Komşularıyla Paylaşmak İçin Karpuz Yetiştiriyor - Son Dakika

Komşularıyla Paylaşmak İçin Karpuz Yetiştiriyor

28.09.2016 11:15
Komşularıyla Paylaşmak İçin Karpuz Yetiştiriyor, System.String[]

Sivas'ın Hafik ilçesinde yaşayan emekli memur 70 yaşındaki Ali Gencer, komşularıyla birlikte yemek için karpuz yetiştiriyor.

Sivas'ın Hafik ilçesinde yaşayan emekli memur 70 yaşındaki Ali Gencer, komşularıyla birlikte yemek için karpuz yetiştiriyor.

Evli ve 3 çocuk babası Gencer, AA muhabirine, 26 yıl önce İlçe Tarım Müdürlüğünden emekli olduktan 2 yıl sonra arazisinde bahçe işleriyle uğraşmaya başladığını söyledi.

Patates yetiştirip sattığını ve çocuklarına yardım ettiğini anlatan Gencer, bir süre sonra karpuz yetiştirmeye başladığını, arazisinde 5 yıldır karpuz üreticiliği yaptığını belirtti.

On beş kiloyu bulan karpuzlar yetiştiren Gencer, yetiştirdiği karpuzları satmadığını, komşularına dağıttığını kaydetti.

Karpuzu ticaret amaçlı üretmediğini dile getiren Gencer, "Ben Allah rızası için vatandaşımla, komşumla yemek için ekiyorum bunları. Ticaretçisi değilim. 'Hafik'te karpuz yetişmez' diye bir sorun yoktur, herkes ekebilir yetiştirebilir." diye konuştu.

Emek harcanırsa ilçede çok şey yetişebildiğini aktaran Gencer, "Burada ben konservelik fasulye, barbunya yetiştirdim. On yedi kiloluk lahana yetiştirdim. Yetiştirmeye devam ediyorum. Ürünlerimin hepsi de organik, hiçbir katkı yok." dedi.

Gencer, sağlığı elverdiği sürece tarımla uğraşmak isteğini sözlerine ekledi.

Komşularıyla Paylaşmak İçin Karpuz Yetiştiriyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Komşularıyla Paylaşmak İçin Karpuz Yetiştiriyor - Son Dakika


Son Dakika

Kan donduran olay! Annesini ve ağabeyini koli bandıyla boğarak öldürüp, kendini ihbar etti Beşiktaş yönetimi, Trabzonspor maçından önce Sergen Yalçın'la yeni sözleşme imzalamak istiyor Koç Holding, uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getiriyor Eski eşinin özel görüntülerini arkadaş grubunda paylaşan koca hakim karşısında "O Bu Gece Gelecek" şarkısıyla hayatımıza girmişti! Cesur pozlar veren Şahsenem çok iddialı Bahçeli'den Selçuk Özdağ'a saldırı görüntülerine ilginç yorum: Evinin balkonuna kamera yerleştirmiş Hayat kadınıyla ilişkiye girdiği esnada can veren adamın ölüm sebebi ortaya çıktı: Aşırı orgazm 12 bıçak darbesiyle öldürülen Dilek'in, cinayetten saatler önce katiliyle aynı karede olduğu ortaya çıktı