Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı - Son Dakika

Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı

22.05.2014 11:07
Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı, System.String[]

Üsküdar Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu öğrencileri okullarının İmam Hatip Ortaokulu'na dönüştürülmesini protesto etmek için sokağı trafiğe kapattı.

Üsküdar'daki Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu öğrencileri okullarının İmam Hatip Orta Okulu'na dönüştürülmesini protesto etmek için okulun bulunduğu sokağı trafiğe kapattı. Defter kağıtlarından pankart yapan minik öğrenciler "Okul bizim, bizim kalacak" diye slogan attı.

Üsküdar Burhaniye Mahallesi'nde bulunan Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında İmam Hatip Orta Okulu'na dönüştürüleceği iddiası üzerine ilköğretim öğrencileri Burhaniye Münevver Ayaşlı Kültür Merkezi'nde götürüldü. Eğitimlerine burada devam eden öğrenciler okullarının İmam Hatip'e dönüştürülmesini protesto etmek için bu sabah okulun bulunduğu Yazmacı Emine Sokak'ı trafiğe kapattı. Öğrencilerden kimi defter kağıdını kimi de karton kağıtı yazdıkları sloganlarla pankarta çevirdi. Öğrenciler kendi yazdıkları "Okulumuz canımız", "Okulumu istiyoruz", "Eğitim hakkımızı elimizden almayın" yazılı pankartlar açtı. Öğrenciler yüksek sesle "Okul bizim bizim kalacak" diye slogan da attı. Ön sırada bulunan öğrencilere arkalarından anneleri de destek verdi. Bu güzergahı kullanan otobüs ve otomobiller de öğrenci barikatını görünce durmak zorunda kaldı.

İhbar üzerine sokağa gelen polis ekipleri de karşılarında çocukları görünce şaşırdı. Polis ekipleri minik öğrencileri uzaktan seyretmekle yetindi. Yol kesme eylemi bir saat sonra sona erdi. Öğrenciler dağıldıktan sonra yol araç trafiğine açıldı.

(BB) - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu Cani koca, kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşladı