LG'den 3D TV'ler İçin "Sihirli Kumanda" - Son Dakika

LG'den 3D TV'ler İçin "Sihirli Kumanda"

02.01.2012 02:00
LG'den 3D TV'ler İçin

LG'nin bu yeni "sihirli kumandası", 3 boyutlu TV seyretmeyi daha da zevkli bir hale getiriyor!

LG Electronics, Smart Cinema 3D TV'ler için yeni bir uzaktan kumanda üretti; "Sihirli Kumanda". Ocak ayında Las Vegas'ta düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) tanıtılacak olan "Sihirli Kumanda" yeni fonksiyonları sesle tanıma, sihirli hareket, işaretleme ve hareket tuşu ile kullanıcıların konforunu artırıyor.

LG Ev Eğlencesi Birimi Başkan ve CEO'su Havis Kwon "LG olarak, Smart Cinema 3D kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak için yeni ürünler sunmaya devam ediyoruz. Sihirli Kumanda da bunun en son örneklerinden biri. Kumandaya eklenen yeni özellikler, kullanıcıların 1000'in üzerinde uygulama içeren ve Premium içerikleri her geçen gün zenginleşen Smart TV uygulamalarına erişimini kolaylaştırıyor."

Sihirli Kumanda'nın diğer kumandalardan en belirgin farkı, kullanıcının sezgisel hareketler eşliğinde tek tuş ile Smart TV'yi kontrol edebilmesine olanak sağlaması. Ses tanıma özelliği sayesinde ise, kullanıcılar sesle komut vererek istedikleri aramayı yapabiliyor ve Smart TV uygulamaları arasında dolaşabiliyor.

Sihirli Kumanda'nın ortasındaki hareket tuşu ile kullanıcılar daha hızlı seçim yapıp uygulamalar arasında daha aktif bir şekilde yukarı ya da aşağı gidebiliyor, seçimlerini daha hızlı yapabiliyor. İşaretleme fonksiyonu ise LG Smart Menü'de birkaç tuşa basmak yerine tek hareketle, tek bir "tık"la istenen uygulamanın seçilebilmesine olanak sağlıyor. Sihirli Hareketler özelliği ise, Smart Cinema 3D TV kullanıcılarının daha önceden TV'ye tanımladıkları basit el-kol hareketleriyle TV'ye komut vermelerine olanak tanıyor.

Bunların yanı sıra 2D formatındaki görüntüyü 3D'ye çevirme işlemini tek bir tıkla yapmaya imkan veren tuşu da kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ergonomik tasarımı ile elde tutulması da çok kolay olan Sihirli Kumanda, 3D TV deneyimini daha da keyifli bir hale getiriyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

LG'den 3D TV'ler İçin Sihirli Kumanda
LG'den 3D TV'ler İçin Sihirli Kumanda

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji LG'den 3D TV'ler İçin 'Sihirli Kumanda' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti