Kocasinan'dan Alternatif Yol - Son Dakika

Kocasinan'dan Alternatif Yol

25.10.2013 17:23
Kocasinan'dan Alternatif Yol, System.String[]

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Erkilet, Kemer, Dadağı, Ebiç ve Mahzemin mahallelerini Kayseri Ankara karayoluna bağlayan yeni bir alternatif yol çalışmasına başladıklarını söyledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Erkilet, Kemer, Dadağı, Ebiç ve Mahzemin mahallelerini Kayseri-Ankara karayoluna bağlayan yeni bir alternatif yol çalışmasına başladıklarını söyledi.

Yıldız, yaptığı açıklamada, Yamula Barajı kıyısındaki bu mahallelerin 2009 yılında belediyelerine bağlandığını anımsattı.

Bu mahalleleri Ankara karayoluna bağlamak için alternatif yollar açmaya başladıklarını belirten Yıldız, Ebiç- Yemliha arasını birleştiren 3 kilometre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde yeni bir yol açtıklarını kaydetti:

Bu yolun Kızılırmak üzerinden geçişinin Sinan Köprüsü ile sağlanacağını diye getiren Yıldız, şöyle devam etti:

"Bu yolu aralık ayı öncesinde bitirmeyi planlıyoruz. Bunun için 1,9 milyon lira harcama yapacağız. Mahalle yollarının kalitesini artırmak için bağlantı yolları ve sokakları da kullanılabilir hale getiriyoruz. Dadağı-Ebiç, Erkilet-Kemer, Kemer-Mahzemin, Dadağı-Mahzemin, Ebiç-Mahzemin arasında yeni yollar açıp sokaklarını da asfalt kapladık. Çok kolay ve pratik geçişler oluşturduk. Vatandaşımız çalışmalardan çok memnun. Zaman kazanıp tasarruf ederken yanı başından pek çok yolun geçmesiyle birlikte tarlaları da değer kazandı." - Kayseri

Kocasinan'dan Alternatif Yol

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kocasinan'dan Alternatif Yol - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım