Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek - Son Dakika

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

28.09.2020 14:37
Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek, System.String[]

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ömerli ilçesindeki içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu şebekelerini yenileyecek.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ömerli ilçesindeki içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu şebekelerini yenileyecek.

MARSU, Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri (SUKAP) kapsamında alt yapısı eskiyen Ömerli ilçesinin içme suyu ve kanalizasyon şebekesini yenileyecek, ani su baskını ile selin yaşanmaması için de yağmur suyu şebeke imalatı yapacak.

Ömerli merkezini sağlıklı bir alt yapıya kavuşturmak için MARSU tarafından başlatılan projelendirme süreci tamamlandı.

SUKAP kapsamında yüzde 50'si hibe ile yapılacak projeler, ilçede alt yapı sorununu çözerek vatandaşın rahat bir nefes almasını sağlayacak.

Bu kapsamda ilçe merkezine, 30 bin 963 metre içmesuyu şebekesi, 30 bin 700 metre kanalizasyon şebekesi ve 2 bin 596 metre yağmur suyu şebekesi döşenecek. Yakın zamanda İller Bankası tarafından ihalesi yapılması planlanan projeler, İller Bankası ve MARSU tarafından yürütülecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kılıçdaroğlu "Satılık ordu" ifadesini kullanan vekile sahip çıkmadı, sözleri ayakta alkışlandı Fenerbahçeli Nabil Dirar, Club Brugge ile büyük ölçüde anlaştı Kendisini tavana asarak intihar eden terzinin bıraktığı not yürek dağladı: Çocuklarım size emanet, ölmem hepimiz için iyi olacak Uğur'un diskalifiye edilmesinin ardından eleştirilerin hedefi olan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu Önlemler sıkılaştı, Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde vakalar sıfırlandı 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içiren annenin paylaşımlarına tepki yağdı TÜBİTAK'ın geliştirdiği Ürün Takip Sistemi uygulamasıyla maskelerin tıbbi maske olup olmadığı öğrenilebilecek Güney Koreli ünlü K-Pop grubu A.C.E, Erik Dalı'nda fena döktürdü! O anları 15 bin kişi izledi