Muratlı Kaymakamı Hersanlıoğlu'ndan Stk'lara Ziyaret - Son Dakika

Muratlı Kaymakamı Hersanlıoğlu'ndan Stk'lara Ziyaret

06.06.2014 15:19
Muratlı Kaymakamı Hersanlıoğlu'ndan Stk'lara Ziyaret, System.String[]

Tekirdağ'a bağlı Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Tekirdağ'a bağlı Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Hersanlıoğlu, sırasıyla Türk Kızılayı Muratlı Şube Başkanlığı, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ve Balkan Gençlik Spor ve İzcilik Spor Kulübü Derneği'ne ziyarette bulundu.

Çiftçi Malları Koruma Derneği Başkanı Ümit Kanbur'dan son yağışlar ve verimler ile ilgili bilgi alan Kaymakam Hersanlıoğlu, son yağışların buğdayda verim düşüklüğüne neden olabileceğini belirtti. Çiftçilerin eskisi gibi fazla para kazanamadıklarının altını çizen Hersanlıoğlu, Amerika'daki verim ile Türkiye'deki verimin aynı oranda olmadığını beyan etti.

Bundan böyle bütün işlemlerin düzenli hale getirileceğini kaydeden Hersanlıoğlu, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) uygulamasına geçileceğini de anlattı. Çiftçi Koruma Sistemi'ne borcunu ödemeyen çiftçilerin bundan sonra işlemlerinin de yapılmayacağını anlatan Mahmut Hersanlıoğlu, Çiftçi Koruma Derneği yetkililerinin resmi yazı ile durumu İlçe Tarım Müdürlüğü'ne yazmalarını tavsiye etti. Ayrıca Çiftçi Koruma Derneği tahsildarı Murat Çoban'a alacaklarını toplamasını hatırlatan Hersanlıoğlu, "Sen görevini yaparsan, koruma görevini de daha iyi yaparsınız" dedi.

Muratlı'daki tarım arazilerinin gün geçtikçe verimi kaybettiğini öne süren İlçe Tarım Müdürü Ertekin Günaçtı ise, Muratlı topraklarının verim derecesinin 3 olması gereken yerlerde, 1,8'e gerilediğini açıkladı. Günaçtı, tarlaların verimini artırmak için hiçbir şey yapılmasa bile fiğ ekilmesi tavsiyesinde bulundu.

Kaymakam Hersanlıoğlu ve Muratlı Başsavcısı Ferhat Engin Kurular, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sıtkı Elfani'yi de ziyaret etti.

Başkan Elfani'den esnafın sorunlarını dinleyen Hersanlıoğlu, esnafın dertlerine çözüm için neler yapıldığını da sordu. Odaya kayıtlı 530 üyelerinin bulunduğunu vurgulayan Muratlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Elfani ise, "Esnafların durumlarının çok iyi olduğunu söyleyemem. Muratlı esnafının sadece esnaflıktan geçinmesi oldukça zor. Esnafların yan gelir olarak genellikle çiftçilikten destek sağladıklarını ya da eşlerinin ek olarak çalıştıklarını biliyoruz. Aksi halde geçinmeleri zor" diye görüş bildirdi.

Muratlı Taşıyıcılar Kooperatifi'ne de önerilerde bulunan Hersanlıoğlu, yeni yapılan lojistik merkezinden yer almalarını söyledi. Lojistik merkezinde yerlerinin olmasının gelirlerini daha da artıracağını hatırlatan Hersanlıoğlu, "Buralarını değerlendirin" çağrısında bulundu. - TEKİRDAĞ

Muratlı Kaymakamı Hersanlıoğlu'ndan Stk'lara Ziyaret
Muratlı Kaymakamı Hersanlıoğlu'ndan Stk'lara Ziyaret
Muratlı Kaymakamı Hersanlıoğlu'ndan Stk'lara Ziyaret
Muratlı Kaymakamı Hersanlıoğlu'ndan Stk'lara Ziyaret

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muratlı Kaymakamı Hersanlıoğlu'ndan Stk'lara Ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çin'de artık anüsten alınan örneklerle de koronavirüs testi yapılacak Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Konuta büyük zam yolda! Kademeli olarak yüzde 50'ye varan fiyat artışı bekleniyor Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti