Netflix'te kıyım başladı: Yüzlerce çalışan kovuldu - Son Dakika

Netflix'te kıyım başladı: Yüzlerce çalışan kovuldu

24.06.2022 19:53
Netflix'te kıyım başladı: Yüzlerce çalışan kovuldu

Netflix işten çıkarma turunun ikinci aşamasına geçti. Abone kaybının faturası 300 çalışandan çıkarıldı. İşte detaylar.

Bu yıl ilk defa abone kaybı yaşadığını duyuran Netflix, yüzlerce çalışanını işten çıkarmaya devam ediyor. Şirketten gelen yeni rapora göre, abone kaybının yaşanmasından bu yana ikinci bir işten çıkarma turu yürütüldü ve 300 kişi Netflix'ten kovuldu.

Netflix, abone kaybının faturasını 300 çalışanına kesti

Dünyanın en büyük yayın platformunda işten çıkarma turunun ikinci aşaması başladı. Daha önce yüzlerce çalışanı ile yollarını ayıran Netflix, son rapor kapsamında 300 çalışanın kovulduğu belirtti. Çeşitli departmanlardan çıkarılan çalışanların, şirketin yüzde 4'ünü oluşturduğu ifade etti.

La Casa de Papel: Kore, Netflix'te yayınlandı!

Geçtiğimiz ay başlatılan işten çıkarma turu ile toplamda 450 çalışan ile yollar ayrıldı. Çalışanlarına gönderdiği mektupta teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Netflix, abone kaybı sonrasında yeni işten çıkarma yapmanın doğru olacağını belirtti.

Netflix'te kıyım başladı: Yüzlerce çalışan kovuldu

Netflix, 2022'nin ilk çeyreğinde 200 binden fazla abone kaybettiğini ve bu rakamın yıl içerisinde 2 milyona ulaşmasını beklediğini söyledi. Şirket, bu kayıpların Amazon Prime, Disney+ ve HBO Max gibi diğer platformların büyümesinden kaynaklandığına inanıyor.

Yayın devi, son işten çıkarma turundan çalışanlarına gönderdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Netflix olarak işe önemli ölçüde yatırım yapmaya devam ederken, bu çıkarmaları, daha yavaş gelir büyümemize paralel olarak maliyetlerimizin artması için yaptık. Netflix için yaptıkları her şey için çok müteşekkiriz ve bu zorlu geçişte onları desteklemek için çok çalışıyoruz.

Netflix'te kıyım başladı: Yüzlerce çalışan kovuldu

Abone kaybını önlemek isteyen Netflix, platformda ilk kez reklamlı seçeneği test etmeye başladı. Netflix CEO'su Ted Sarandos ve yönetimi, reklam içeren düşük maliyetli aboneliğin bu krizin çözülmesine yardımcı olacağına inanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce abone kaybının sonuçlarının çalışanlara kesilmesi doğru mu? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR
500
Oya Başar, park halindeki bir araca çarpıp kaçtı mı? 'Çok çirkin, ayıp bir şey bu' Oya Başar, park halindeki bir araca çarpıp kaçtı mı? 'Çok çirkin, ayıp bir şey bu' Artık devlete emanet! Türkiye'nin günlerce konuştuğu Cem Muhammet taburcu oldu Artık devlete emanet! Türkiye'nin günlerce konuştuğu Cem Muhammet taburcu oldu TEM'in ortasından yürüyen yaya, kazaya sebep oldu! Hiç istifini bozmadı TEM'in ortasından yürüyen yaya, kazaya sebep oldu! Hiç istifini bozmadı
Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Güncel Netflix'te kıyım başladı: Yüzlerce çalışan kovuldu - Son Dakika

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Shiftdelete kurumudur.

Advertisement