16:02 Sokak kedisi Paşa'ya fakirlik kağıdı Sokak kedisi Paşa'ya fakirlik kağıdı

  - Sokak kedisi Paşa'ya fakirlik kağıdı Esenler Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Yusuf Aslan, sokak kedisi Paşa'ya fakirlik belgesi çıkararak mama yardımı için Esenler Kaymakamlığı'na müracaat etti.

 • 19.07.2021 19 Tem 13:38 İstanbul havalimanlarında bayram tatili hareketliliği sürüyor İstanbul havalimanlarında bayram tatili hareketliliği sürüyor

  Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, arife gününde de İstanbul'daki havalimanlarında yoğunluk oluşturdu.

 • 28.06.2021 28 Haz 16:39 40 dereceyi bulan sıcaklık vatandaşları bunalttı 40 dereceyi bulan sıcaklık vatandaşları bunalttı

  40 dereceyi bulan sıcaklık vatandaşları bunalttı Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Adıyaman'da vatandaşlar gölge yerleri tercih ediyor.

 • 25.06.2021 25 Haz 15:15 GİRESUN PATLATILAN DİNAMİT NEDENİYLE HASAR GÖREN BELEDİYE BİNASI ONARILIYOR GİRESUN PATLATILAN DİNAMİT NEDENİYLE HASAR GÖREN BELEDİYE BİNASI ONARILIYOR

  GİRESUN'un Bulancak ilçesine bağlı Aydındere beldesinde çevre düzenleme ve yol genişletme çalışması sırasında patlatılan dinamitler nedeniyle hasar gören belediye binasında temizlik ve onarıma başlandı.

 • 04.06.2021 04 Haz 18:30 AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve Çatalca İlçe Başkanlığı üyeleri, Dünya Çevre Günü yürüyüşü yaptı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve Çatalca İlçe Başkanlığı üyeleri, Dünya Çevre Günü yürüyüşü yaptı

  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ile Çatalca İlçe Başkanlığı üyelerinin katılımıyla "5 Haziran Dünya Çevre Günü" dolayısıyla Çatalca'daki Cem Kara Yaşam Vadisi'nde yürüyüş gerçekleştirildi.

 • 02.06.2021 02 Haz 14:41 Son dakika haberleri: Kayınbiraderini öldüren enişteye 25 yıl hapis Son dakika haberleri: Kayınbiraderini öldüren enişteye 25 yıl hapis

  Gelen son dakika haberine göre KAYSERİ'nin Pınarbaşı ilçesinde boş arazide cesedi bulunan 4 çocuk babası Yusuf Aslan'ı (34) tüfekle başından vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan eniştesi Bayram Akgül (38), 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 • 06.05.2021 06 May 17:26 CHP Grup Başkanvekili Altay: 'Partiden ayrılanların partiyi eleştirmeleri yanlış' CHP Grup Başkanvekili Altay: "Partiden ayrılanların partiyi eleştirmeleri yanlış"

  CHP Grup Başkanvekili Altay: "Partiden ayrılanların partiyi eleştirmeleri yanlış" Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP'den istifalara ilişkin olarak, partiden ayrılanların partiyi eleştirmelerinin bir işe yaramayacağını söyledi.

 • 06.05.2021 06 May 16:19 CHP Grup Başkanvekili Engin Altay gündemi değerlendirdi (2) CHP Grup Başkanvekili Engin Altay gündemi değerlendirdi (2)

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti'nin CHP'ye ilişkin yayımladığı "Yalan Üretim Merkezi" isimli animasyon hakkında "AK Parti güya aleyhimize bir çizgi film yayımladı.

 • 06.05.2021 06 May 15:16 Deniz Gezmiş Bursa'da anıldı Deniz Gezmiş Bursa'da anıldı

  Deniz Gezmiş Bursa'da anıldı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, Nilüfer'de Üç Fidan Anıtı önünde saygıyla anıldı.

 • 06.05.2021 06 May 13:17 Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

  Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldıANKARA'da Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 49'uncu yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

 • 06.05.2021 06 May 13:06 İSTANBUL TARIM İL MÜDÜRÜ: ÇELTİK ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK İSTANBUL TARIM İL MÜDÜRÜ: ÇELTİK ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK

  İSTANBUL TARIM İL MÜDÜRÜ: ÇELTİK ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK Burçak BOZKUŞ ' Doğan GÜNDOĞDU / ' Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Tarımsal Üretimin Arttırılması Projesi' kapsamında tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi için İstanbul'da toplam bütçesi 3 milyon lira olan...

 • 06.05.2021 06 May 12:07 Gezmiş, Aslan ve İnan mezarları başında anıldı Gezmiş, Aslan ve İnan mezarları başında anıldı

  Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 49. yılında Ankara'daki mezarları başında anıldı.

 • 06.05.2021 06 May 09:45 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını andı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını andı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, idam edilişlerinin 49. yılında Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı andı.

 • 02.05.2021 02 May 11:37 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Philadelphialı Anna Jarvis'in, annesinin ölüm günü olan mayıs ayının ikinci pazarının "Anneler Günü" olarak kutlanması için başlattığı kampanya, bu günün annelere adanmasını sağladı.

 • 18.04.2021 18 Nis 12:37 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, düşman işgalindeki Anadolu ve Rumeli topraklarında Kurtuluş Savaşı'nı başlatacak, Cumhuriyet'e giden yolda adımlar atacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 23 Nisan 1920'de açıldı.

 • 04.04.2021 04 Nis 09:49 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Anadolu Ajansı (AA), işgal altındaki İstanbul'dan Milli Mücadeleye katılmak amacıyla yola çıkan Yunus Nadi (Abalıoğlu) Bey ile Halide Edip (Adıvar) Hanım'ın, Ankara'ya ulaştıklarında Mustafa Kemal Paşa'ya yaptıkları önerinin benimsenmesiyle 6 Nisan 1920'de kuruldu.

 • 03.04.2021 03 Nis 20:11 Son dakika haberi | İki grup çatıştı, 10 yaşındaki çocuk arada kaldı Son dakika haberi | İki grup çatıştı, 10 yaşındaki çocuk arada kaldı

  Son dakika gündem haberine göre Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavganın arasında kalan 10 yaşındaki çocuk yaralandı.

 • 23.03.2021 23 Mar 09:11 BAYBURT Ağaçların arasında, kuş cıvıltıları eşliğinde eğitim görüyorlar BAYBURT Ağaçların arasında, kuş cıvıltıları eşliğinde eğitim görüyorlar

  Ağaçların arasında, kuş cıvıltıları eşliğinde eğitim görüyorlarBAYBURT'ta öğrencilerin doğa bilincini artırmak, yaşama ve gözleme dayalı öğrenimi desteklemek amacıyla 'Orman Okulu' projesi hayata geçirildi.

 • 14.03.2021 14 Mar 10:59 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Çanakkale'de 18 Mart 1915'te elde edilen deniz zaferi, Türkiye'nin geleceği için bir dönüm noktası olurken, Çanakkale'nin geçilemeyeceği de kanıtladı.

 • 09.03.2021 09 Mar 01:13 Adalet Bakanı Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (3) Adalet Bakanı Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)

  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, parti kapatmayla ilgili Anayasa ve kanunların çok açık bir şekilde usulü belirlediğini dile getirerek, "Kapatma kararını verecek olan veya tersi yönde reddedecek olan Anayasa Mahkemesi'dir.

 • 07.03.2021 07 Mar 12:15 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  İstiklal Marşı, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 12 Mart 1921'de yapılan oturumda Türkiye'nin Milli Marşı olarak kabul edildi.

 • 28.02.2021 28 Şub 13:10 Rektör Uysal: 'FETÖ, tarihte karşılaştığımız en tehlikeli terör örgütüdür' Rektör Uysal: "FETÖ, tarihte karşılaştığımız en tehlikeli terör örgütüdür"

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, ASSAM ve ASDER tarafından düzenlenen "Darbeci Kadrolaşma Nasıl Önlenir" başlıklı konferansta yaptığı konuşmada, FETÖ'nün tarihte karşılaştıkları en tehlikeli terör örgütü olduğunu ifade etti.

 • 01.01.2021 01 Oca 01:13 Son dakika haberleri | Kaymakam Yıldırım, yeni yılı çalışarak karşılayan güvenlik güçlerini ziyaret etti Son dakika haberleri | Kaymakam Yıldırım, yeni yılı çalışarak karşılayan güvenlik güçlerini ziyaret etti

  Son dakika gelişmesine göre Selendi Kaymakamı Ali Yıldırım, ilçede yılbaşı gecesinin huzur ve güven içerisinde geçmesi için mesai yapan emniyet ve jandarma personelini ziyaret etti.

 • 19.12.2020 19 Ara 09:58 Ulucanlar Cezaevi'nin 135 yıllık çeşmesinden 'zula' çıktı Ulucanlar Cezaevi'nin 135 yıllık çeşmesinden 'zula' çıktı

  Ankara'da, 135 yıllık tarihi Hapishane Çeşmesi, Altındağ Belediyesi tarafından restorasyona alındı. Türkiye'nin en önemli cezaevi Ulucanlar Cezaevi'nin hemen yanındaki çeşmeden bir dönem orada kalan mahkumlara ait olduğu düşünülen kesici aletler zulası çıktı.

 • 13.12.2020 13 Ara 19:40 TBMM'de 'Kemal Pir' polemiği TBMM'de 'Kemal Pir' polemiği

  TBMM'de 'Kemal Pir' polemiği Türkiye büyük millet meclisi'nde 'Kemal pir' polemiği yaşandı.

 • 08.12.2020 08 Ara 00:59 Muharrem Ertaş'ı anma törenlerinin siyasallaşması tepkisi Muharrem Ertaş'ı anma törenlerinin siyasallaşması tepkisi

  KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir'de Muharrem Ertaş'ın ölüm yıl dönümü adına Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen anma programında Halk TV sunucusunun Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının posterini indirmesine halk ve STK temsilcileri gösterdi.

 • 07.12.2020 07 Ara 15:01 Muharrem Ertaş'ı anma törenlerinin siyasallaşması tepkisi Muharrem Ertaş'ı anma törenlerinin siyasallaşması tepkisi

  Muharrem Ertaş'ı anma törenlerinin siyasallaşması tepkisi AK Parti, İyi Parti ve MHP tepki gösterdi CHP İl Başkanı ise tepkilere karşı "Teşekkürler Halk TV, Teşekkürler Hüseyin Turan Denizler'e ağıdın için" notunu paylaştı Kırşehir'de Muharrem Ertaş'ın ölüm yıl dönümü adına Neşet Ertaş Kültür...

Advertisement