Meksika'da yılın ilk 6 ayında 489 kadın cinayeti işlendi - Son Dakika

Meksika'da yılın ilk 6 ayında 489 kadın cinayeti işlendi

21.07.2020 03:09
Meksika'da yılın ilk 6 ayında 489 kadın cinayeti işlendi, System.String[]

Meksika'da 2020 yılının ilk 6 ayında 489 kadının cinayete kurban gittiği bildirildi.

Meksika'da 2020 yılının ilk 6 ayında 489 kadının cinayete kurban gittiği bildirildi.

Ülke basınında çıkan habere göre, Meksika Kamu Güvenliği Bakanlığı Sekreterliğince yayınlanan bir raporda, ülkede bu yılın ocak-haziran döneminde kadınlara yönelik saldırılarda toplam 489 kadının öldürüldüğü belirtildi.

Ülkede kadınlara yönelik şiddetin son aylarda artması nedeniyle çeşitli sivil toplum örgütleri, başkent Meksiko'daki Ulusal Saray'ın önünde gösteri düzenledi.

Sivil toplum örgütleri ve göstericiler, ellerinde taşıdıkları "Eğer bir çözüm yoksa, ayakta durmaya devam edeceğiz", "Ne kadar az adalet" yazılı pankart ve dövizlerle kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

Meksika, Latin Amerika ülkeleri arasında kadın cinayetlerinin en yüksek olduğu ülke olarak biliniyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Meksika'da yılın ilk 6 ayında 489 kadın cinayeti işlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe'nin gündemindeki Sokratis Papastathopoulos, Arsenal'le sözleşmesini feshetti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: Genel rahatlama 2022'de olabilir Galatasaray Türk Telekom'da çıldırdı! 4 dakikada 2 gol daha geldi 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı