Mevlevi Evi'nde "Şiir İmecesi" Etkinliği - Son Dakika

Mevlevi Evi'nde "Şiir İmecesi" Etkinliği

17.12.2015 11:19
Mevlevi Evi'nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Müdürlüğü tarafından kurulan Mevlevi Evi'nde, "Şiir İmecesi" etkinliği düzenlendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Müdürlüğü tarafından kurulan Mevlevi Evi'nde, "Şiir İmecesi" etkinliği düzenlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Kocaeli Şairler ve Yazarlar Birliği'nce (KOŞYAB) düzenlenen etkinlikte Abdurrahim Karakoç'tan Cahit Külebi'ye, Cahit Sıtkı Tarancı'dan Dilaver Cebeci'ye pek çok şairin eserlerinin okunduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kocaeli Şairler ve Yazarlar Birliği Başkanı Alptekin Cevherli, bu tür etkinliklerin kentin yazarları ve şairlerinin de bir araya gelmesini sağladığını belirterek, "Şairin aşkı muhabbetinden gelir. Şiir imecelerimiz birbirine hasret kalan dostların muhabbetle kucaklaştıkları etkinlik olarak, yeni eserlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor" ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mevlevi Evi'nde 'Şiir İmecesi' Etkinliği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Çanakkale, İzmir ve Erzincan'dan sonra Elazığ'da da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor Endonezya için 2021 kabus gibi başladı: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ patladı İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Tunceli'nin Ovacık ilçesinde kar kalınlığı 1,5 metreyi buldu! Ev ve araçlar kardan görünmez hale geldi Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı