Son Dakika Haberleri: Bahçeli'nin İş birliği Çıkışına AK Parti'den İlk Yorum: Seçim İttifakı Olarak Yorumlanması İçin Erken

Bahçeli'nin İş birliği Çıkışına AK Parti'den İlk Yorum: Seçim İttifakı Olarak Yorumlanması İçin Erken

3 ay önce

AK Parti Sözcüsü Ünal, Bahçeli'nin "AK Parti ile yan yana mücadele sürecek." çıkışı için "Seçim ittifakı olarak yorumlanması için erken. Yerli ve milli olan bütün unsurlarla ittifakız." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında "MHP, 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tesis etmek için AK Parti ile birlikte mücadelesini sürdürecektir" açıklamasına iktidar partisinden ilk değerlendirme geldi.

"SEÇİM İTTİFAKI OLARAK YORUMLANMASI İÇİN ERKEN"

Partisinin grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Bahçeli'nin sözlerini seçim ittifakı şeklinde yorumlamanın erken olacağını belirtti. Ünal, "Yerli ve milli olan bütün unsurlarla ittifakız . Bu konu zaman içinde görülecek. Buna parti organları karar verecek" değerlendirmesinde bulundu.

BAHÇELİ'DEN AK PARTİ İLE İŞ BİRLİĞİ MESAJI

MHP Lideri Bahçeli, "Şayet önümüzdeki siyasal süreçte bloklaşma sertleşir, cepheleşme kesinleşirse, CHP yanına HDP ve diğer yedeklerini alıp 16 Nisan'ın rövanşını almak için çalışmalarına hız verirse, MHP buna duyarsız ve tepkisiz kalmayacaktır. Partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan Halkoylaması şuurunun gereği olarak AK Parti ile Cumhurbaşkanı Hükümet etme sistemini 2019'da tam manasında tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdürecektir." dedi.

Bahçeli'den AK Parti'yle İş Birliği Mesajı: Yeni Sistemin Tesisi İçin Yan Yana ÇalışacağızÜnlü Şarkıcı Lionel Richie'nin kızı, Cinsel İlişki Bağımlısı Sevgilisiyle Yakalandı Babaları Tarafından Öldürülen 2 Çocuğun Annesiyle Fotoğraf Paylaşan Gülben Ergen'e Tepki Yağdı
Acun Ilıcalı, 2016'da Yarışan Damla Can'ı Survivor Kadrosuna Dahil Etti