Son Dakika Haberleri: Kü'de, "Türkiye'nin Yakın Siyasi Tarihinin Bilinmeyenleri" Konulu Konferans

Kü'de, "Türkiye'nin Yakın Siyasi Tarihinin Bilinmeyenleri" Konulu Konferans

4 yıl önce

Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Topluluğu tarafından “Türkiye’nin Yakın Siyasi Tarihinin Bilinmeyenleri” konulu konferans düzenlendi.

Kü'de,
Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Topluluğu tarafından "Türkiye'nin Yakın Siyasi Tarihinin Bilinmeyenleri" konulu konferans düzenlendi.KÜ  Kocatepe salonunda düzenlenen konferansta konuşan Yazar Selman  Kayabaşı, tarihe bir mühendis edasıyla bakmak gerektiğini söyledi.Kayabaşı, şunları söyledi: "Her zaman dediğim ve adlandırdığım gibi kurmay tarihçilik tarihi gerçekleriyle bilmek, araştırmak ve geleceğe dönük tavrını almak konularında en etkili yöntemdir. Bir insan geçmişinden ders alır ve üstüne bir şeyler koyarak geleceğine tez ve antitez oluşturur. İyi bir tarihçi aynı zamanda iyi bir matematikçi, istatistikçi ve iyi bir muhasebeci olmalıdır. " Türkiye Cumhuriyeti'nin geçmişine baktığınız zaman köklü bir imparatorluğa dayanıyor olmasının yararları olduğu gibi ülkenin geleceğine dair gizli planlar yapılmasında da sebep olduğunu ifade eden  Kayabaşı, halkın bazı olayları araştırmamasından dolayı tarihin sadece belli başlı olaylarının akılda kaldığını, bazıları ise silinip gittiğini bildirdi. - Kırıkkale

Hakkari'de Öldürülen PKK'lı Terörist, Eski BDP İlçe Başkanı Çıktı Türkiye'nin Askeri Tatbikatına Barzani'den İlk Yorum: Bizi İlgilendirmiyor!
Yüzde 8 Oy Kaybeden Merkel'den Acı İtiraf: Beklemiyorduk!