Medya Sanat Evi Perdelerini Açıyor - Son Dakika

Medya Sanat Evi Perdelerini Açıyor

19.11.2015 14:40
Medya Sanat Evi Perdelerini Açıyor, System.String[]

Erzurum Medya Sanat Evi, ‘Köprüden önce son çıkış’ adlı oyunla perdelerini açıyor.

Erzurum Medya Sanat Evi, 'Köprüden önce son çıkış' adlı oyunla perdelerini açıyor. Yeni sezona kanserle savaşında yenik düşen Erzurum Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Yasemin Erbulun'un adını verdiklerini söyleyen Medya Sanat Evi direktörü Yakup Çağlayan, sanatseverleri oda tiyatrosuna davet etti.

Doğu'nun ilk ve tek oda tiyatrosu olan Erzurum Medya Sanat Evi, yeni sezonda perdelerini 'Köprüden önce son çıkış' adlı oyunla açacak. Onur Erbilen'in kaleme aldığı, yönetmenliğini Sezai Yılmaz'ın yaptığı 'ilahi komedi'de Kenan Çinici, Aylin Özel, Yakup Abdullahoğlu ve İsmet Nergiz rol alıyor. Dekoru Yusuf Kürşat Ekinci tarafından hazırlanan ve prömiyeri bugün yapılacak oyunun Erzurum'da ilk kez sahneleneceğini belirten yönetmen Sezai Yılmaz, tiyatro severlere keyifli dakikalar yaşatacaklarını söyledi.

Hayat ve zaman vurgusu yapılıyor

Oda tiyatrosunun büyük ilgi gördüğünü ve tüm oyunların neredeyse kapalı gişe oynadığını anlatan Yılmaz, 'Köprüden önce son çıkış'ı şöyle anlattı. "Tek ortak noktaları aynı anda hayatlarını kaybetmek olan üç gencin dünyaya tekrar dönmek istemeleri, oyunda trajikomik bir dille anlatılıyor. Berzah alemi, ahiret ve dünya hayatını birbirine karıştıran gençlerin, dünyada yaptıkları hataları irdelemelerini ince bir hicivle anlatan oyunda hayat ve zaman vurgusu yapılıyor."

Yasemin'i unutmadılar

Bu arada Medya Sanat Evi oyuncuları geçtiğimiz haftalarda kanser hastalığına yenik düşen Erzurum Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Yasemin Erbulun'u unutmadı. Yeni sezona genç tiyatrocunun adını verdiklerini belirten Medya Sanat Evi direktörü Yakup Çağlayan, "Yasemin'in vefatı hepimizi çok üzdü. Onun adını yaşatmak ve bir kez daha anmak için yeni sezona onun adını verdik. Bu sezon tüm oyunlarımızı onun için oynayacağız" dedi. Öte yandan sanatseverler 19, 20, 21, 22, 23 Kasım günlerinde akşam saat 19.30'da sahnelenecek oyun için 0530 303 51 86 numaraları telefondan rezervasyon yaptırabilirler. - ERZURUM

Medya Sanat Evi Perdelerini Açıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Medya Sanat Evi Perdelerini Açıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi