Mersin Barosu Avukatları Baloda Buluştu - Son Dakika

Mersin Barosu Avukatları Baloda Buluştu

07.04.2018 13:49
Mersin Barosu Avukatları Baloda Buluştu, System.String[]

Mersin Barosu’na kayıtlı avukatlar, ’Geleneksel Avukatlar Günü Balosu’nda buluştu.

Mersin Barosu'na kayıtlı avukatlar, 'Geleneksel Avukatlar Günü Balosu'nda buluştu. Vali Ali İhsan Su'nun da katıldığı etkinlikte, 'Avukatlar Günü' pasta kesilerek kutlandı.

Mersin Barosu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Avukatlar Günü Balosu' bu yıl renkli görüntülere sahne oldu. Vali Ali İhsan Su, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı Yusuf Ziyaeddin Cavlak ile il protokolünün katıldığı etkinlikte konuşan Baro Başkanı Ali Er, Mersin Barosu'na kayıtlı yaklaşık 2 bin avukatla birlikte avukatlık mesleğini icra etmenin onurunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Er, "Avukatlar, vatandaşlarımızın hak arama özgürlüğünün sesi ve teminatı, bağımsız yargılamanın en büyük güvencesidir. Savunma adaletin temelidir. Savunmanın temsilcisi avukatın olmadığı, savunma ve avukata gereken önemin verilmediği yerde, hak ve adaletten, adil yargılanmadan, hukuk devletinden söz edilemez" dedi.

Mesleki sorunların büyük ölçüde çözüme kavuşması, meslektaşlarının maddi sorunlar ve gelecek kaygıları altında ezilmeden, hak ettiği değeri ve itibarı görerek mesleğini onuruyla sürdürebilmeleri, meslektaşlarının birlik ve beraberlik, sağlık ve huzur içinde yaşamaları en büyük dilekleri olduğunu kaydeden Er, "Demokrasiye, insan haklarına, bağımsız yargıya, hukuk devletine olan inancımız doğrultusunda çalışma ve çabalarımızı sürdürürken, zor şartlarda mesleğini icra eden savunmanın onurlu temsilcileri saygıdeğer meslektaşlarımın 'Avukatlar Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, meslek hayatında 25, 30, 40, 50 ve 70. yılını dolduran avukatlara onur plaketi takdim edildi. Daha sonra pasta kesilen kutlamada, avukatlar ses sanatçısı Ahmet Mercan'ın seslendirdiği şarkılarla doyasıya eğlendi. - MERSİN

Mersin Barosu Avukatları Baloda Buluştu
Mersin Barosu Avukatları Baloda Buluştu
Mersin Barosu Avukatları Baloda Buluştu
Mersin Barosu Avukatları Baloda Buluştu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Mersin Barosu Avukatları Baloda Buluştu - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı