Askerlere namaz hazırlığında terör saldırısı: 70 ölü - Son Dakika

Askerlere namaz hazırlığında terör saldırısı: 70 ölü

11.12.2019 22:35
Askerlere namaz hazırlığında terör saldırısı: 70 ölü, System.String[]

Nijer'in Mali sınırına yakın Tillaberi bölgesindeki bir askeri garnizona düzenlenen saldırıda 70 askerin öldüğü bildirildi. Meydana gelen vahim olayda, teröristlerin akşam namazı kılma hazırlığında bulunan askerlere ağır silahlarla saldırdıkları ortaya çıktı.

Nijer'in batısındaki Tillaberi bölgesinde askeri garnizona yönelik düzenlenen saldırıda 70 askerin hayatını kaybettiği bildirildi. Yerel basında çıkan ve güvenlik kaynaklarına dayandırılan haberlere göre, teröristler ülkenin batısındaki Tillaberi bölgesinde bulunan Inates kentindeki askeri garnizona dün akşam saatlerinde saldırı düzenledi.

GARNİZONUN KONTROLÜ GECE BOYU TERÖRİSTLERDEYDİ

Askerler akşam namazı kılma hazırlığındayken ağır silahlarla donatılmış araç ve motosikletlerle garnizona gelen teröristler, çevreye ateş açtı. Askerlerin karşılık vermesine rağmen, teröristler gece boyu garnizonun kontrolünü elinde tuttu. Teröristler ancak takviye askerlerin gelmesiyle püskürtüldü.

70 ASKER VE 57 TERÖRİST ÖLDÜ, ÇOK SAYIDA ASKER KAYIP

Henüz resmi açıklama yapılmasa da güvenlik kaynakları en az 70 askerin hayatını kaybettiğini, 57 teröristin öldürüldüğünü kaydetti. Çok sayıda askerin de kaybolduğu belirtiliyor. Bu arada Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou da Twitter'dan yaptığı açıklamada, saldırı nedeniyle Mısır'daki ziyaretini yarıda keserek ülkeye döneceğini bildirdi.

TİLLABERİ'NİN BAZI BÖLGELERİNDE OHAL UYGULANIYORDU

Ülkenin batısındaki Tahoua bölgesinde dün askeri bir noktaya düzenlenen saldırıda, 3 asker hayatını kaybetmiş, 14 saldırgan etkisiz hale getirilmişti. Öte yandan, Tillaberi ve Tahoua'nın bazı bölgelerinde 2017'den bu yana uygulanan olağanüstü hal 3 ay daha uzatılmıştı. Nijer yönetimi, ekimde, insani yardım kuruluşlarının yanlarında askeri refakat olmadan bölgeyi ziyaret etmelerini yasaklamıştı.

Askerlere namaz hazırlığında terör saldırısı: 70 ölü
Askerlere namaz hazırlığında terör saldırısı: 70 ölü

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Askerlere namaz hazırlığında terör saldırısı: 70 ölü - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki koronavirüs toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 müfettiş yardımcısı alacak Rusları çaresiz bırakan Bayraktar SİHA'nın iki büyük sırrı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı