Kontrol noktasında polise çarpıp kaçan sürücü yakalandı; çarpma anı kamerada - Son Dakika

Kontrol noktasında polise çarpıp kaçan sürücü yakalandı; çarpma anı kamerada

İSTANBUL'da kontrol noktasından kaçmaya çalışırken görevli bir polis memuruna çarparak yaralanmasına neden olan sürücü H.Ö. yakalandı.

İSTANBUL'da kontrol noktasından kaçmaya çalışırken görevli bir polis memuruna çarparak yaralanmasına neden olan sürücü H.Ö.  yakalandı. Alkollü olduğu tespit edilen sürücünün ehliyetine el kondu. "Çok pişmanım" diyen sürücüye 6 bin 56 lira ceza kesildi. Şüphelinin trafik polisine çarparak kaçma anı ise kameralar tarafından görüntülendi.

TEM bağlantı yolu İstanbul Yaş Meyve Sebze Hali önünde dün gece saat 21.50 sıralarında meydana gelen olayda, kontrol noktasından kaçmaya çalışan bir araç görevli trafik polisi Ömer Kılıç'a çarparak kaçmıştı. Trafik Denetleme şube müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada kaza anının kameralar tarafından görüntülendiği belirlenmişti. Görüntülerde  şüphelinin kontrol noktasına yaklaştığı, duracak gibi yavaşladıktan sonra arkası dönük trafik polisine çarparak kaçtığı yer aldı. Polis kamera görüntülerinden plakasını tespit ettiği sürücü H.Ö.'yü gözaltına aldı. Saat 03.36'da yakalanan sürücünün hastanede yapılan kontrollerinde 1.25 promil alkollü olduğu tespit edildi.

TOPLAM 6 BİN 56 LİRA CEZA KESİLDİ

Trafik Denetleme şube müdürlüğünde işlemleri tamamlanan sürücüye Karayolları Trafik Kanunun 46/2-g (Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin; trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmeleri) maddesine istinaden 1228 TL, 81/1-a (Trafik kazalarına karışanların kaza mahallinde durmaması ve kaza mahallinde trafik güvenliği için gerekli tedbirleri almaması) maddesine istinaden 288 TL, 47/1-d (trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural,yasak,zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak) maddesine göre 132 TL, 48/5 (Hususi otomobili 0.50 promilin üzerinde alkollü olarak kullanmak hususi otomobil dışında kalan diğer araçları 0.20 promil üzerinde alkollü olarak kullanmak) maddesine istinaden 1228 TL olmak üzere toplam 2 bin 876 lira para cezası kesildi.  Sürücünün ehliyetine 6 ay süreyle el kondu. Trafik magandası sürücüye ayrıca sokağa çıkma kısıtlamaları nedeni ile Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesine istinaden 3 bin 180 TL idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

"ÇOK PİŞMANIM"

Hakkında idari işlem yapılmak üzere karakola teslim edilen sürücü "Çok pişmanım. Özür diliyorum." dedi.


- İstanbul

Son Dakika

15:29 Son dakika: Erdoğan toplu asker uğurlama törenlerini eleştirdi: Valime talimat verdim, bunlara kesinlikle müsaade etmeyeceksiniz 15:28 Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin köpekleri için yaptırdığı mezarlık sosyal medyada gündem oldu 15:07 Denizlispor'da Bülent Uygun dönemi sona erdi 14:28 Havai fişek fabrikasındaki patlamada depo sahiplerinin hayatlarını bir bardak su kurtardı 13:40 Uzmanlardan sahte altın uyarısı: Güvendiğiniz yerden alın 13:29 Tokat'taki bakır madeninde altın bulundu 12:43 Acun Ilıcalı dede oldu! Banu Ilıcalı ilk bebeği Begüm'ü kucağına aldı 12:37 Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor 11:37 Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen Konya'nın eşsiz lezzetlerinden fırın kebabı damak çatlatıyor 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 09:47 Tiryakilere kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi 09:19 30 yıl önce askerimizi şehit eden saldırganlar sınır ötesi operasyonla yakalandı 09:17 Savcılık, Ecrin bebeğin ölümünde 'ihmali bulunan' üvey babaannenin 25 yıl hapsini istedi 00:37 Dünya Sağlık Örgütü'nden dünyayı ayağa kaldıracak itiraf! Salgını Çinlilerden öğrenmediklerini kabul ettiler 22:19 Erzincan'da sel felaketi böyle geldi! Gerilim hattı direkleri saniyeler içinde devrildi