Kto Başkanı Hasan Ali Kilci İstifa Etti - Son Dakika

Kto Başkanı Hasan Ali Kilci İstifa Etti

08.05.2012 15:09
Kto Başkanı Hasan Ali Kilci İstifa Etti, System.String[]

Şeker Operasyonu'nda tutuklanan ve Ankara'daki Sincan Cezaevi'nde bulunan Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kilci, KTO'daki tüm görevlerinden istifa etti.

Şeker Operasyonu'nda tutuklanan ve Ankara'daki Sincan Cezaevi'nde bulunan Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kilci, KTO'daki tüm görevlerinden istifa etti. Kilci'nin istifa kararını KTO Meclis Üyesi Derviş Kilci açıkladı.

Kayseri Ticaret Odası Meclis salonunda düzenlenen basın toplantısına meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Hasan Ali Kilci'nin 1997 yılından itibaren Kayseri Ticaret Odası Başkanlığı'nı yürüttüğünü bildiren Derviş Kilci, "Kayseri Ticaret Odası, emsalleri arasında bölgesel ve ulusal anlamda Türkiye'nin en iyi odaları arasına girmiş ve birçok başarılar elde etmiştir. Köklü mazisi bulunan odamız, hizmetlerini sunarken Kayseri ekonomisinin lokomotifi üyelerimizin, Kayserili tüm iş dünyasının, Kayseri'deki tüm resmi, özel kişi ve kuruluşların memnuniyetini esas almıştır. Yerel, ulusal ve uluslar arası birçok organizasyona katkıda bulunmuş, başarılı etkinlikler gerçekleştirmiş ve ulusal düzeyde ödüller kazanmıştır" dedi.

Derviş Kilci, "Babam Hasan Ali Kilci, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı olması sebebiyle 21 kurum ve kuruluşta Başkanlık, Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini başarıyla devam ettirmiştir.

Bununla beraber TOBB'a bağlı ticaret odalarını temsilen TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı'nı seçimle kazanmıştır. Değerli Başkanımız, kıymetli babam Hasan Ali Kilci, benliği bilmeyen bir insandır. Yapılan tüm işlerin bir ekip işi olduğunu çok iyi bilen birisidir. Haksızlığa kati suretle tahammülü yoktur. Doğruyu, yanlışı gevelemeden söyleyen çalışkan dürüst bir şahsiyettir.

Oda Başkanlığını şahsi ticaretine hiçbir zaman karıştırmamıştır. Öyle ki, oda başkanlığ4ı döneminde kendi şahsına ait kum ocakları işletmeleri kapatılmış, mahkemede kazanmasın rağmen yine açtıramamıştır. Bu mağduriyetini duyurmak için oda başkanlığı nüfuzunu hiçbir zaman kullanmamıştır.

Babam 25 Ekim 2011 tarihi sabah saatlerinde evine gelen polis ekipleriyle Emniyet Müdürlüğü'ne davet edilmiş ve gözaltına alınmıştır. 7 aydır Sincan cezaevinde tutukludur. Tutukluluk sebebinin iddianamede yazdığı üzere rüşvet karşılığı tescil, çete üyeliği ve yargı yapanı etkileme konusunda kuvvetli şüphe olarak iddia edilmektedir.

Çete üyeliği ile ilgili hukuksal anlamda, babamla ilgili dayanak yoktur, olamazda, olması da tarafımızdan kabul edilemez. Babamın yargıyı etkilemekle ilgili de hiçbir gayreti, çabası olmamıştır.

Yapılacak Ticaret Sicil'deki sicil için 2 milyon 400 bin TL rüşvet istediği ve bunu mesajdan anladığını iddia eden iddia makamının, iddia ettiği mesaj bir rüşvet mesajı değildir. Bu mesaj, babamın İstanbul'da olduğunu bilen Vedat Ali Özışık'ın 7.4.2010 tarihinde saat 23.00 saatlerinden babama gönderdiği 'Ne zaman geliyorsun ağa' mesajına cevaben birkaç dakika sonra babam tarafından Vedat Ali Özışık'a gönderilen 'Sabah görüşürüz, 24.00'da Bin' anlamında uçağın kapısında yada koridorda çekilen bir cep telefonu mesajıdır. Mesajın içeriğinde uçağın saati bildirilmektedir. Bu uçuş saati ile ilgili kanıtımız olan uçak bileti ve THY teyidi mahkemeye zaten sunulmuştur. Bu suçlamalarla ilgili olarak, bazı çevrelerin ısrarla siyasi olduğunu vurgulamaları, özellikle babam ve bizi çok rahatsız ediyor. Çünkü babam ve biz bu kanaatte değiliz

7 aylık bir tutukluluğun devamı, mahkemeye yaklaşık 2 aylık bir sürenin olması, bu nedenle Kayseri Ticaret Yönetiminin, Meclisin, çalışanlarının en önemlisi de 15 bin üyenin daha fazla zarar görmesine ve yıpranmasına tahammülü olmayan babam, Başkanım, Hasan Ali Kilci Ticaret Odası'ndaki tüm organ ve görevlerinden istifa etmiştir.

Babamın bundan sonraki dönemde Kayseri Ticaret Odası'nı yönetecek yöneticilere, çalışanlara ve üyelere Allah'tan sağlık, mutluluk ve başarılar niyaz ettiğini bildirmek isterim.

Kanun gereği zaten 2 seçim dönemini tamamlayan babamın KTO Yönetim Kurulu Başkanlığı'na aday olamayacağından, seçim takviminin başlamış olmasından ve seçimlere 6 aylık bir sürenin kalması nedeniyle bu kararı almıştır.

Babam, bundan sonraki yaşamında, inşallah adaletin tecellisi ile özgürlüğüne kavuştuğunda ticaret hayatına devam edeceğini, kendisini hayır işlerine adayacağını sizlerle paylaşmamı istedi" diye konuştu. - KAYSERİ

Kto Başkanı Hasan Ali Kilci İstifa Etti
Kto Başkanı Hasan Ali Kilci İstifa Etti
Kto Başkanı Hasan Ali Kilci İstifa Etti

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kto Başkanı Hasan Ali Kilci İstifa Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Vaka ve ölüm sayıları kontrolden çıkan İngiltere, ülkeye giriş-çıkışları kapatıyor '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin Kovid-19 aşı programındaki başarısı dünya gündeminde TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz