Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı - Son Dakika

Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı

22.05.2014 11:07
Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı, System.String[]

Üsküdar Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu öğrencileri okullarının İmam Hatip Ortaokulu'na dönüştürülmesini protesto etmek için sokağı trafiğe kapattı.

Üsküdar'daki Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu öğrencileri okullarının İmam Hatip Orta Okulu'na dönüştürülmesini protesto etmek için okulun bulunduğu sokağı trafiğe kapattı. Defter kağıtlarından pankart yapan minik öğrenciler "Okul bizim, bizim kalacak" diye slogan attı.

Üsküdar Burhaniye Mahallesi'nde bulunan Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında İmam Hatip Orta Okulu'na dönüştürüleceği iddiası üzerine ilköğretim öğrencileri Burhaniye Münevver Ayaşlı Kültür Merkezi'nde götürüldü. Eğitimlerine burada devam eden öğrenciler okullarının İmam Hatip'e dönüştürülmesini protesto etmek için bu sabah okulun bulunduğu Yazmacı Emine Sokak'ı trafiğe kapattı. Öğrencilerden kimi defter kağıdını kimi de karton kağıtı yazdıkları sloganlarla pankarta çevirdi. Öğrenciler kendi yazdıkları "Okulumuz canımız", "Okulumu istiyoruz", "Eğitim hakkımızı elimizden almayın" yazılı pankartlar açtı. Öğrenciler yüksek sesle "Okul bizim bizim kalacak" diye slogan da attı. Ön sırada bulunan öğrencilere arkalarından anneleri de destek verdi. Bu güzergahı kullanan otobüs ve otomobiller de öğrenci barikatını görünce durmak zorunda kaldı.

İhbar üzerine sokağa gelen polis ekipleri de karşılarında çocukları görünce şaşırdı. Polis ekipleri minik öğrencileri uzaktan seyretmekle yetindi. Yol kesme eylemi bir saat sonra sona erdi. Öğrenciler dağıldıktan sonra yol araç trafiğine açıldı.

(BB) - İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var