Mısır'da ABD iş birliğiyle askeri hava üssü modernize edildi - Son Dakika

Mısır'da ABD iş birliğiyle askeri hava üssü modernize edildi

15.09.2019 17:07
Mısır'da ABD iş birliğiyle askeri hava üssü modernize edildi, System.String[]

Mısır'da ABD iş birliğiyle bir askeri hava üssünün modernize edildiği bildirildi.

Mısır'da ABD iş birliğiyle bir askeri hava üssünün modernize edildiği bildirildi.

Mısır Ordusu Sözcüsü Albay Temir er-Rifai yaptığı yazılı açıklamada, ABD ile ortaklaşa başlatılan hava üssü modernizasyonunun tamamlandığı ve üçüncü aşamadaki çalışmaların sona ermesinin ardından üssün törenle hizmete açıldığını ifade etti.

Rifai, "Modernizasyon çalışmaları, silahlı kuvvelerin farklı alanlardaki küresel silah sistemlerine adaptasyonunun sağlanması, ordu mensuplarının uzmanlık alanlarının genişletilmesi ve güncel gelişmelere uyumuna teşvik için gerçekleştirildi." ifadesini kullandı.

Modernizasyonun yeni idari binaların yapımı ve mühendislik ekipmanlarının iyileştirilmesi gibi alanları da kapsadığını kaydeden Rifai, ABD'nin verdiği teknik destek hakkında bilgi aktarmadı.

ABD, 1979 yılında imzalanan Camp David Barış Anlaşması gereği, Mısır'a 1,3 milyar doları askeri olmak üzere yıllık 1,5 milyar dolar yardımda bulunuyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mısır'da ABD iş birliğiyle askeri hava üssü modernize edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı