Özgürleştiren Çöp Sepeti: Topuklu Ayakkabı - Son Dakika
BBC

Özgürleştiren Çöp Sepeti: Topuklu Ayakkabı

04.12.2018 15:32
Özgürleştiren Çöp Sepeti: Topuklu Ayakkabı, System.String[]

100 Kadın: Özgürleştiren Çöp Sepeti projesi.

Araştırmalar, topuklu ayakkabıların iskelet ve kaslar için zararlı olduğunu gösteriyor. Bu ayakkabıların rahat olmaması, acıyı ve ağrıyı azaltmak üzere üretilen tabanlıklar gibi ek ürün pazarı da yaratıyor.

Bu tür ayakkabıları hiç giymemek belki de daha kolay bir çözüm olurdu.

Bugün kadınların şıklık göstergesi -bazen de acı kaynağı- olarak görülmesine rağmen, topuklu ayakkabılar başlangıçta erkekler için üretilmişti. Pers İmparatorluğu'nda -günümüz İran'ı- süvariler üzengide daha iyi denge kurmak amacıyla topuklu ayakkabı giyiyordu.

2016'da Londra'da topuklu ayakkabı giymeyi reddettiği için eve gönderilen bir resepsiyon görevlisi, işyerinde topuklu ayakkabı giyme beklentisinin İngiltere'de yasa dışı ilan edilmesi çağrısı yaptı. Hükümet bu değişikliği yapmayı reddettmiş, ancak işyerinde kıyafet yönetmeliği koşullarının iyileştirilmesi için çalışma yapılacağını açıklamıştı.

Birkaç yıl önce de aktris Emma Thompson, Altın Küre ödül töreninde giydiği yüksek topuklu ayakkabıları rahatsız olduğu için çıkarmış, töreni çıplak ayakla sunmuştu.

Özgürleştiren Çöp Sepeti: Topuklu Ayakkabı

Son Dakika Dünya Özgürleştiren Çöp Sepeti: Topuklu Ayakkabı - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Rus protestoculara "Cüneyt Arkın gibi" diyen Nevşin Mengü'ye ünlü oyuncudan yanıt gecikmedi Hatayspor, 90+8'de attığı golle Gaziantep'ten puanla döndü Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Efsane dizi Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan yaşamını yitirdi Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Son Dakika: Türkiye'de 24 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 140 kişi vefat etti, 5 bin 277 yeni vaka tespit edildi Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı