Marmara Denizi'nde kanodan düşerek mahsur kalan kişiyi İDO kaptanı kurtardı - Son Dakika

Marmara Denizi'nde kanodan düşerek mahsur kalan kişiyi İDO kaptanı kurtardı

16.10.2020 11:43

Marmara Denizi'nde kanodan düşerek mahsur kalan kişi, tişörtünü sallayarak yardım beklediği sırada İDO'nun deniz otobüsü kaptanı tarafından fark edilerek kurtarıldı.

İDO'nun (İstanbul Deniz Otobüsleri) Güzelyalı- Büyükçekmece seferini yapmakta olan deniz otobüsü, Bozburun'un 1 mil batısında deniz üzerinde turuncu renkli kanosuna sarılmış vaziyette bulunan bir kişiyi fark etti.

TİŞÖRTÜNÜ SALLAYARAK YARDIM İSTEDİ

Tişörtünü sallayarak yardım bekleyen kişinin fark edilmesi üzerine, durum Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bildirildi. Gemi personeli, hava ve deniz koşulları nedeniyle en güvenli olan sancak baş güverteye yönlendirilirken, gemideki yolculara kurtarma çalışması yapılacağı anons edildi.

Marmara Denizi'nde kanodan düşerek mahsur kalan kişiyi İDO kaptanı kurtardı

SAHİL GÜVENLİĞE TESLİM EDİLDİ

Yapılan operasyonla yardım bekleyen kişi gemiye alındı. Bilinci açık olan kazazedeye battaniye verildi. Yardıma koşan yolcuların verdiği kuru kıyafetler kazazedeye giydirilerek daha fazla ısı kaybının önüne geçilmeye çalışıldı. Gemi kaptanı, deniz koşulları sebebiyle sahil güvenlik teknesinin talebi ile Armutlu Tatil Köyü iskelesine yanaşarak kazazedeyi, sahil güvenlik botuna teslim etti. Bu sırada sahil güvenlik ekibinin çağrısıyla iskeleye gelen 112 acil ekibi de kazazedeye müdahale etti.

Marmara Denizi'nde kanodan düşerek mahsur kalan kişiyi İDO kaptanı kurtardı
Marmara Denizi'nde kanodan düşerek mahsur kalan kişiyi İDO kaptanı kurtardı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Marmara Denizi'nde kanodan düşerek mahsur kalan kişiyi İDO kaptanı kurtardı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Tuvaleti kullanan kadını 2 metre uzunluğundaki dev piton kalçasından ısırdı NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'a talih kuşu kondu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi