Manisa Valiliği'nden "Volkswagen'de işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık" uyarısı - Son Dakika

Manisa Valiliği'nden "Volkswagen'de işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık" uyarısı

15.01.2020 15:18

Volkswagen'in Manisa'da fabrika kuracağı haberlerinin ardından kentte dolandırıcılık olayları yaşanmaya başladı. Manisa Valiliği, "Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme" vaadiyle yapılan dolandırıcılıklara karşı vatandaşları uyardı.

Manisa Valiliği, "Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme" vaadiyle dolandırıcılık olayları yaşandığını, vatandaşların bu konuda dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

Valiliğin açıklamasında, son günlerde Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün de adı kullanılarak dolandırıcılık yapıldığına yönelik bilgilerin alındığı ifade edildi.

İTİBAR EDİLMEMESİ KONUSUNDA UYARDI

Açıklamada, "Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme adı altında vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yapıldığı, bu nedenle Manisa Valiliği, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü adı kullanılarak yapılan talep ve vaatlere itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşılması halinde ivedilikle valilik, emniyet ve jandarmaya bildirilmesi kamuoyunun dikkatine önemle duyurulur" ifadelerine yer verildi.

ŞİRKET KURMUŞTU

Türkiye yatırımı konusunda görüşmelerin sürdüğü Volkswagen, Ekim ayında Manisa'da 943,5 milyon lira sermayeli "Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ" unvanlı şirket kurmuştu.

Manisa Valiliği'nden Volkswagen'de işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık uyarısı

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Manisa Valiliği'nden 'Volkswagen'de işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık' uyarısı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver Arsenal ile sözleşmesini fesheden Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye hafta sonu imza atacağı ileri sürüldü Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası soyundu Usta besteci ve eğitmen Muammer Sun'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu 14 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunan market sahibine gözaltı! "Ben ettim, sen etme" diye yalvarmış Türk futboluna damga vuran G.Saray-Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel, yıllar sonra günah çıkardı Dünya, öz kızlarını 5 yıldır kafese kapatan aileyi konuşuyor! Kıyafetlerini yediği için çuval giydirmişler Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü ile İBB Sözcüsü Ongun Twitter'da atıştı