Londra Moda Haftası'nda Türk Rüzgarı Esti - Son Dakika

Londra Moda Haftası'nda Türk Rüzgarı Esti

23.02.2016 12:12
Londra Moda Haftası'nda Türk Rüzgarı Esti, System.String[]

Erdem Moralıoğlu onuncu yılını Londra Moda Haftası'nda kutladı.

Birbirinden ünlü tasarımcıları ağırlayan Londra Moda Haftası'nın konukları arasında, Türk asıllı moda tasarımcısı Erdem Moralıoğlu da vardı. Bu yıl ''Erdem'' markasının 10. yılını kutlayan Moralıoğlu, 1940'lı yıllardaki Hollywood modasının ağırbaşlı tasarımlarını yeniden yorumladığı romantik koleksiyonuyla beğeni topladı.

HOLLYWOOD'DAN İLHAM ALDI

Erdem Moralıoğlu bu yıl hazırladığı koleksiyonu için, 20'nci yüzyılda sahne tasarımları yapan İngiliz sanatçı Oliver Messel'dan ve eski Hollywood modasından ilham aldı. Defileden sonra basın mensuplarıyla konuşan Moralıoğlu, şunları söyledi: "Eski Hollywood günlerini hayal ettim. Bir kız seçmelere hazırlanıyormuş gibi düşündüm. 1920'lerdeki bir elbiseyi alıp bunu 1940'ların terziliğiyle işledim. Bazılarında da 1930'lu yılların çapraz katlı elbiselerine dönüştürdüm."

KIYAFETLERİN GİYİLEBİLİR OLMASINDAN YANA

Her tasarımında bir hikaye anlatmayı seven Erdem Moralıoğlu, koleksiyonunu hikayeleştirirken giyilebilir olmasını da önemsiyor. Elbiseler nostaljik bir hava oluşturuyor; püskül ve çizgiler bu havayı güçlendiriyor. Moralıoğlu fırfır detayını etek uçları, ceketler ve yakalarda kullanıyor. Naif çiçek figürleriyle süslenen şifon elbiseler romantik bir podyum geçişi yaratıyor. Türk modacı elbiseleri, fular ve farklı renklerdeki eldivenlerle kombinliyor.

Londra Moda Haftası'nda Türk Rüzgarı Esti

Son Dakika Dünya Londra Moda Haftası'nda Türk Rüzgarı Esti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Son Dakika! Futbolseverlerin dört gözle beklediği Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin günü belli oldu ABD'de, UFO olduğu iddia edilen cismin elektrik lambası olduğu ortaya çıktı Kenan Investments, Migros'taki yüzde 11,77'lik payını satıyor Akılalmaz olay! Ailenin kuşu ölünce anne-baba felç geçirdi, kızları ise bayıldı Survivor yarışmacılarının haftalık kazancı belli oldu Dünya aşı bulamazken Avrupa israf ediyor: 6 dozluk şişelere 5 doz yazılınca milyonlarca aşı çöpe gitti Evde doğum yapan kadın bebeğini bıçaklayarak öldürdü Ekonomist Özgür Demirtaş'ın, Mesut Özil transferinden sonra yaptığı paylaşım Fenerbahçeli taraftarları kızdırdı