Malezya Kralı Abdullah Şah ile Kraliçe Tunku Azizah, Diyanet İşleri Başkanlığı kütüphanesini gezdi - Son Dakika
Güncel

Malezya Kralı Abdullah Şah ile Kraliçe Tunku Azizah, Diyanet İşleri Başkanlığı kütüphanesini gezdi

Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ve Kraliçe Tunku Azizah Maimunah Iskandariah, Diyanet İşleri Başkanlığının Merkez Kütüphanesi'ni ziyaret etti.

18.08.2022 19:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ve Kraliçe Tunku Azizah Maimunah Iskandariah, Diyanet İşleri Başkanlığının Merkez Kütüphanesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette, Sultan Abdullah Şah ve Kraliçe Tunku Azizah Maimunah Iskandariah ile beraberlerindeki heyete, Diyanet İşleri Başkan yardımcıları Dr. Burhan İşliyen, Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı ile Kadir Dinç, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı ve Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt eşlik etti.

Kütüphane önünde çiçeklerle karşılanan Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah ve Kraliçe Tunku Azizah, ilk olarak restorasyonla kurtarılan tarihi eser niteliğine sahip çeşitli Kuran-ı Kerim eserlerinin olduğu bölümdeki eserleri gezdi.

Eserlere, Diyanet atölyesinde, tarihi ve estetik görünümünü korumak amacıyla restorasyon sırasında uygulanan işlemlerin yer aldığı videoyu izleyen Malezya Kralı ve Kraliçesi, Hz. Muhammed'in hayatını anlatan eserlerin yer aldığı özel bölümde de incelemelerde bulundu.

Kütüphane gezisi sırasında Malezya Kraliçesi Tunku Azizah, Diyanet yetkililerine, kütüphanelerinde Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un kitaplarının yer alıp almadığını sordu. Bunun üzerine bir yetkili, kütüphanenin farklı bölümlerde yer alan yazar Orhan Pamuk'un kitaplarını Kraliçe'ye gösterdi.

Din İşleri Yüksek Kurulunca hazırlanan kitapların Kral ve Kraliçe'ye tanıtıldığı ziyaret, kütüphane önünde çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Malezya Kralı Abdullah Şah ile Kraliçe Tunku Azizah, Diyanet İşleri Başkanlığı kütüphanesini gezdi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Malezya Kralı Abdullah Şah ile Kraliçe Tunku Azizah, Diyanet İşleri Başkanlığı kütüphanesini gezdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Trabzonspor'un 55. Seçimli Divan Olağan Genel Kurulu Başladı
  13:24 Trabzonspor'un 55. Seçimli Divan Olağan Genel Kurulu Başladı

  Trabzonspor'un 55. Seçimli Divan Olağan Genel Kurulu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı. Divan başkanlığına Hakan Orhan seçildi. Genel kurula Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan ve Teknik Direktör Şenol Güneş de katıldı. Ali Sürmen, veda konuşması yaparak Ertuğrul Doğan'a teşekkür etti. Başkan adayları da konuşmalarını yaptıktan sonra oy verme işlemi başladı.

 • Ticaret Bakanı: Şubat Ayında Tarihi İhracat Rekoru Kırıldı
  13:24 Ticaret Bakanı: Şubat Ayında Tarihi İhracat Rekoru Kırıldı

  Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Adıyaman'da yaptığı açıklamada, geçen yılın Şubat ayına göre yüzde 13,6 artışla 21 milyar 86 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini ve Cumhuriyet tarihinin en yüksek Şubat ayı ihracat değerine ulaşıldığını belirtti. Bakan Bolat ayrıca, Türkiye'nin ekonomik büyüme performansının kesintisiz olarak devam ettiğini ve 2023 yılında nominal GSYH'nin 1 trilyon doları aşarak dünyanın en büyük 17. ekonomisi olması tahmin edildiğini ifade etti.

 • Fatih'te tramvayda uyuşturucu kullanan şüpheli gözaltına alındı
  13:24 Fatih'te tramvayda uyuşturucu kullanan şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Turizm Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyazıt Mahallesi'nde şüphelenilen bir kişiyi durdurarak üst araması yaptı. Şüphelinin üzerinde uyuşturucu içiminde kullanılan pet şişe düzeneği ve bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Şüpheli, tramvayda uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanan kişi olduğu tespit edildi. Hakkında adli işlem yapılan şüpheli, emniyetten serbest bırakıldı.

 • Erzurum'da tefeci operasyonu: 4 kişi tutuklandı
  13:23 Erzurum'da tefeci operasyonu: 4 kişi tutuklandı

  Erzurum'da polisin düzenlediği tefeci operasyonunda gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Pasinler İlçesinde ikamet eden şüpheli şahsa yönelik yapılan operasyonda 7 şüpheli yakalandı. 1 şahıs cezaevinde olduğu tespit edilirken, 1 şahıs savcı talimatıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan 4 şüpheli şahıs Pasinler Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'ne resmi ziyaret gerçekleştirecek
  13:22 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'ne resmi ziyaret gerçekleştirecek

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İslam İşbirliği Parlamenter Asamblesi (İSİPAB) 18'inci Konferansı'na katılmak üzere Fildişi Sahili'ne resmi ziyaret gerçekleştirecek. Kurtulmuş, konferans kapsamında bölgesel ve küresel konularda çağrıda bulunacak, ikili görüşmeler gerçekleştirecek ve ikili işbirliği imkanlarını ele alacak. Ayrıca, İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu'na katılacak ve Fildişi Sahili'nde TİKA tarafından yaptırılan okul öncesi sınıfın açılışını gerçekleştirecek.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını yaptı
  13:22 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını yaptı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, ANTSU projesi ile Antalyalılara ucuz su sağladıklarını belirtti.

 • Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Edirne'de ziyaretlerde bulundu
  13:21 Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Edirne'de ziyaretlerde bulundu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Özdemir, Edirne'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sivil toplum kuruluşları ve öğrencilerle bir araya geldi. Toplantılarda kentin sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak konular ele alındı.


Advertisement