Son Dakika Haberleri: MHP'li İrbeç Genel Başkanlığa Aday

MHP'li İrbeç Genel Başkanlığa Aday

8 yıl önce

MHP Antalya Milletvekili İrbeç, halen partisinin milletvekili olduğunu belirterek, "Genel Başkanlığa adayım" dedi.

MHP'li İrbeç Genel Başkanlığa Aday, System.String[]
MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, halen partisinin milletvekili olduğunu belirterek, "Genel Başkanlığa adayım" dedi.

İrbeç, TBMM'de düzenlendiği basın toplantısında, MHP'den ihraç edilmesini değerlendirdi.

Kendisine verilen disiplin cezasının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin,

"tutumundan" kaynaklandığını öne süren İrbeç, "Sayın Genel Başkan, sorunlara çözüm arama gayretimi, 'disiplinsizlik ve dengesizlik' şeklinde niteleyerek, parti üyeliğinden peşinen çıkarma cezasını bizzat kendisi vermiştir" diye konuştu.

Milletvekilliği faaliyetleriyle ilgili her türlü disiplinsizlik iddiasının görüş ve çözüm yerinin TBMM Başkanlık Divanı ile ilgili partinin grup disiplin kurulu olduğuna işaret eden İrbeç, şöyle devam etti:

"Bu zorunluluğa rağmen, Parti Merkez Disiplin Kuruluna, açıkça yetki gasbı yaptırılarak bana partiden ihraç cezası verilmiştir. Disiplin Kurulunun her işlemi usule, tüzüğe ve kanuna aykırıdır. Tüzüğü kendileri çıkardılar fakat başta Sayın Genel Başkan olmak üzere soruşturma disiplinine ait kurallara kendileri bile uymadılar. İnsanların kendi gölgesinden korktuğu bir yönetim şekli olabilir mi-

Genel Merkezde oturarak, başka illerde olan şeylerle ilgili şahitlik yapılamaz. Bu şahitlikler sadece Genel Başkan'ın önceden verilmiş kararını desteklemekten öteye geçemez." - TBMMPolisin Baskın Yaptığı İş Yerlerinde Flash Bellekle Oynanan Kumar Yöntemi Açığa Çıktı Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu

Mültecileri Kabul Eden Avrupa Ülkesine Türklerden Rekor Başvuru