Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kumluca Belediyesinde Yeni Dönem - Son Dakika

Kumluca Belediyesinde Yeni Dönem

Milletvekilli aday adaylığı nedeniyle Kumluca Belediye Başkanlığından istifa eden Hüsamettin Çetinkaya, görevini Yusuf Göven'e devretti.

Kumluca Belediyesinde Yeni Dönem
09.05.2018 - 20:38,

Milletvekilli aday adaylığı nedeniyle Kumluca Belediye Başkanlığından istifa eden Hüsamettin Çetinkaya, görevini Yusuf Göven'e devretti.

Çetinkaya'nın istifasının ardından Kumluca Belediye Meclisinde yapılan oylamayla Belediye Başkanlığına seçilen Göven, Mehmet Akif Ersoy Kültür, Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen törenle görevi devraldı.

Törenin açılışında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Çetinkaya'nın Kumluca Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğu 19 yıllık sürede hayata geçirdiği yatırımlar, projeler, sosyal etkinlikler ve aldığı ödülleri içerin video gösterimi yapıldı.

Çetinkaya, törende yaptığı konuşmada, 1999 yılında göreve geldiğinde Kumluca'nın Türkiye'de tanınmayan bir yer olduğunu, üç belediye başkan yardımcısının öncülüğünde vizyoner bir ekip kurarak Kumluca'nın bu günlere gelmesi için çalıştıklarını söyledi.

O ilk yıllarda çekilen fotoğraflara baktıklarında, mesai arkadaşlarının ne kadar yıprandığını açıkça görüldüğünü ifade eden Çetinkaya, şunları dile getirdi:

"Personelimiz belediyemizin marka belediye olması için samimi bir şekilde gece gündüz durmadan çalıştı. İlçemize gelen Kaymakamlarımız başta olmak üzer, tüm daire amirlerimiz bizimle uyumlu bir şekilde çalıştı. Sonuçta ortaya başarı çıktı. Ülkemizde tanınmayan Kumluca, örnek gösterilen marka bir şehir haline geldi. İnşallah Yusuf Göven başkanımıza da bu şekilde kendisinden sonraki başkanlara görevi devir etmeyi göstersin."

Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun da bugüne kadar birçok ilçede değişik belediye başkanlarıyla çalıştığını, başkan Çetinkaya'nın eğitimci kimliği olması dolayısıyla görev süresince başarılı hizmetlere imza attığını gözlemlediğini söyledi.

AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer de 2004 yılından bu yana birlikte çalıştıkları Çetinkaya'nın görevi devrediyor olmasından dolayı hüzünlü olduklarını söyledi.

Kumluca'nın yeni Belediye Başkanı Yusuf Göven, daha önce belediye başkanı olacağının hiç aklına gelmediğini ama meclis üyelerinin tercihiyle başkan seçildiğini belirterek, "Yüce Allah isterse Sarıcasu köyünden Hüsamettin Çetinkaya'yı bu ilçede 19 yıl belediye başkanı yaptırır. İsterse de Karacaören köyünden Yusuf Göven'i başkan yapar. Bize düşen bu ilçede, bu ülkede yaşayan insanlar için faydalı işler yapmaktır. Hep birlikte bu ilçeyi en iyi bir şekilde yöneteceğiz." dedi.

Devir teslim töreni sonunda Hüsamettin Çetinkaya'ya, Göven ve belediye personeli ile çeşitli sivil toplum örgütlerince plaket verildi.

Törene, Kumluca Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Altınay, CHP İlçe Başkanı Fahrettin Karaöz, MHP İlçe Başkanı Yücel Kaplan ile daire amirleri de katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kumluca Belediyesinde Yeni Dönem - Son Dakika


Advertisement