Son Dakika Haberleri: Lüleburgaz'da Öğrenci Servislerine Zam Yapıldı

Lüleburgaz'da Öğrenci Servislerine Zam Yapıldı

7 ay önce

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde ilk ve ortaokul öğrencilerini taşıyan servislerin ücretlerine 25 lira zam yapıldı.

Lüleburgaz'da Öğrenci Servislerine Zam Yapıldı, System.String[]
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde ilk ve ortaokul öğrencilerini taşıyan servislerin ücretlerine 25 lira zam yapıldı.

Lüleburgaz'da öğrenci servisi taşımacılığı yapan firmaların talepleri doğrultusunda servis ücretlerine rehber zammı getirildi.

Daha önce Lüleburgaz Belediye Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda aylık, sabah akşam olmak üzere 2 servis için 160 lira, aylık günde 4 servis için ise 200 lira olarak belirlenen tarifeye rehber ücreti olarak 25 lira ekleme yapıldı.

Buna göre ilk ve ortaokullarda çalışan öğrenci servislerinde rehber bulundurma zorunluğu nedeniyle öğrenci başına ek 25 lira ücret alınmaya başlanacak.

Liselerde ise zorunlu olmayan rehber bulundurma işlemi isteğe bağlı olarak gerçekleşiyor.

Konu hakkında Lüleburgaz Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlk ve ortaokul öğrencilerini taşıyan servislerin ücretlerine 25 lira rehberlik ücreti eklenmiştir. Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren ilk, orta ve lise dengi tüm okul servisleri bu fiyat tarifesine uymak zorundadır. Belirtilen fiyat tarifesine aykırı durumların tespiti halinde sözleşme, fiş veya fatura örnekleri ile velilerin tarafımıza başvurması gerekmektedir. Belirlenen tarifenin üzerinde fiyat talep eden ve sözleşme yapılan okul servis araçlarına 520 lira ile 10 bin 515 lira arasında idari para cezası uygulanacaktır."
Haber Yayın Tarihi : 13.10.2018 09:55 Kaynak: AAİmamoğlu, Şehit Haberini "Mutlu musun Ekrem?" Başlığıyla Veren Gazete İçin Harekete Geçti! 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı Tacizciye, Sütyen ve Etek Giydirip Sokaklarda Gezdirdiler