Mısır'da ABD iş birliğiyle askeri hava üssü modernize edildi - Son Dakika

Mısır'da ABD iş birliğiyle askeri hava üssü modernize edildi

15.09.2019 17:07
Mısır'da ABD iş birliğiyle askeri hava üssü modernize edildi, System.String[]

Mısır'da ABD iş birliğiyle bir askeri hava üssünün modernize edildiği bildirildi.

Mısır'da ABD iş birliğiyle bir askeri hava üssünün modernize edildiği bildirildi.

Mısır Ordusu Sözcüsü Albay Temir er-Rifai yaptığı yazılı açıklamada, ABD ile ortaklaşa başlatılan hava üssü modernizasyonunun tamamlandığı ve üçüncü aşamadaki çalışmaların sona ermesinin ardından üssün törenle hizmete açıldığını ifade etti.

Rifai, "Modernizasyon çalışmaları, silahlı kuvvelerin farklı alanlardaki küresel silah sistemlerine adaptasyonunun sağlanması, ordu mensuplarının uzmanlık alanlarının genişletilmesi ve güncel gelişmelere uyumuna teşvik için gerçekleştirildi." ifadesini kullandı.

Modernizasyonun yeni idari binaların yapımı ve mühendislik ekipmanlarının iyileştirilmesi gibi alanları da kapsadığını kaydeden Rifai, ABD'nin verdiği teknik destek hakkında bilgi aktarmadı.

ABD, 1979 yılında imzalanan Camp David Barış Anlaşması gereği, Mısır'a 1,3 milyar doları askeri olmak üzere yıllık 1,5 milyar dolar yardımda bulunuyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mısır'da ABD iş birliğiyle askeri hava üssü modernize edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan, sınırdaki altın madeni için Putin'den yardım istedi Son dakika: Yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi! 2021'de vergi ve cezalar bu oranda artacak Koronayı yenen midyeciyi markette darbeden saldırgan: Bize hastalık getiriyorsun, seni öldürürüm elimde kalırsın CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: İmamoğlu'ndan özür dilemelidir Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor Korona kurallarının hiçe sayıldığı gece kulübüne polis baskını Eşi tarafından vurulan genç kadın 12 günlük yaşam mücadelesini kaybetti