Kocasinan'dan Alternatif Yol - Son Dakika

Kocasinan'dan Alternatif Yol

7 yıl önce

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Erkilet, Kemer, Dadağı, Ebiç ve Mahzemin mahallelerini Kayseri Ankara karayoluna bağlayan yeni bir alternatif yol çalışmasına başladıklarını söyledi.

Kocasinan'dan Alternatif Yol, System.String[]

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Erkilet, Kemer, Dadağı, Ebiç ve Mahzemin mahallelerini Kayseri-Ankara karayoluna bağlayan yeni bir alternatif yol çalışmasına başladıklarını söyledi.


Yıldız, yaptığı açıklamada, Yamula Barajı kıyısındaki bu mahallelerin 2009 yılında belediyelerine bağlandığını anımsattı.


Bu mahalleleri Ankara karayoluna bağlamak için alternatif yollar açmaya başladıklarını belirten Yıldız, Ebiç- Yemliha arasını birleştiren 3 kilometre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde yeni bir yol açtıklarını kaydetti:


Bu yolun Kızılırmak üzerinden geçişinin Sinan Köprüsü ile sağlanacağını diye getiren Yıldız, şöyle devam etti:


"Bu yolu aralık ayı öncesinde bitirmeyi planlıyoruz. Bunun için 1,9 milyon lira harcama yapacağız. Mahalle yollarının kalitesini artırmak için bağlantı yolları ve sokakları da kullanılabilir hale getiriyoruz. Dadağı-Ebiç, Erkilet-Kemer, Kemer-Mahzemin, Dadağı-Mahzemin, Ebiç-Mahzemin arasında yeni yollar açıp sokaklarını da asfalt kapladık. Çok kolay ve pratik geçişler oluşturduk. Vatandaşımız çalışmalardan çok memnun. Zaman kazanıp tasarruf ederken yanı başından pek çok yolun geçmesiyle birlikte tarlaları da değer kazandı." - Kayseri

Haber Yayın Tarihi: 25.10.2013 05:23 Kaynak: AASon Dakika

Erdoğan müjdeyi verdi! Bu 6 suçu işleyenler hariç, binlerce kişi tahliye olacak
Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti

Son Dakika Haberleri