Ortak Zemini Yaratmaya Adayız - Son Dakika
Güncel

Ortak Zemini Yaratmaya Adayız

Ortak Zemini Yaratmaya Adayız

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi gönüllüleri ve dostları, geleneksel sonbahar kahvaltısında buluştu.

21.09.2018 09:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Farklı kesimlerden bir araya gelenÇağdaş Yaşam dostları günümüzde eğitim ve ekonomi alanındayaşananolumsuz koşullarının yarattığı ortak endişeyiÇYDD İzmir Şube Başkanı Gönül Kaya'nın konuşması ile yeniden umuda dönüştürdü. Konuşmasında öncelikle 2017- 2018 çalışmalarını paylaşan GönülKaya, şunları söyledi: "ÇYDD İzmir Şubesi tarafından 605 üniversite öğrencisine,307 orta ve lise öğrencisine burs verildi. Şubemizin 25. yıl kutlamaları kapsamında Mayıs ayında Prof. Dr. Türkan Saylan Gençlik Kurultayı'nda ülkemizin dört bir yanından 200gençkonuk edildi. 3 Mayıs'ta Çağdaş Yaşam Feza- Ceyhan Demir Çalıkuşu Eğitimevi açıldı. Mayıs ayı sonunda120 gencimiz doktor, mühendis, öğretmen, hemşire vb. gibi mesleklerlehayata atıldı.

Geçlerimizin mezuniyetini şölenle kutladık. 37 lise öğrencimiz yüksek öğrenim kurumlarını kazandı. ÇYDD Gençlik projelerinden 250 genç yararlandı. Yaklaşık 300 çocuk, çocuk kulüplerimizden yararlandı. Ayrıca yaz etkinliklerimizden de 300 çocuk, yerel yönetimlerin katkılarıyla yararlandı. Çalışmalarımız bütün yaz boyunca yoğun şekilde devam etti. Toplumun da destekleri giderek arttı." Ekonomide ve eğitimde çok yoğun olarak yaşanan sorunların süreç içerisinde doğru yönetimlerle çözülebileceğine dikkat çeken Gönül Kaya, "Ancak toplumun her alanındakikutuplaşma, kamplaşmave ayrışma,ülkenin ortak değerlerioluşturan zeminin hızla yok oluşu en büyük tehlikedir. Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan Çağdaş Yaşamlılar olarak kaybedilmek üzere olan ortak zemini yeniden yaratmaya adayız. Sizlerle, gençlerimiz ve çocuklarımızla birlikte elele çalışmaya devam edeceğiz " diyerek sözlerini bitirdi. Kahvaltıya katılan yaklaşık 250 kişi, geleceğe yönelik dayanışmalarını ve umutlarını tazeledi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ortak Zemini Yaratmaya Adayız - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • DEM Partili vekil TBMM'de Kürtçe konuştu, ortalık karıştı
  21:32 DEM Partili vekil TBMM'de Kürtçe konuştu, ortalık karıştı

  DEM Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın, 21 Şubat Anadil Günü'nde TBMM Genel Kurulu'nda Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı. TBMM Başkanvekili Celal Adan, Anayasa gereği konuşmanın Türkçe yapılması gerektiğini söylerken DEM Parti milletvekilleri oturdukları sıralara vurarak tepki gösterdi.

 • TFF, Turkcell Süper Kupa finali nedeniyle fikstürü erteledi
  21:29 TFF, Turkcell Süper Kupa finali nedeniyle fikstürü erteledi

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 7 Nisan'da oynanacak Turkcell Süper Kupa finalinden dolayı 32. hafta fikstürünün ileri bir tarihte oynanacağını açıkladı. Trendyol Süper Lig'in 5, 6, 7 ve 8 Nisan tarihlerinde oynanması planlanan 32. hafta maçları, 26 Mayıs 2024 tarihine kadar kaydırılacak. Ayrıca, final maçında Futbol Müsabaka Talimatı'nın 18. maddesi uygulanmayacak ve kulüpler, transfer ettiği futbolcuları finalde oynatabilecek.

 • CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı
  21:12 CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği isimler arasında yer alıyor. Yavaş, kendi adını taşıyan resmi sitesinde mal varlığını açıkladı. Ayrıca, seçim harcamalarının CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından karşılandığını belirterek diğer belediye başkan adaylarının da mal beyanlarını açıklaması gerektiğini vurguladı.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.


Advertisement