Son Dakika Haberleri: Kuzey Kutbu Normalden 20 Derece Daha Sıcak

Kuzey Kutbu Normalden 20 Derece Daha Sıcak

3 yıl önce

Kuzey Buz Denizi'nin büyük bölümünde sıcaklık normalden 20 derece daha sıcak çıktı. Uzmanlar, yapılması gereken tek şeyin sera gazı salınımının durdurulması olduğunu açıkladı.

Kuzey Kutbu Normalden 20 Derece Daha Sıcak, System.String[]

Amerikalı araştırmacılar Kuzey Buz Denizi'nin büyük bölümünde sıcaklığın normallerinden 20 derece daha sıcak olduğunu açıkladılar.

'AKILALMAZ' OLARAK DEĞERLENDİRİLİYOR

The Washington Post gazetesinin haberine göre, Amerikalı araştırmacılar Kuzey Kutbu'ndaki bu denli yüksek sıcaklık değerlerini "akılalmaz" olarak değerlendirerek bunu Kuzey Kutbundaki buz kütlesinin incelmesi ile güneyden kuvvetli rüzgarlarla gelen sıcak havaya bağlıyorlar.

20 DERECE DAHA SICAK ÇIKTI

Danimarka Meteroloji Enstitüsü ise geçen hafta 80.derece kuzey enleminde yaptığı ölçümlerde sıcaklığın normalde sıfırın altında 25 derece olması gerekirken eksi 5 derece olarak tespit etti. Gazetenin bilgisine başvurduğu bilim insanları ise Kuzey Kutbu'ndaki ısınmayı aşırı bulduklarını belirttiler.

"YAPILMASI GEREKEN TEK ŞEY VAR"

Norveç Kuzey Üniversitesi profesörlerinden iklim araştırmacısı Grete Hovelsrud kutuplardaki iklim değişikliklerinin günümüzde bilim insanlarının öngörülerinden çok daha büyük ve hızlı gerçekleştiğini belirtip "Yapılması gereken tek şey var. O da sera gazları salınımını durdurmak" diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi : 21.11.2016 11:20 Kaynak: DHA"Kafa Keseceğim" Diyen Suriyeli Sığınmacı Gözaltına Alındı! Anne ve Babasını Siyanürlü Şerbetle Öldüren Cani Evladın Cezaevinde 1 Gün Kaldığı Ortaya Çıktı İstanbul'da Hangi Aday Önde? Son Anket Geldi