Konyaaltı'nda 'Kadına Yönelik Şiddet' Semineri - Son Dakika

Konyaaltı'nda 'Kadına Yönelik Şiddet' Semineri

30.11.2017 14:52
Konyaaltı'nda 'Kadına Yönelik Şiddet' Semineri

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Konyaaltı Belediyesi, ‘Kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak’ konulu seminer düzenledi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Konyaaltı Belediyesi, 'Kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak' konulu seminer düzenledi.

Konyaaltı Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği seminer ile ülkemizde kadına uygulanan şiddete dikkat çekti. Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkrezi (KOSHİM)'nde düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Psikologu Emine Anadol, kadınlara şiddete maruz kalmaları halinde neler yapabileceklerini anlattı.

ŞÖNİM'in danışmanlık, rehberlik ve yönlendirme hizmetleri verdiğini belirten Psikolog Emine Anadol, "Merkeze başvuran kadınlarımıza ilk olarak psikolojik destek veriyoruz. ve içinde bulundukları durum karşısında onlara ne yapmaları gerektiğini anlatarak hukuki yol gösteriyoruz. Türkiye'de her 5 kadından ikisi şiddet ve şiddetin çeşitlerine maruz kalıyor. Şiddete uğrayan kadın cinayet ve intihara eğilimli oluyor. Eğer şiddeti saklarsanız, şiddeti durduramazsınız" diye konuştu.

Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM)'nde kadınlara şiddet görmeleri durumunda psikolojik, sosyal ve ekonomik destek veriliyor. - ANTALYA

Son dakika haberi... 'Kediye seslenme' tartışmasında arkadaşını öldüren sanığın 'Tabi ki öleceksin' dediği iddiası Son dakika haberi... 'Kediye seslenme' tartışmasında arkadaşını öldüren sanığın 'Tabi ki öleceksin' dediği iddiası Antalya'da deniz kıyısına çıkan caretta caretta için sahil boşaltıldı Antalya'da deniz kıyısına çıkan caretta caretta için sahil boşaltıldı Son dakika haberleri! Sarısu mevkiinde orman yangını meydana geldi Son dakika haberleri! Sarısu mevkiinde orman yangını meydana geldi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Konyaaltı'nda 'Kadına Yönelik Şiddet' Semineri - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement