Konteynerde Nikah - Son Dakika
Güncel

Konteynerde Nikah

Yaşanan depremlerle sarsılan Van'da hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlarken, depremzedelerde konteyner ve çadırkent hayatına alıştı.

11.01.2012 18:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yaşanan depremlerle sarsılan Van'da hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlarken, depremzedelerde konteyner ve çadırkent hayatına alıştı. Abdulbari Çalışkan ve Hülyan Gültepe, kaldıkları konteynerde halaylar eşliğinde nikah kıydı.

Van'da yaşanan depremden önce düğün yaparak dünyaevine giren Abdulbari Çalışkan(29) ve Hülyan Gültepe(19), resmi nikah işlemlerini başlattıkları sırada deprem oldu. Depremde evleri yıkılan çift, çadır veya konteyner için başvuru yaptılar. Ancak resmi nikah işlemleri tamamlanmadığı için bekar görünen çifte, konteyner ve çadır verilmedi. Evli olan ama resmiyette bekar görünen çift, yaşadıkları sıkıntıları Van Valisi Münir Karaloğlu'a anlattı. Harekete geçen valilik çift için nikah töreni düzenledi.

KONTEYNERDE NİKAH, BİR HAFTA BALAYI

Çifte konteyner verilirken, konteyner kentte ise nikah töreni düzenledi. Konteyner kent içinde düzenlenen ve BDP'li Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Doğar'ın kıydığı nikahta Van Valisi Münir Karaloğlu ise nikah şahitliği yaptı. Kıyılan nikahın ardından Vali Karaloğlu, evlilik cüzdanını geline teslim ederken, konteyner anahtarını ise damada verdi. Vali Karaloğlu, gelin ve damada da ayrı ayrı çeyrek altın taktı. Vali Karaloğlu, "Allah afetsiz depremsiz bir hayat nasip etsin. Ömür boyu mutluluklar diliyorum" dedi. Bu arada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da gelin-damada Antalya'da bir haftalık balayı hediye etti. Konteynerde de olsa nikahının kıyılmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten gelin Hülya Gültepe, "Çok mutluyum. Acılar yaşandı, depremle mağdur olduk. Ancak bugün konteyner de olsa başımızı sokacağımız bir yer, bir yuvamız oldu. Ayrıca evlilik cüzdanıma kavuştum" dedi.

GELİN DAMADA YATAK SÜPRİZİ

Nikah törenin ardından konteyner sakini depremzedeler, halay çekti. Damat halaya katılırken, gelin ise konteyner camından kocasını izlemekle yetindi. Halaya üniformalı polislerin de katılması dikkat çekti. Bu arada gelin-damat yatak süprizi yaşadı. Konteyner küçük olunca çift kişilik yatak sığmadı. Gelin ile damat ise kurulan tek kişilik yatağa mahkum oldu. Ancak herşeye rağmen mutlulukları gözden kaçmadı.

Kaynak: DHA

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Emekliler İstanbul Kartal Meydanı'nda Taleplerini Sıraladı
  17:40 Emekliler İstanbul Kartal Meydanı'nda Taleplerini Sıraladı

  Birleşik Emekliler Sendikası, İstanbul Kartal Meydanı'nda bir araya gelerek taleplerini sıraladı. Sendika Genel Sekreteri Aysel Lüle, AKP iktidarını emeklileri oy deposu olarak görmekle suçladı. Emeklilerin talepleri arasında en düşük emekli aylığının yükseltilmesi, sağlıkta katkı payının kaldırılması ve emekli ücretlerinin toplu sözleşmeyle belirlenmesi yer alıyor.

 • Mehmet Öntürk: Antakya'nın yeniden ayağa kaldırılması önceliğimiz
  17:39 Mehmet Öntürk: Antakya'nın yeniden ayağa kaldırılması önceliğimiz

  Cumhur İttifakı'nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk, Antakya'nın depremlerde en çok yıkım yaşadığına dikkat çekerek, şehrin yeniden ayağa kaldırılmasının öncelikleri olduğunu belirtti. Öntürk, projelerini anlattığı toplantıda, şeffaf, iş bilen ve çalışkan kadroların beklendiğini vurguladı. Ayrıca, depremden etkilenen kentin yeniden inşası sürecinde devletin ilgili kurumlarıyla işbirliği yapacaklarını ve şehrin toplumsal, tarihi ve kültürel hafızasının gözetileceğini söyledi. Öntürk, ayrıca şehir içi ulaşımı rahatlatmak ve dönüşüme muhtaç yapıları dönüştürmek için projelerinin olduğunu ifade etti.

 • Ümraniye'de 9 taksi durağı Başkan Yıldırım'ın katılımıyla hizmete açıldı
  17:35 Ümraniye'de 9 taksi durağı Başkan Yıldırım'ın katılımıyla hizmete açıldı

  Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan 9 taksi durağı, Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'ın katılımıyla hizmete açıldı. Başkan Yıldırım ayrıca vatandaşlara balık ekmek ikram etti ve pazarcılarla bir araya geldi.

 • Adana'da cip ile çarpışan motosikletteki 2 kişi yaralandı
  17:35 Adana'da cip ile çarpışan motosikletteki 2 kişi yaralandı

  Adana'nın Kozan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, K.A. yönetimindeki cip ile E.K'nin kullandığı motosiklet çarpıştı. Kazada motosikletin sürücüsü ve arkasındaki Ö.K. yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Sağlık ekibi tarafından Kozan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 • İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Kılıçaslan, Ziyaretlerine Devam Ediyor
  17:33 İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Kılıçaslan, Ziyaretlerine Devam Ediyor

  İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selçuk Kılıçaslan, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor. Kılıçaslan, Erenler Modern Sanayi Sitesi'ni ziyaret ederek vatandaş ve sanayici esnafının sorunlarını dinledi. Ayrıca, Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği (SAKİGAD) Başkanı ve yönetimi ile görüşerek kadın girişimcilere destek olacaklarını belirtti.

 • Yusuf Alemdar Geyve'de seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi
  17:33 Yusuf Alemdar Geyve'de seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi

  Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, Geyve Gazi Süleyman Paşa Mahallesi'nde faaliyete alınan seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Alemdar, Geyve'deki vatandaşlarla bir araya gelerek, Cumhur İttifakı'nın gelişim ve değişim vizyonuna katkıda bulunacaklarını belirtti. Açılışa Sakarya Milletvekili Murat Kaya, Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay ve diğer siyasi parti temsilcileri de katıldı.

 • CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Taşeron İşçilerin Hak Kayıplarını Gündeme Getirdi
  17:31 CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Taşeron İşçilerin Hak Kayıplarını Gündeme Getirdi

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kamu kurumlarında binlerce taşeron bulunduğunu ve taşeron olarak çalışanların diğer kamu çalışanlarına göre ciddi hak kayıpları yaşadığını belirtti. Gürer, taşeron işçi uygulamasının kaldırılması için hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Taşeron çalışanların güvencesiz, örgütsüz ve düşük ücretle çalıştığını vurgulayan Gürer, kanun teklifiyle taşeron işçilerin kamuda kadrolu olarak istihdam edilmesini ve daha adil bir istihdam düzeninin sağlanmasını hedeflediğini ifade etti.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Fatih Ordu Caddesi'nin düzenlemesinin tamamlanmasını kutladı
  17:29 İBB Başkanı İmamoğlu, Fatih Ordu Caddesi'nin düzenlemesinin tamamlanmasını kutladı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Ordu Caddesi ve yakın çevresi düzenlemesinin tamamlanması dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. İmamoğlu, yaptıkları düzenlemelerle Ordu Caddesi'nin İstiklal Caddesi'ne benzer bir yapıya kavuşacağını belirtti ve yerel seçimlerde oy istedi.

 • Sivas'ın Zara ilçesinde istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi
  17:27 Sivas'ın Zara ilçesinde istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi

  Sivas'ın Zara ilçesinde Mehmet Habib Soluk Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda vakıf öncülüğünde düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısında, seçim sürecinin kardeşlik ve huzur içerisinde geçtiği vurgulandı. Toplantıya ilçe protokolü, belediye başkan adayları, siyasi parti temsilcileri ve Zaralılar Yardımlaşma ve Kalkınma Vakfı öncülüğünde 5 federasyon ve 1 derneğin yöneticileri katıldı.


Advertisement