Miraç Kandili - Son Dakika

Miraç Kandili

16.06.2012 15:10
Miraç Kandili, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter'daki hesabından herkesin Miraç Kandili'ni kutladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter'daki hesabından herkesin Miraç Kandili'ni kutladı.

Miraç Kandili'nin, Hz. Muhammed'in, Allah'ın huzuruna çıktığı gece olduğunu hatırlatan Arınç, "Peygamberimiz'in manevi anlamda en yüksek dereceye ulaştığı bir gecedir. Miraç, içinde büyük hikmetler barındıran mucizelerle dolu bereketli bir gecedir" ifadelerini kullandı.

Üç ayların ikinci kandil gecesi olan Miraç Kandili'nde, nefsi ve ruhu zayıflıklardan kurtararak onların yükselişi için gayret etmek gerektiğini vurgulayan Arınç, şunları kaydetti:

"Bizler bu geceyi kendi kişisel yükselişimiz için bir vesile kılalım. Dünyaya ait ne varsa onları bu gece bir kenara koyarak düşünelim, tefekküre dalalım. Dualarımızla, ibadetlerimizle, arkadaşlar ve dostlarımızla yapacağımız güzel sohbetlerle Rabbimiz ile baş başa kalalım. Rahmet ve af kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu mübarek gecede, kendimiz için, dostlarımız için tüm insanlık için dua edelim. Allah, bu gecenin rahmetinden ve bereketinden hepimize istifade etmeyi nasip etsin. Allah hepinize hayırlı bir kandil gecesi nasip etsin. Bizleri de dualarınızdan eksik etmeyin."

Muhabir: Şenay Ünal

Yayıncı: Tolga Özgenç - ANKARA

Miraç Kandili

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Miraç Kandili - Son Dakika


Son Dakika

Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Kısıtlamada patates servisine çıkan şahıs, cezadan kurtulamadı Son Dakika: Türkiye'de 5 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 196 kişi vefat etti, 31 bin 896 yeni vaka tespit edildi Ermenistan muhalefeti görevi bırakması için Paşinyan'a 3 gün süre tanıdı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü