Son Dakika Haberleri: Mersin'de 3 Metrelik Köpek Balığı Yakalandı

Mersin'de 3 Metrelik Köpek Balığı Yakalandı

4 yıl önce

Mersin'de yaklaşık 3 metre uzunluğunda 250 kilo ağırlığında Camgöz cinsi köpek balığı yakalandı.

Mersin'de 3 Metrelik Köpek Balığı Yakalandı, System.String[]
Mersin'de yaklaşık 3 metre uzunluğunda 250 kilo ağırlığında Camgöz cinsi köpek balığı yakalandı.

Mersin Balık Pazarı Dernek Başkan Yardımcısı Adnan Polat, son dönemlerde köpek balıklarının sıklıkla görülerek yakalandığını söyledi. Hava sıcaklıklarının artması ile köpek balıklarının açık denizden kıyılara doğru yakınlaşmaya başladığını belirten Polat, av yasağı başladığı için 12 milden sonra avcılığın serbest olduğunu söyledi. Köpek balığını da 12 milden sonra avladıklarını ifade eden Adnan Polat, şöyle konuştu:

"Teknecilerimiz 3 günlük bir ava çıkmıştı. Son gün balık avlarken sürünün peşine köpek balığı takıldığını gördü. Bu sırada ağlara takıldı bu balık. 3 metre boyunda ve yaklaşık 250 kilo ağırlığında. 2 hafta içinde yakalanan üçüncü köpek balığı. Havaların ısınmasıyla köpek balıkları sahillere inmeye başladı. Köpek balıklarının mil mesafesi düştü. Köpek balıkları kanser hastalığına yakalanmayan bir balık. Bu balığın kanser hastalarına faydası var. Etini derneğimize kayıtlı olan kanser hastalarına ücretsiz dağıtacağız."

- Mersin
Haber Yayın Tarihi: 03.05.2016 02:43 Kaynak: DHAGenelevde çekilen fotoğraf davalık etti! HDP'li Pervin Buldan'dan çok konuşulacak S-400 açıklaması Taşla yaraladığı yılan ısırdı, hayati tehlikesi var