Son Dakika Haberleri: Manisa Yorgun Pelikana Vatandaş Şefkati

Manisa Yorgun Pelikana Vatandaş Şefkati

2 gün önce

Yorgun pelikana vatandaş şefkatiMANİSA'nın Alaşehir ilçesinde yorgun düşen bir pelikan, hastane inşaatının çatısına indi.

Yorgun pelikana vatandaş şefkati

MANİSA'nın Alaşehir ilçesinde yorgun düşen bir pelikan, hastane inşaatının çatısına indi. İşçilerin beslediği pelikan, Salihli Milli Parklar Doğa Koruma Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Kurtuluş Mahallesi'nde 8 katlı özel bir hastane inşaatının çatısına, dün (cuma) akşam yorgun düşen bir pelikan indi. İşçiler, sabah hayvanın aynı yerde olduğunu ve uçmadığını görünce yardımına koştu. Misafir edilen pelikana balık ve su verilerek beslendi. Pelikan daha sonra, Salihli Milli Parklar Doğa Koruma Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

İnşaat sorumlusu Yankı Sarıoğlu, Pelikanı işçiler görmüş. Rahatsız olabileceği düşüncesiyle aşağıya indirdik, beslemeye başladık. İlgili kurumları arayarak, neler yapabileceğimizi araştırdık. Araştırmalarımızın ardından Salihli'de bulunan Milli Parklar Doğa Koruma Müdürlüğü'ne teslim ettik. Pelikanda herhangi bir yara izi yok. Yemesi, yürümesi normal, sadece uçamıyor dedi.

Salihli Milli Parklar Doğa Koruma Müdürlüğü yetkilileri, Pelikanlar, Gölmaramara ve Demirköprü barajlarında besleniyor. Büyük bir ihtimalle Avşar Barajı yönüne gitti. Yorgunluk veya rahatsızlanma sonucu, çatıya inmiş olabilir. Barınakta yapılacak tedavilerden sonra tekrar doğaya bırakacağız. Fiziki olarak herhangi bir yarası yok. Yemesi ve yürümesi normal. Sadece uçamıyor. Veterinerlerimizin tedavilerinden sonra doğaya bırakacağız dedi.Zabıta Ekipleri, El Koyduğu Pamuk Şekerleri Ayaklarıyla Çiğneyerek İmha Etti İran Ordusu Duyurdu: Petrol Tankerlerine Yönelik Tehdide Karşı Hazırız!

Karslı Esnafa Ait Aracın Plakasını Gören, Durdurup Fotoğraf Çektiriyor ABD Enerji Bakanı'ndan Türk Akımı Projesi İçin Küstah Çıkış!