Son Dakika Haberleri: Yunanistan, Naim'in Cenazesine Gelen Leonidis Hakkında Soruşturma Başlattı

Yunanistan, Naim'in Cenazesine Gelen Leonidis Hakkında Soruşturma Başlattı

2 yıl önce

Yunan basını, Naim'in cenazesine gelen Leonidis hakkında soruşturma başlatıldığını yazdı. Efsane antrenör Lakovou iddiayı doğruladı, Leonidis yalanladı.

Naim Süleymanoğlu'nun cenazesine katılması hem Türkiye hem de Yunanistan'da en önemli gündem maddesi olan Valerios Leonidis ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Yunan TV kanalı Epsilon'un geçtiği habere göre eski halterci için, izin gittiği gerekçesiyle soruşturma açılması hazırlıkları başlatıldı.

Leonidis'in Yunan donanmasına kayıtlı memur statüsünde olduğu öğrenildi. Memur statüsünde olduğu için izin alarak gitmesi gerektiği savunuldu, bu izni almadan gittiği için incelemeye tabi olduğu öne sürüldü.

SORUŞTURMAYI DOĞRULAMIŞ

Yunanistan halter milli takımının efsane antrenörü Christos Lakovou da yaptığı açıklamada Epsilon'un iddia ettiği soruşturmayı doğruladı. Leonidis'in de eski hocası olarak bilinen İstanbul doğumlu Lakovou, "Benim bildiğim kendisini donanmada soruşturmaya sevk ettiler. Bunu neden yaptılar çünkü neden izinsiz görevini terk ettiğini sordular" diye konuştu.

LEONIDIS: BİR PROBLEM YOK

Leonidis ise bu yönde bir gelişmenin bulunmadığını belirterek "Hayır soruşturma açıldığı doğru değil. Bu konuda bir problem yok" dedi. Naim'in cenazesinde Türk bayrağına sarılı tabutu öpmesiyle ilgili Yunanistan'da yapılan bazı olumsuz yorumlara da cevap veren Valerios Leonidis şunları söyledi:

"İstanbul'a giderek dostumu son yolculuğunda uğurlamak benim için bir onurdu. Saygı duyduğum ve beğendiğim bir kişinin son kez yanında olmaya, bir arkadaşımın cenazesine katılmaya gittim, hepsi bu. Her şey bir yana biz insanız. Kötü niyetli yorumları umursamıyorum".

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


İntihar Etmek İçin Çatıya Çıkan Kişi, 109 Suçtan Aranıyormuş 15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı

Vatandaşa Kötü Haber! Aç-Kapa Cezaları Zamlandı