Küre'de Bayram Hareketliliği - Son Dakika

Küre'de Bayram Hareketliliği

21.09.2015 15:59
Küre'de Bayram Hareketliliği, System.String[]

Kastamonu’da Okulların tatil olması ile gurbette çalışanlar Köylerin ve ilçelerine dinlenmek için gelirken, Kastamonu’daki vatandaşlar da tatil yörelerine, sahile akın ettiler.

Kastamonu'da Okulların tatil olması ile gurbette çalışanlar Köylerin ve ilçelerine dinlenmek için gelirken, Kastamonu'daki vatandaşlar da tatil yörelerine, sahile akın ettiler.

Küre Ersizler eski Muhtarı Nihat Kaya açıklamasında, "Okulların tatil olması köyden çalışmak için diğer illere giden vatandaşlar memleketlerine geldiler. Köyümüze gelenler evlerini açarak, ata ocaklarının bacalarını da tüttürdüler. İlçemizde istihdam alanlarının azalması üzerine gurbete çok sayıda hemşehrimiz gitti. Senede 2-3 ay da olsun babaocaklarına geliyorlar ve bizleri de çok memnun ediyorlar. Hemşehrilerimizin gelmesi ilçe pazarına da büyük hareketlilik ve canlılık getiriyor. İlçemizde kurulan pazarda esnafımızın yüzü de gülüyor. Köylerindeki yerli ürünleri de toplayarak hazırlık yapan hemşerilerimiz, kışlık ürünlerini de bu sayede hallediyorlar" dedi.

Küre ilçe Esnaflarından Ercan Tulum ise, "İlçemizde gurbetteki hemşehrilerimizin gelmesi ile nüfusumuz 3-4 ay çok artıyor. Okul tatili sona erince de ilçemizde hemşehrilerimiz ayrılıyorlar. Hemşehrilerimiz yörelerine gelerek dostları ve akrabaları ile görüşerek hasret gideriyorlar. Onların gelmesi bizleri de mutlu ediyor ve onlarla hasretimizi de gideriyoruz" dedi. - KASTAMONU

Küre'de Bayram Hareketliliği
Küre'de Bayram Hareketliliği
Küre'de Bayram Hareketliliği

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Küre'de Bayram Hareketliliği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Diagne'nin golüyle Galatasaray, Fatih Terim yönetimindeki 1000. golünü attı Koronavirüs vakalarının yüzde 100 arttığı Antalya'da, 65 yaş üstü ve 20 yaş altının ulaşım kartları kullanıma kapatılıyor Yerli aşıyı yaptıran gönüllü yaşadıklarını anlattı: Aşının hiçbir yan etkisini görmedim Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz